Hat-trick. 36-latek pedał, złapał covida, HIV i małpią ospę jednocześnie.

36-latek z Włoch jest pierwszą osobą na świecie, która zachorowała jednocześnie na covida, HIV i małpią ospę. Sprawą zainteresowali się naukowcy z Uniwersytetu w Katanii.

Naukowcy z Uniwersytetu w Katanii twierdzą, że 36-latek uzyskał pozytywny wynik testu na wszystkie trzy infekcje – covid, HIV i małpią ospę – po odbyciu podróży do Hiszpanii na początku tego roku.

Włoch zachorował jednocześnie na Covid, HIV i małpią ospę Obrazek ilustr. Źródło: Canva

36-latek cierpiał na gorączkę, ból gardła, zmęczenie, ból głowy i stan zapalny pachwiny.

Mężczyzna spędził pięć dni w Hiszpanii od 16 do 20 czerwca, podczas których przyznał się do uprawiania seksu bez zabezpieczenia z mężczyznami.

Włoch najpierw uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa 2 lipca – trzy dni po wystąpieniu pierwszych objawów. Jeszcze tego samego dnia zaczęła rozwijać się u niego wysypka na lewym ramieniu, następnie pojawiły się małe, bolesne pęcherzyki na tułowiu, kończynach dolnych, twarzy i pośladkach. Pęcherze pojawiały się również na jego ciele w ciągu następnych kilku dni.

5 lipca mężczyzna został przyjęty na oddział ratunkowy w Szpitalu Uniwersyteckim San Marco w Katanii we Włoszech, a następnie przeniesiono go na oddział chorób zakaźnych.

Tam Włocha przetestowano na małpią ospę. Jak się okazało – 36-latek był chory.

To jednak nie koniec, bo mężczyzna wykazywał także inne objawy, więc przebadano go na obecność innych chorób zakaźnych. Podczas testów wyszło, że „imprezując” w Hiszpanii Włoch zaraził się także HIV-em.