Mundial 2022. Dziennikarz [“słynny Grant Wahl”] zmarł podczas meczu. Żona, dr. Gounder, epidemiolog chorób zakaźnych, pracowała w grupie roboczej Bidena ds. koronawirusa.

Mundial 2022. Dziennikarz Wahl zmarł podczas meczu. Żona, dr. Gounder, epidemiolog chorób zakaźnych, pracowała w grupie roboczej Bidena ds. koronawirusa.

Na początku turnieju został zatrzymany przez ochronę stadionu za założenie tęczowej koszulki. Powiedział, że założył koszulkę jako wyraz solidarności ze społecznością LGBTQ+.

===============================================

Na podst.: https://nczas.com/2022/12/10/mundial-2022-dziennikarz-zmarl-podczas-meczu

Grant Wahl, jeden z najbardziej znanych dziennikarzy zajmujących się piłką nożną w Stanach Zjednoczonych, zmarł w piątek podczas relacjonowania meczu Mistrzostw Świata pomiędzy Argentyną a Holandią.

Żona dziennikarza, dr. Celine Gounder, epidemiolog chorób zakaźnych, która pracowała w grupie roboczej prezydenta Joe Bidena ds. koronawirusa, skomentowała śmierć męża: – Jestem tak wdzięczna za wsparcie ze strony rodziny piłkarskiej mojego męża Granta Wahla i tak wielu przyjaciół, którzy odezwali się dziś wieczorem. Jestem w kompletnym szoku – napisała.

Wahl siedział w loży prasowej, kiedy zasłabł w czasie dogrywki, co skłoniło dziennikarzy do wezwania pomocy medycznej.

Dziennikarz napisał w poniedziałek, że podczas pobytu w Katarze odwiedził szpital.

Nie miałem Covid (badam się tu regularnie), ale poszedłem dziś do kliniki medycznej w głównym centrum medialnym i powiedzieli, że prawdopodobnie mam zapalenie oskrzeli – poinformował w tym tygodniu na platformie internetowej Substack.

[wiadomość z USA: wcześniej chwalił się, że przyjął trzy
dawki. MD]

Wahl trafił na pierwsze strony gazet na początku turnieju, kiedy został zatrzymany przez ochronę stadionu za założenie tęczowej koszulki na otwierający Puchar Świata mecz Stanów Zjednoczonych z Walią. Powiedział, że założył koszulkę jako wyraz solidarności ze społecznością LGBTQ+.

Wahl, który był korespondentem CBS Sports i był autorem popularnej kolumny na platformie Substack, miał 48 lat.

==============================

Z „Gazeta.pl”: Słynny Grant Wahl zmarł na meczu Argentyna – Holandia. Jego brat: “Oni go zabili”…

W naturalną śmierć Wahla nie wierzy jego brat, Eric, który umieścił wideo w tej sprawie w mediach społecznościowych. – Jestem gejem, to dlatego mój brat chciał wejść na stadion w koszulce z tęczą. Mój brat był zdrowy. Mówił mi, że po tym zdarzeniu otrzymywał pogróżki. Nie sądzę, że umarł, uważam, że go zabili – mówił zrozpaczony Eric Wahl.