Kardynał Pell przewidział wszystko, więc są tacy, którzy chcą się go pozbyć…  [2015].

Kardynał Pell przewidział wszystko, więc są tacy, którzy chcą się go pozbyć…  

Aveva detto già tutto, ma vogliono fargli la Pell

 http://www.libertaepersona.org/wordpress/2015/11/aveva-detto-gia-tutto-ma-vogliono-fargli-la-pell/

http://www.libertaepersona.org/wordpress/wp-content/uploads/2015/11/pell1-282×300.jpg

 Francesco Agnoli   5 novembre 2015

Wielu o tym mówi: celem watykańskich kruków jest kardynał George Pell.

Kardynał Pell, na polecenie papieża zajmował się ostatnio czymś, co można określić jako kontynuację pracy rozpoczętej przez  papieża Benedykta XVI i Ettore Gotti Tedeschi. Jednakże, z tego co wychodzi na światło dzienne, jego działalność komuś bardzo przeszkadza.

Ponadto Pell posiada jeszcze jedną “wadę“: podczas Synodu zajął stanowisko bardzo wyraziste, co nie spodobało się mass mediom.

Dziś Andrea Tornielli (z Vatican Isider) zaprzestając wojny domowej z katolickim światem konserwatywnym i w reakcji na powszechny atak medialny na Kościół, opowiedział jak naprawdę sprawa wygląda. (…)

Tornielli napisał:

“Za książkami ΄Chciwość΄ i ΄Via Crucis΄ nie stoi żaden spisek kurii przeciwko Franciszkowi. Nie ma również czegoś, co mogło by być określone jako ΄stara gwardia΄ przeciw ΄nowej΄: jeżeli hipotezy oskarżycielskie zostaną potwierdzone, dwa krety, które przekazały dokumenty autorom książek były mianowane przez nowego papieża jako członkowie komisji ds. reformy ekonomiczno-administracyjnej Stolicy Apostolskiej (Cosea)”

Potem dziennikarz przypomniał komu należy zawdzięczać dochodzenia w sprawie kont bankowych:

…”To co szczególnie uderza, to raczej ogólny stan sytuacji: dwie książki, o jakie tu chodzi, przedstawiają wyniki największej i najskrupulatniejszej analizy watykańskich kont bankowych, jaka kiedykolwiek została przeprowadzona. A zrealizował ją sam Watykan, używając do tego celu konsultantów z zewnątrz. Było to dochodzenie by dowiedzieć się ile jest pieniędzy i jak są one wydawane; jaką rolę odgrywają fundacje i jak zarządzają swymi wydatkami; przeprowadzono także drobiazgowy screening wszystkich rachunków IOR-u, który doprowadził do zamknięcia setek kont…

To wszystko, ujrzało światło dzienne po raz pierwszy za sprawą papieża Franciszka, dwóch komisji wyznaczonych do tego celu, doradców międzynarodowych, którzy jak to widać zrobili niezłą robotę. I pozwolili w ten sposób, na rozpoczęcie reformy kurii. Oczywiście nie obyło się bez dyskusji, tarć, kontrastów, trudności i przeszkód.

http://vaticaninsider.lastampa.it/vaticano/dettaglio-articolo/articolo/vatileaks-vatileaks-vatileaks-44464/

Teraz należy sformułować pytanie, aby wszystko stało się jeszcze bardziej zrozumiałe i prostsze: kto jest prefektem organu, który sprawił, że to, co nielegalne zostało ujawnione?  George Pell.

Który już kilka razy i w różnych okolicznościach, jak na przykład na Meetingu w Rimini, w sierpniu powiedział:

“Najwyższy czas uporządkować nasze sprawy finansowe i należy zrobić to tak, aby wiedziano o tym także poza Watykanem. Przyszła fala ataków na Kościół może dotyczyć właśnie nieprawidłowości finansowych”.

http://www.ilfattoquotidiano.it/2015/08/22/finanze-vaticane-pell-irregolarita-da-qui-prossimo-attacco-alla-chiesa/1976090/

Być może jestem w błędzie, ale myślę, że tak to wygląda…

Oświadczenie kardynała Pella w sprawie opublikowanych książek pod linkiem :

http://www.ncregister.com/blog/edward-pentin/cardinal-pells-office-new-books-contain-false-and-misleading-claims/