Szef szpitala w Chemnitz popełnił samobójstwo.

https://legaartis.pl/blog/2021/11/14/szef-kliniki-w-chemnitz-popelnil-samobojstwo-przyczyne-tej-decyzji-poznasz-w-artykule/
Niemiecka prasa donosi, że nie żyje szef Kliniki Chemnitz dr. Thomas Jendges. Przyczyną śmierci był skok z dachu szpitala, w jakim pracował.
W liście pożegnalnym podobno uzasadnił swój krok faktem, że nie mógł już dłużej znosić „nieustannych kłamstw i oszustw dotyczących rzekomo nieszkodliwych szczepień” związanych z Covid.
W swoim obszernym liście pożegnalnym, który dr. Thomas Jendges napisał przed swoim samobójstwem i zażąda jego publikacji, ostro skrytykował politykę informacyjną rządów w radzeniu sobie z niebezpieczeństwem szczepień przeciwko Covidowi.

Ciągle okłamywanie i oszukiwanie pacjenta, że szczepienia są rzekomo nieszkodliwe, miało być zbyt dużym obciążaniem dla niego. Z listu wynika, że nie mógł dłużej tego znieść.
Wcześniej burmistrz zagroził, że go zwolni, jeśli nie pozostanie na linii i odmówi szczepienia pacjentów w klinice, prawdopodobnie Jendges nie miał żadnych innych możliwości.