Konflikt Palestyńsko – Żydowski Aktualizacja 09.10.2023

Tutaj przekaz live

Komentarz dr Stanisława Krajskiego

Członkowie Hamasu aresztowani :

Linki do filmów – mogą zawierać treści nie odpowiednie dla osób poniżej 18 roku życia.

https://www.sadistic.pl/zelazna-kopula-sobotniej-nocy-maly-zbiorczy-temat-izreala-vt581460.htm

https://www.sadistic.pl/wesolej-nocy-israel-vt581517.htm

https://www.sadistic.pl/slodkich-snow-w-strefie-gazy-vt581514.htm

https://www.sadistic.pl/hamas-vs-koszerni-vt581501.htm

Ciekawy komentarz z Neon24

https://cygnus.neon24.org/post/173594,palestyna-watpliwosci

“Przede wszystkim – świat, przynajmniej zachodni, zajęty jest Ukrainą. Brak zaś zainteresowania Izraelem. To bardzo dobry czas na “załatwienie” niedokończonych spraw, czyli likwidacja problemów związanych z Palestyńczykami i to zarówno w Strefie Gazy jak i na Zachodnim Brzegu i oczywiście przejęcie pełnej kontroli nad Jerozolimą.

Ostatnie działania Izraela w tych kwestiach cechowały się narastającą agresją. Czyli – to Izraelici byli stroną atakującą. Jednak do “rozwiązania” problemu w taki sposób brak było istotnych powodów, a opinia publiczna raczej opowiadała się po stronie Palestyńczyków.

Czyli – potrzeba było wstrząsu i to na dużą skalę.

Akcja Hezbollahu  – daje podstawy do takich przemian w opinii publicznej. Owszem, są straty – pewnie kilkaset zabitych i kilka tysięcy rannych. Tyle, że to i tak niewysoka cena za to by uzyskać powód dla palestyńskiego Endlosung.

Dochodzi jeszcze jeden czynnik. Sprawa meczetu Al – Aksa zbudowanego na ruinach Drugiej Świątyni. To było i jest “solą w oku” Żydów.Religijnym dążeniem każdego Żyda jest doprowadzenie do odbudowy Świątyni, a tego bez zburzenia meczetu Al Aksa nie da się zrobić. 

A tu ciekawostka – cała akcja jest nazwana Al – Aksa. Można zatem spodziewać się istotnych działań z tym związanych.

Można sądzić, że najbliższy czas pokaże jakie były faktyczne cele wywołanego konfliktu. I oczywiście – czy nie rozleje się on na cały Bliski Wschód.

Moim zdaniem – Izrael będzie dążył do ograniczenia zasięgu akcji do samego Izraela traktując ją jako problem wewnętrzny – i, co oczywiste, realizując swoje cele, czyli pełną pacyfikację Palestyńczyków i prawdopodobnie zburzenie Al – Aksa.

Bardzo wątpię, aby było inaczej.”