Potężny pożar w bloku na Szczepinie we Wrocławiu. Zapaliła się hulajnoga elektryczna

Komentarz – to samo zagrożenie niosą akumulatory w autach elektrycznych.

21.10.2023 r. Pożar przy ul. Czarnieckiego we Wrocławiu. Doprowadził do niego wybuch hulajnogi elektrycznej, którą właściciel trzymał w swoim mieszkaniu.
21.10.2023 r. Pożar przy ul. Czarnieckiego we Wrocławiu. Doprowadził do niego wybuch hulajnogi elektrycznej, którą właściciel trzymał w swoim mieszkaniu. Paweł Relikowski / Polska Press
Pożar mieszkania przy ul. Stefana Czarnieckiego
Pożar mieszkania przy ul. Stefana Czarnieckiego
Pożar mieszkania przy ul. Stefana Czarnieckiego

Zobacz galerię(39 zdjęć)

Ogromny pożar mieszkania na parterze przy ul. Czarnieckiego 16 wybuchł w sobotę (21 października), o godz. 5 rano. Mieszkanka bloku zaalarmowała służby i jako pierwsi na miejsce przyjechali policjanci, którzy ewakuowali zaspanych mieszkańców.

Jak powiedział reporterowi “Gazety Wrocławskiej” właściciel mieszkania, które spłonęło, w nocy wybuchła elektryczna hulajnoga, którą trzymał w mieszkaniu. Płomienie były tak duże, że mężczyzna nie mógł opanować ognia.

Ogień szybko się rozprzestrzeniał, niestety zniszczeniu uległy także mieszkania nad miejscem pożaru. Szczęśliwie, dzięki sprawnej akcji policjantów, wszystkich mieszkańców udało się wyprowadzić i nikt nie odniósł obrażeń.

Do pożaru zadysponowano siedem wozów strażackich, akcja dogaszania była prowadzona jeszcze po godz. 7 rano. Strażacy zakończyli działania po godz. 8 rano. Mieszkańcy sprzątają miejsce pożaru.