O tym jak Homo-Watykan zneutralizował «Kangura»… [2018]

O tym jak Homo-Watykan zneutralizował «Kangura»…

«Po tym jak w październiku 2018, przysięgli – głosami 10 do 2 – zawyrokowali o niewinności kardynała Pell’a, sędzia zażądał nowej ławy przysięgłych…»

https://web.archive.org/web/20190403122711/http:/ram.neon24.pl/post/147897,o-tym-jak-homowatykan-zneutralizowal-kangura

RAM          27 luty 2019

Watykanista Marco Tosatti pisze dziś na temat wyr oku, jaki 11 grudnia 2018 zapadł w sprawie kardynała George’a Pell’a. Przypomnijmy, że dostojnik został oskarżony o napaść seksualną (sprzed 22 lat) w stosunku do 2 członków chóru katedry w Melbourne. Proces trwał 5 tygodni i zakończył się jednomyślnym skazaniem kardynała.

Rzeczą niezwykle dziwną jest fakt, że po tym jak przysięgli, w październiku 2018, zawyrokowali o niewinności kardynała głosami 10 do 2, sędzia zażądał nowej ławy przysięgłych, a więc i nowego wyroku, do czego doszło po 3 dniach konsultacji.

Następnym elementem ciekawym procesu jest to, że sędzia, przy pomocy normy prawnej, zapobiegł publikacji wiadomości o wyroku, tak, by uniemożliwić poinformowanie opinii publicznej na temat przesłuchań oraz szczegółów postępowania sądowego.

Wyrok skazujący bazuje na nader dyskusyjnych relacjach wyłącznie jednego rzekomo poszkodowanego. Drugim był zmarły wcześniej narkoman.

Oskarżenia w stosunku do kardynała Pell’a pojawiły się w momencie powołania go przez Bergoglio na szefa watykańskiego Sekretariatu Ekonomicznego, mającego uporządkować finanse Stolicy Apostolskiej, co wywołało twardy sprzeciw Sekretariatu Stanu oraz watykańskich organów finansowych, związanych z osobą kardynała Tarcisio Bertone.

W trakcie swej działalności w Watykanie, kardynał Pell publicznie poinformował o wykryciu funduszu o wartości miliona euro na kontach, które funkcjonowały poza wszystkimi bilansami oficjalnymi i zapowiedział dalsze czyszczenie watykańskiej, finansowej stajni Augiasza.

Wtedy to na scenie pojawiły się oskarżenia z Australii.

Wśród licznych niespójności i mistyfikacji zawartych w oskarżeniu przeciwko Pell’owi pojawia się także ta mówiąca o czerwonym winie, podkradanym przez chórzystę z momencie rzekomej napaści seksualnej.

Okazuje się, że katedra w Melbourne używała wyłącznie białego wina, które ponadto znajdowało się zawsze pod kluczem.

 Na podstawie:

Dziwny przypadek wyroku skazującego w sprawie kardynała Pell’a

Lo strano caso della condanna del cardinale Pell

//www.lanuovabq.it/it/lo-strano-caso-della-condanna-del-cardinale-pell

***

  Watykańskie polowanie na “kangura”   (tłum. RAM)

//dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16712&Itemid=46

Kardynał Pell przewidział wszystko, więc są tacy, którzy chcą się go pozbyć    (tłum. RAM) //dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16701&Itemid=46

Fragment książki «Papież dyktator» Henry Sire opowiadający o roli kardynała George’a Pell’a w reformie watykańskiej i zażartej walce toczonej przeciwko niemu pod linkiem:

O polskich watykanistach domowego chowu i kardynale Pell…

//ram.neon24.pl/post/143955,o-polskich-watykanistach-domowego-chowu-i-kardynale-pell-u Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM