Covidowa ariergarda czyli jak ocalić zszarganą reputację „nauki”

Covidowa ariergarda czyli jak ocalić zszarganą reputację „nauki”

Kategoria: Archiwum, Biologia, medycyna, Co piszą inni, Polecane, Polityka, Polska, Świat, Ważne

Autor: AlterCabrio , 5 listopada 2023

Niezależnie od tego, co ostatecznie uznają za „oficjalne”, możesz być pewien, że korupcja, nadużycia i osobiste korzyści nie odegrały żadnej roli. Nikt nigdy nie działał w złej wierze. Wszystko jest zawsze wypadkiem podszytym dobrymi intencjami. Drobny przejaw niekompetencji wynikającej z nadgorliwości.

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

„Dochodzenie w sprawie covid” to po prostu kolejna propaganda

Rząd brytyjski od kilku tygodni prowadzi „dochodzenie w sprawie covid” i najwyraźniej pracuje teraz nad „Modułem 5”. Godziny nagrań przesyłanych strumieniowo na żywo do garstki osób, którym chce się słuchać i analizować wiadomości Borisa Johnsona na Whatsappie.

Nie wspominaliśmy o tym wcześniej, bo… cóż, nie ma to sensu.

Wiemy, co znajdą. To samo, co zawsze stwierdzają w przypadku tego rodzaju procesach pokazowych:

  • Rząd nie oszacował dostatecznie i/lub przesadził z reakcją.
    _
  • Zawiodła wyobraźnia oparta na złych analizach.
    _
  • Brak odpowiedzialności i nadzoru doprowadził do drobnych nadużyć władzy przez osoby, które zostaną potępione, być może zostaną zmuszone do rezygnacji, ale z pewnością nie grozi im żaden proces karny.

Niezależnie od tego, co ostatecznie uznają za „oficjalne”, możesz być pewien, że korupcja, nadużycia i osobiste korzyści nie odegrały żadnej roli. Nikt nigdy nie działał w złej wierze. Wszystko jest zawsze wypadkiem podszytym dobrymi intencjami. Drobny przejaw niekompetencji wynikającej z nadgorliwości.

O! I oto jest kozioł ofiarny. Co za idiota, prawda? Pośmiejmy się z niego w „Have I Got News for You” w ten weekend, a za rok mianujemy go lordem.

Właśnie po to są te dochodzenia. Opowiadają historie i sprzedają narracje. Zapinają wszystko na ostatni guzik i tworzą pozory odpowiedzialności.

Piszą historię na nowo w ramach teatralnie wymyślonego pokazu fałszywie oczyszczającej samoanalizy, która ostatecznie wspiera jedynie narrację głównego nurtu.

Och! Analizy były wadliwe!”

Och! Nigdy nie graliśmy w gry wojenne z uprowadzonymi samolotami!”

Och! Przypadkowo ożywiliśmy handel heroiną!”

Och! Na początku nie potraktowaliśmy wirusa wystarczająco poważnie, a potem przesadnie zareagowaliśmy!”

Zawsze jest tak samo i rzadko kiedy warto o tym wspominać.

Powodem, dla którego dzisiaj przełamuję ten nawyk, jest to, że przypadkowo zobaczyłem ten nagłówek

„Prawdziwy skandal związany z covid wyłania się w obliczu śledztwa”

I to mnie zirytowało. Po pierwsze, przez bagatelizowanie tematu, zawężanie uwagi. Jak mówi przysłowie, dzielenie włosa na czworo [picking gnat shit out of pepper].

Ale przede wszystkim dlatego, że to takie kłamstwo. Historia, którą się sprzedaje, jest taka, że ​​Dominic Cummings chciał lockdownów i wystąpił przeciwko ekspertom, którzy zawzięcie z tym walczyli.

Wyraźnie chodzi tu o ocalenie zszarganej reputacji „nauki”, ekspertów rządowych i skorumpowanych twórców modeli, aby można było ich w przyszłości przenieść na inne stanowiska bez żadnego zawstydzającego bagażu. Chodzi o zrzucenie całej winy na pojedynczą, jednorazową miernotę.

