Australijczycy dołączają do pierwszego na świecie ZBIOROWEGO POZWU w sprawie obrażeń spowodowanych szczepionką COVID

Australijczycy dołączają do pierwszego na świecie ZBIOROWEGO POZWU w sprawie obrażeń spowodowanych szczepionką COVID

australian-covid-vaccine-injury-lawsuit

Dr Melissa McCann zebrała ponad 110 000 dolarów na crowdfunding [finansowanie społecznościowe] sprawy, która oskarża rząd Australii o zaniedbania związane z zatwierdzeniem i monitorowaniem szczepionek COVID.

By Suzanne Burdick, Ph.D.

Co najmniej 500 Australijczyków przyłączyło się do “przełomowego” pozwu zbiorowego dotyczącego urazów wywołanych przez szczepionkę COVID-19, który został złożony w tym tygodniu przeciwko rządowi australijskiemu i regulatorowi rynku leków.

Pozew oskarża rząd australijski, Therapeutic Goods Administration (TGA) oraz Department of Health and Aged Care, a także kilku wysokich urzędników państwowych o zaniedbania związane z zatwierdzeniem i monitorowaniem szczepionek COVID-19, naruszenie obowiązku ustawowego i niewłaściwe sprawowanie urzędu publicznego.

Pozew został złożony w Federalnym Sądzie Australii.

Według pozwu, pozwani zatwierdzili szczepionki “bez odpowiednich lub rozsądnych podstaw dowodowych lub logicznych, aby racjonalnie określić szczepionki jako bezpieczne, skuteczne i posiadające pozytywny profil ryzyka i korzyści.”

Natalie Strijland, prawnik, która złożyła pozew, powiedziała w oświadczeniu:

“Pozew będzie argumentował, że Therapeutic Goods Administration nie wypełniła swojego obowiązku właściwego uregulowania szczepionek Covid-19, co spowodowało znaczną szkodę i uszczerbek dla Australijczyków”.

Pozew zarzuca rządowi, że “działał niedbale zatwierdzając szczepionki, a także nie wycofując ich” w oparciu o “znane dowody” ryzyka.

“Australijczycy, którzy doświadczyli poważnego uszczerbku zdrowia po szczepieniu Covid są zaproszeni do wystąpienia i zarejestrowania się w tym pozwie zbiorowym” – powiedział Strijland.

Rzecznik Departamentu Zdrowia i Starszej Opieki powiedział, że departament “jest świadomy” pozwu .

Pozwy zbiorowe zapewniają “ścieżkę do sprawiedliwości” dla ludzi, którzy mogą nie mieć zasobów, aby złożyć pozew sądowy na własną rękę, powiedział Alison Bevege, dziennikarz, który pisał dla Reutersa i Daily Mail.

Osoby poszkodowane przez szczepionki COVID-19 były “ignorowane, zaprzeczane, umniejszane i marginalizowane”, dodała Bevege.

Australijska lekarka zebrała 110 000 dolarów, aby złożyć pozew zbiorowy

Dr Melissa McCann, lzebrała ponad 110 000 dolarów, aby crowdfundować sprawę.

Komentując pozew, McCann napisała na Twitterze:

Według McCann, pozew zbiorowy był konieczny, ponieważ australijski federalny program odszkodowań za obrażenia po szczepionkach – COVID-19 Vaccine Claims Scheme – “nie nadawał się do celu” i pozostawił wielu poszkodowanych przez szczepionki Australijczyków “porzuconych bez wsparcia” po tym, jak obiecano im “sprawiedliwe i dostępne” odszkodowanie.

Services Australia do 12 kwietnia otrzymało 3 501 wniosków i wypłaciło 137 roszczeń na łączną kwotę ponad 7,3 miliona dolarów, z 2 263 roszczeniami w toku i 696 uznanymi za niewymagalne, donosi news.com.au.

============

[więcej – w oryginale. MD]