Okultystyczna prawda o organizacji masońskiej. (Ideologiczny rdzeń światowej masonerii)

Okultystyczna prawda o organizacji masońskiej

(ideologiczny rdzeń światowej masonerii)

Dramatis Personae:

Signore Massini – mason najwyższego wtajemniczenia, należący do ścisłej europejskiej czołówki, prowadzący rozmowę rekrutacyjną

Cezar – osobnik legitymujący się wyjątkowymi zdolnościami duchowymi, reprezentujący orientację człowieczeństwa odporną na demoralizujące wpływy masonerii

=====================

– Fascynujące, co mi Pan oferuje, panie Massini. Chciałbym jednak zrozumieć, w jaki sposób można uzyskać taki wpływ. Przyznaję, że uważam ten aspekt za bardzo interesujący.

Zadowolony Signore Massini odpowiedział z troską, najwyraźniej wpadając w „pułapkę” ustaloną przez Cezara.

– Mój drogi, są różne sposoby na zdobycie wpływów i muszę przyznać, że jesteśmy mistrzami w tej sztuce. Główną cechą na tym etapie jest cierpliwość. Nie można budować wielkich pałaców, aby cieszyć się wszystkimi przyjemnościami, które oddaję wam do dyspozycji, bez wytrwałości, czujności i cierpliwości – szczególnie w obliczu widocznych niepowodzeń. Z czasem wszystko nabiera kształtu i to oczekiwanie może być bardzo długie. Czcigodni mistrzowie naszej przeszłości mieli wspaniałą wizję całości zbliżającej się sytuacji końcowej. Nie zadowalali się przeciętnymi i samolubnymi interesami, ale z całych sił pragnęli umocnić podstawy masonerii, dostosowując się do każdej epoki zgodnie z ewolucją człowieka. Zasadniczo, dlaczego mieliby myśleć tylko o sobie i swoich rodzinach? Czy nie mieli już bogactwa i najlepszych warunków życia? Czyż nie przysięgli już pomagać sobie wzajemnie, wspierać się w potrzebie? To byli prawdziwi architekci, którzy zainicjowali i stworzyli podstawy zasad, które nadal działają w naszym systemie społecznym.

Jeśli chodzi o „architektów”, którzy projektowali ten plan od tysięcy lat – nie mogę więcej powiedzieć na tym etapie. To tak głęboki sekret, że nawet członkowie grupy Bilderberg w większości go nie znają. W dzisiejszych czasach – a mówię o ostatnich dwustu lub trzystu latach – nasi mędrcy tylko inteligentnie zastosowali już ustalone podstawowe zasady i dostosowali je do struktury ich czasu. Ich działania zostały dopracowane przez wszystkie następne pokolenia, zachowując te same początkowe idee, ponieważ na szczycie naszej hierarchii znajdujemy tylko potomków królewskiej linii drzew genealogicznych sprzed tysięcy lat. Jesteśmy bardzo uważni na te aspekty i nie mieszamy się z innymi rasami. Mimo to było kilka wyjątków, ale udało nam się wyeliminować geny regresywne.

– Czy mówi Pan o królewskich rodzinach Europy i wielkich bankierach późnego średniowiecza? – zapytał Cezar, aby zaproponować sposób na pogłębienie tematu.

– Oczywiście. Nie byli rewolucyjni; nie poparli ani sztywnej ideologii, ani konkretnej filozofii. Ich siła nie była w ich ramionach ani w ich bystrym umyśle; żaden bohater z ich szeregów nie urodził się na szczycie społeczeństwa [czyżby?? md]. Natomiast szybko zrozumieli, że – aby odnieść sukces – potrzebowali nowego algorytmu, który musiał czerpać energię z ludzkich sił, decyzji i działań. Byli świetnymi psychologami i od samego początku rozumieli pewne istotne informacje. Zauważyli na przykład, że system wspólnotowy – monarchia, republika czy każdy inny rodzaj rządu – opiera się na przywództwie. Ta rzeczywistość obejmuje dwie grupy: z jednej strony ogromną większość ludzi, którzy ją tworzą; z drugiej strony elitę rządząca, która dąży do tego, by „stado” działało płynnie. Ta prosta obserwacja była podstawą całego planu.

– Ale dlaczego tak ważne było posiadanie tych dwóch kategorii? – zapytał szybko Cezar.

Jako prawdziwy mistrz masoński zainicjowany w niejasnych tajemnicach organizacji, do której należał, Signore Massini zaczął odkrywać ideologiczny rdzeń światowej masonerii.

Za wszelką cenę zapobiec prawdziwemu pokojowi między narodami.

– Ta sytuacja była i nadal jest bardzo ważna, ponieważ zawsze istniały sprzeczne interesy między obiema grupami. Rzeczy zostały ustawione w taki sposób, aby nigdy nie uspokoić ludności, to znaczy za wszelką cenę zapobiec prawdziwemu pokojowi między narodami. W tym celu konieczne było karmienie tych dwóch części na różne sposoby, aby nie zdały sobie z tego sprawy. Nasi oświeceni doprowadzili umiejętności i zdolności intrygowania do perfekcji, aby stać jedną stopą w każdej z łodzi, bez wpadania do wody.

