Protestujemy! Politycy zabierają pracę kabareciarzom

Protestujemy! Politycy zabierają pracę kabareciarzom

Odcinek 10 Robert Górski12 https://podcasty.rp.pl/audycje/gorskicieslik-polska-od-ucha-do-ucha

Miliarderzy proszą, aby ich opodatkować. Oświadczyny Pana Michała, który zastąpił Panią Basię na Nowogrodzkiej. Kto jest przeszkodą do wyniesienia polskiej gospodarki na wyższy poziom cywilizacyjny? Gdzie Andrzeja Dudę najbardziej cieszy jego prezydentura?

Robert Górski i Mariusz Cieślik zapraszają na satyryczny przegląd wydarzeń tygodnia.

Grupa bardzo bogatych ludzi zwraca uwagę na rosnące nierówności i wzywa do walki z ekstremalnym bogactwem. W przeciwnym razie – jak czytamy w liście miliarderów – napięcia społeczne mogą stać się zagrożeniem dla demokracji. „Czy to byli prawdziwi bogacze?” – pytają Górski i Cieślik.

Pod koniec grudnia 2022 roku w kopalni Bogdanka bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, Michał Moskal, oświadczył się swojej wybrance prawie 1000 metrów pod ziemią. „Wreszcie górnicy dostali trochę radości” – mówią Górski i Cieślik.

„To była owacja dla całego naszego społeczeństwa za (…) serce, za otwartość” – powiedział prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do tego, jak entuzjastycznie został przyjęty przez mieszkańców Lwowa. „Jest miejsce, gdzie Andrzej Duda może choć trochę pocieszyć się z prezydentury” – komentują Górski i Cieślik

„Jeżeli na skutek wysokiej inflacji utrwalają się oczekiwania płacowe, to jedynym sposobem ich przełamania jest doprowadzenie do takiego bezrobocia, które powstrzyma ludzi przed żądaniem podwyżek” – mówi Bogusław Grabowski, ekonomista, członek pierwszej Rady Polityki Pieniężnej. „Czyli temu aby w Polsce było dobrze, przeszkadzają tylko Polacy?” – pytają Górski i Cieślik.

Na koniec… próbują także rozstrzygnąć spór: kto jest ferrari, a kto twingo? Kto rolexem, a kto casio? Oczywiście, między sobą.