Jak już wspomniałem, oto kozioł ofiarny

Publicysta, Fraser Nelson, napisał na Twitterze następujące słowa:

Dochodzenie w sprawie covid nieświadomie ujawniło, jak Wielka Brytania była bliska uniknięcia lockdownu i jak ostatecznie panika zwyciężyła naukę. Mój felieton o prawdziwym skandalu

https://www.telegraph.co.uk/news/2023/11/02/real-covid-scandal-emerging-right-in-front-of-inquirys-nose/?utm_medium=Social&utm_campaign=Echobox&utm_source=Twitter#Echobox=1698954668

Jak napisałem na Twitterze: Dochodzenia rządowe nigdy „nieświadomie” niczego nie ujawniają. Podobnie jak w przypadku „raportów, które wyciekły” i „anonimowych źródeł poufnych informacji”, pod cienką warstwą „historii kryjącej się za historią” pulsują rytmy opowieści, która wspiera narrację establishmentu.

To dochodzenie jest kolejnym rodzajem propagandy w wojnie informacyjnej. Akcja ariergardy [rearguard] obejmująca odwrót od covid.

„Prawdziwy skandal związany z covid” ma coraz mniej wspólnego z Dominikiem Cummingsem. „Prawdziwy skandal związany z covid” polega na tym, że fałszywa pandemia została zaaranżowana na najwyższym szczeblu w celu przejęcia władzy politycznej na niespotykaną dotąd skalę.

Dominic Cummings to najmniejszy ułamek jednego procenta tej historii. To nie on jest powodem lockdownów w Wielkiej Brytanii. Tak jak nie on jest powodem lockdownów we Francji, Niemczech, Kanadzie, Rosji, Chinach, Brazylii, Australii, Nowej Zelandii, Włoszech, Meksyku, Japonii czy…

…wiecie o co chodzi.

„Lockdown” nie był błędem. Był to celowy akt sabotażu społecznego przeprowadzony na skalę globalną.

„Dochodzenie w sprawie covid” każe wierzyć, że międzynarodowa fala lockdownów była jakimś zbiegiem okoliczności. Lawiną zbiegów okoliczności. Dziesiątki zróżnicowanych etnicznie małych klonów Dominika Cummingsa, wszystkie popełniające dokładnie te same błędy z tych samych powodów, dokładnie w tym samym czasie, w prawie każdym kraju na świecie.

To, co tak naprawdę ujawnił covid – a o czym dochodzenie nigdy nawet się nie zająknie i o czym ludzie z głównego nurtu nie chcą, żebyśmy rozmawiali – to fakt, że ponad prawie wszystkimi rządami krajowymi istnieje jakaś większa władza, posiadająca zarówno intencję, jak i zdolność do dyktowania polityki wewnętrznej niemal każdemu państwu na Ziemi.

I tu pewnie kogoś rozczaruję: nie jest to Dominic Cummings.

_______________

The “Covid Inquiry” is just more propaganda, Kit Knightly, Nov 5, 2023

−∗−

Warto przeczytać:

Zarządzanie rzeczywistością czyli jak narzucić światu swoje plany
Konflikt Hamas-Izrael już przyczynia się do pogłębiania tej zwodniczej narracji. Stwarza wrażenie świata podzielonego według wytartych (ale coraz bardziej pozbawionych znaczenia) linii. Pandemia pokazała jasno, że wszystkie elity świata podążają za tym samym scenariuszem. Wojna ma na celu sprawić, że zapomnimy o tym fakcie. […]

_______________

Nie, „covid” NADAL nie pochodzi z laboratorium
Największy nacisk propagandowy wszech czasów stracił impet zaledwie po dwóch latach i nagle przeszedł do defensywy, by po prostu nie rozpaść się do końca. Dlatego że debata o „wycieku z laboratorium” jest w dużej mierze pozycją awaryjną. Odwrót w określonym porządku, chroniący – za wszelką cenę – podstawowe kłamstwo „Covid”, a mianowicie – nie było żadnej nowej choroby. […]

_______________

Piątka z psychologii czyli jak nas kontrolują
Świat to zagmatwane miejsce. Ludzie robią rzeczy, które nie mają żadnego sensu, myślą o rzeczach, które nie są poparte faktami, znoszą rzeczy, których nie muszą znosić, i zaciekle atakują tych, którzy próbują zwrócić im na to uwagę. […]