Cezar nie przegapił okazji, by ponownie pchnąć rozmowę:

– Ale jak się tam dostali? Jakie metody zastosowali?

Dwie dźwignie: pieniądze i niższa strona natury człowieka

– Potrzebowali tylko kilku potężnych „dźwigni”, a pierwotnie były dwie: pieniądze i niższa strona natury człowieka, który poddał się ofiarowanej mu pokusie. Ta kombinacja zawsze gwarantowała im sukces, ponieważ tego, co nie działało z jednej strony, użyliśmy z drugiej, i tak właśnie intryga, kłamstwo, pokusy i pozory umożliwiły naszą szybką ekspansję na całym świecie. Oczywiście w tej chwili musimy wziąć pod uwagę nowe i najważniejsze czynniki: liczbę mieszkańców planety i rozwój technologiczny. Ale w gruncie rzeczy główne fundamenty naszej organizacji masońskiej powstały już dawno i tylko się wzmacniają. Są tak zakorzenione w świadomości ludzi, że całkowity sukces naszego programu jest tylko kwestią czasu.

Mówiąc to Signore Massini uśmiechnął się usatysfakcjonowany i zapalił długiego papierosa. Spodziewał się wpływu swoich słów na Cezara. Aby lepiej zagrać swoją rolę, ten ostatni zapytał go:

– Ale nie rozumiem, jaki jest główny powód tak wielkich wysiłków od tysiącleci?

Delikatnie zaciągając się papierosem, Signore Massini spojrzał na Cezara i z ogromną dumą pomyślał, że spełnił swoją misję. Cezar docenił ten błąd w ocenie, który osłabił czujność rozmówcy, dostarczając mu [ Cezarowi ] ważnych informacji.

System społeczny uzależniający od środków finansowych.

Mój drogi, sprawy są bardzo proste. Głównym powodem jest przejęcie Mocy! Co jeszcze możesz sobie wyobrazić na tak długo? Chodź, powiedz mi, nie wstydź się! Srebro? Prawie wszystkie finanse świata należą do nas, dzięki całemu stworzonemu z czasem systemowi bankowemu. Ponieważ cywilizacja wciąż się rozwija, stworzyliśmy system społeczny, w którym ludzie są całkowicie zależni od środków finansowych. Pieniądze, pieniądze, coraz więcej pieniędzy! Poprawiony pomysł, który musi być rozpowszechniony wszędzie. Ale żeby mieć pieniądze, musisz je wyprodukować, i aby je wyprodukować, musisz pracować, a do pracy potrzebujesz czasu. Stworzyliśmy więc formę równania jak błędne koło, bez możliwości wyjścia, którego końca nigdy nie widzimy. Rezultat jest taki, że ludzie pracują dla nas, dopóki nie zostaną wyczerpani, przyciągnięci mirażami jeszcze większych sum pieniędzy wydanych szybko na pokusy wszelkiego rodzaju obecne na tym świecie. Jednak bez względu na to, ile pieniędzy otrzymujesz z pracy, prawdziwe bogactwo i ogromna ilość pieniędzy jest w naszym posiadaniu, przechowywana w naszych bankach i inwestowana w różne tytuły nieruchomości.

Nawet jeśli na świecie żyje od dziesięciu do stu bardzo zamożnych ludzi, którzy nie są w naszych lożach, nie stanowią zagrożenia, ponieważ są oddzielnymi osobami nie mającymi konkretnych dalekosiężnych celów. Oczywiście w większości przyciągamy ich od początku ich błyskotliwej kariery do Organizacji, aby nasza siła mogła rosnąć. Ci, którzy odmawiają, nie opierają się długo. Jeśli w jakiś sposób staną się dla nas zagrożeniem, łączymy siły, aby doprowadzić ich do bankructwa, ryzykując pewne straty w naszym własnym obozie, ale ogromny program finansowy, który zbudowaliśmy, pozwala nam szybko zrealizować dodatnie saldo. Celem jest zniszczenie zagrożenia. Zwykle, gdy osoba czuje się bezpowrotnie utracona, ma drugą szansę, której początkowo odmówiła. W większości przypadków dana osoba akceptuje, a potem następuje gwałtowne ożywienie jej osobistych spraw. Z drugiej strony musi przestrzegać pewnych twardych warunków, które na nią nałożyliśmy i których nie może już odmówić.

Zawsze mamy coś do zyskania. Polityk, który musi wspierać nasze interesy; jest to najczęściej spotykany i łatwo dostępny przypadek. Lub wielki biznesmen, którego bogactwem zarządzamy poprzez nasze własne spółki zależne.

