Łobuzy nie odpuszczają ! USA przygotowują się do jesiennej fali COVID-19. Biały Dom przeznaczy 10 mld dolarów na zakup szczepionek. Na skróty – czyli na chama.

[tytuł oczyw. uzupełniłem, MD]

9-06-2022, https://pulsmedycyny.pl/usa-przygotowuja-sie-do-jesiennej-fali-covid-19-bialy-dom-przeznaczy-10-mld-dolarow-na-zakup-szczepionek-1152798

Jak donosi Agencja Associated Press, po nieudanej próbie uzyskania od Kongresu dodatkowych funduszy na COVID-19, Biały Dom przeznaczy ponad 10 miliardów dolarów na zakup szczepionek i leków potrzebnych na jesień. Pierwotnie pieniądze miały być przeznaczone na zakup testów i środków ochrony osobistej.

Prognozy amerykańskich „ekspertów zdrowia publicznego” [cudzysłów oczyw. MD] wskazują, że w USA prawdopodobnie nastąpi kolejny wzrost przypadków zachorowań na COVID-19 jesienią i zimą.

Przekierowane fundusze umożliwią Stanom Zjednoczonym rozpoczęcie negocjacji z producentami szczepionek, tak aby zamówić nowe preparaty na jesień, w tym również szczepionki nowej generacji – powiedział w oświadczeniu urzędnik Białego Domu. Nadal jednak będą to niewystarczające środki na zakup szczepionek dla każdego Amerykanina, który będzie się chciał zaszczepić.

W marcu Biały Dom wystąpił od Kongresu o 22,5 miliardów dolarów na finansowanie COVID-19, w ramach szerszego projektu ustawy o wydatkach. Ale pieniądze na COVID-19 zostały usunięte przez członków Izby, którzy stwierdzili, że chcą większej przejrzystości w zakresie wydatkowania już przekazanych pieniędzy.

Od tego czasu trwa impas między Demokratami i Republikanami w tej sprawie. Jak tłumaczy administracja prezydenta Joe Bidena, zmusiło to Biały Dom do pójścia na skróty w kwestii finansowania przygotowań do jesiennych zachorowań na COVID-19.

Z powodu przesunięcia środków ucierpi między innymi krajowa produkcja testów, ale także produkcja szczepionek i inwestycje w badania nad nowymi szczepionkami, terapiami i testami na COVID-19.

Rząd anulował już plany zakupu dodatkowych terapii przeciwciałami monoklonalnymi i zakończył program, który refunduje lekarzom i innym dostawcom usług medycznych opiekę nad nieubezpieczonymi osobami z COVID-19, z powodu braku dodatkowych funduszy.

Prognozy amerykańskich ekspertów zdrowia publicznego wskazują, że w USA prawdopodobnie nastąpi kolejny wzrost przypadków zachorowań na COVID-19 jesienią i zimą.

========================

Były mistrz świata Formuły 1 Nico Rosberg jest reporterem sportowym RTL. Właśnie zabroniono mu dostępu do ekip kierowców, bo nie jest zaszczepiony na covid. Rosberg przeszedł chorobę i ma status ozdrowieńca. To nie wystarcza, by komentować rozgrywki.