Spekulanci wojenni – dawniej i dziś. – Historia się nie powtarza, ale rymuje. BlackRock, Vanguard i State Street

Niezależnie od tego, czy to Citybank, Bank of America, JPMorgan czy Goldman Sachs – BlackRock, Vanguard i State Street zawsze na szczycie akcjonariuszy.

Ernst Wolff https://apolut.net/kriegsprofiteure-damals-und-heute-von-ernst-wolff/

Amerykański pisarz Mark Twain powiedział kiedyś: „Historia się nie powtarza, ale rymuje.” To zdanie odnosi się również do dwóch wojen światowych i sytuacji, w jakiej się obecnie znajdujemy.

Beneficjentami zarówno pierwszej, jak i drugiej wojny światowej był z jednej strony przemysł zbrojeniowy, a z drugiej banki z Wall Street, które udzieliły fabrykom zbrojeniowym niezbędnych kredytów na zwiększenie produkcji. Wielkie firmy zbrojeniowe i ich finansiści, czyli banki, również czerpią korzyści z obecnego rozwoju świata.

Tyle na temat rymu. Oto różnica:

W czasie I i II wojny światowej banki i firmy zbrojeniowe znajdowały się w różnych rękach. Dziś jest inaczej. Jeśli spojrzysz na strukturę akcjonariatu wielkich producentów broni, szybko zdasz sobie sprawę, że wszyscy oni są mocno w rękach wielkich firm zarządzających aktywami tj BlackRock, Vanguard i State Street.

Jeśli spojrzysz na strukturę akcjonariatu megabanków na Wall Street, zobaczysz, że niezależnie od tego, czy to Citybank, Bank of America, JPMorgan czy Goldman Sachs – BlackRock, Vanguard i State Street są zawsze na szczycie akcjonariuszy.

W obu przypadkach mamy do czynienia z bezprecedensową koncentracją władzy w tle. Ale to nie wszystko.

Branża zbrojeniowa w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat uległa cyfryzacji i staje się coraz bardziej zależna od wiodących firm informatycznych. To samo dotyczy banków, a zarządzający aktywami są teraz całkowicie zdigitalizowani i są również zależni od firm informatycznych w zakresie swoich danych i przepływów pieniężnych.

Jeśli spojrzysz teraz na głównych akcjonariuszy tych firm IT, znajdziesz tam starych znajomych: BlackRock, Vanguard i State Street.

Wszystko to oznacza nic innego jak to, że wielkie firmy IT z Doliny Krzemowej – Microsoft, Apple, Amazon, Alphabet i Meta – oraz najlepsi zarządcy majątku z Wall Street połączyli się teraz w swego rodzaju kartel.

Ten kartel kontroluje wszystkie inne branże za pośrednictwem dwóch linii życia naszego globalnego społeczeństwa – pieniędzy i danych – i stał się najpotężniejszą siłą, jaką świat kiedykolwiek widział.

To właśnie ten cyfrowy kompleks finansowy kontroluje obecnie losy świata i doskonale wie, że obecny system finansowy, na którym opiera się jego istnienie, jest zepsuty i musi zostać zastąpiony nowym.

To jest właśnie powód, dla którego od 2020 roku celowo niszczy wszystkie struktury gospodarcze i społeczne i skłania lojalnych wobec niego polityków pozbawionych skrupułów, by straszyli nas nieustanną eskalacją wojny. Celem jest uczynienie nas posłusznymi w ten sposób, abyśmy zaakceptowali Wielki Reset, aby ustanowić nowy porządek bez zbytniego oporu.

Tłumaczył : Paweł Jakubas, proszę o jedno Zdrowaś Maryjo za moją pracę.

Oryginał ukazał się 4.07.2022 na stronie: https://apolut.net/kriegsprofiteure-