System „błędnych kół” uniemożliwiający wolność

Interesuje nas tworzenie jak największej liczby „błędnych kół”, na podstawie których zbudowaliśmy nowoczesne społeczeństwo. Wykorzystaliśmy tak zwaną „komórkę społeczeństwa”, rodzinę, którą mocno powiązaliśmy z niekończącymi się łańcuchami zależności: zatrudnienie, dom, komfort, samochód, pożyczki, zobowiązania umowne do bardzo długookresowych, które mogą przejść do drugiego pokolenia tej samej rodziny.

Rolą „błędnych kół” jest tworzenie zależności, ponieważ nie pozostawiają one miejsca na wolność. Uzależnienie niesie ze sobą rodzaj niewolnictwa, ograniczenia. My, jako ludzie, musimy być ograniczeni, a nasze działania muszą być mechaniczne, jak stereotypy. To była główna idea, kiedy narzuciliśmy organizację pracy podzieloną na kilka obszarów i pod-obszarów. Jeśli pozycja jest prosta, prawie powtarzalna, człowiek staje się w krótkim czasie rodzajem „robota”, który podąża, słucha i wykonuje to, o co się go prosi.

Metody kontroli nad ludzkością

Ludzie nie muszą za dużo myśleć; może to być niebezpieczne i może rodzić pomysły sprzeczne z naszym celem. Z tego powodu zadbaliśmy o to, aby w czasie wolnym rozłożyć kontrolę nad coraz większą liczbą osób, nawet poza pracą. Umożliwiliśmy technologii uchwycenie milionów ludzi w sposób, który postrzegamy jako ich katastrofę: telewizja, telefon, komputer. Nasz pomysł okazał się ogromnym sukcesem, ponieważ oprócz zależności, od populacji uzyskaliśmy również kontrolę nad informacjami. Obecnie, z powodu konkretnej epoki, w której żyjemy, informacja jest „bronią” numer jeden na świecie. Kolejny krok jest łatwy do odgadnięcia: kontrolując środki masowego przekazu, kontrolujemy zawartość i jakość informacji. Z tego powodu jednym z podstawowych celów było kontrolowanie głównych domów prasowych, radiowych i telewizyjnych na całym świecie.

Ma Pan na myśli, że to wszystko wystarczyło, aby mieć kontrolę nad ludzkością? – zapytał Cezar.

– Oczywiście, że nie. Środki masowego przekazu były rozmieszczone tylko na ograniczonym obszarze świata. Właśnie dlatego potrzebne były inne „metody”, aby uzyskać kontrolę nad resztą. Wspieraliśmy za kulisami – jak „szara eminencja” – rozprzestrzenianie się dystrybucji narkotyków, zwłaszcza syntetycznych. Wiedzieliśmy bardzo dobrze, że narkotyki zniszczą ludzkie ciało. Celowo poparliśmy tak zwaną „walkę” z tymi produktami, która tylko zwiększyła potrzebę ich konsumpcji. Stworzyliśmy ogromne fabryki do produkcji papierosów, napojów i kawy; prawie wszyscy prezesi i szefowie tego gigantycznego świata biznesu są czcigodnymi członkami najwyższych lóż Organizacji – dodał bardzo z siebie zadowolony Massini.

– Wszystko to brzmi jak ukierunkowany atak na ludzi! – powiedział Cezar, najwyraźniej z trudem rozumiejąc.

Bez wyraźnej emocji, Signiore odpowiedział nonszalancko:

Mój drogi, wystarczająco trudno jest kontrolować i koordynować ponad sześć miliardów ludzi. Musisz zrozumieć, że im łatwiej manewruje się tłumem, tym bardziej jest on zdesperowany i zdezorientowany. Jeśli liczba ludzi jest rozsądna, to wszystko jest naprawdę proste, biorąc pod uwagę dzisiejszą technologię manipulacji umysłowej.

Jak ważne jest, że kilka milionów ludzi umiera każdego dnia, większość z nich z powodu chorób związanych z narkotykami?

Signore zatrzymał się na kilka chwil i wydawało się, że zastanawia się nad tym, co zamierza ujawnić Cezarowi.

Humanitarne metody eksterminacji

– Jednym z naszych głównych celów jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się ludzi na planecie. Ponadto musimy drastycznie zmniejszyć populację planety. Aby to zrobić, potrzebujemy metod zabicia jak największej liczby osób w krótkim czasie. Finansowaliśmy projekty badawcze w celu stworzenia wyjątkowo brutalnych wirusów. Niektóre eksperymenty zakończyły się niepowodzeniem, inne działały bardzo dobrze.

– To znaczy przez szkodę spowodowaną przez „naturalne” przestępstwa …

– Musisz spojrzeć na problem z praktycznego punktu widzenia. Tylko wtedy możemy osiągnąć cele, które wyznaczyliśmy na dłuższą metę. Jeśli coś lub ktoś się sprzeciwi, nie może długo opierać się naszym naciskom. Jak już mówiłem, naszych „broni” nigdy nie widać. Przeciwnie, najczęściej noszą humanitarny płaszcz, ale wykorzystują słabości, które sami stworzyliśmy w systemie. Podstawą, która oferuje nam te ukryte źródła manipulacji ludźmi, jest Konstytucja Państwa. Jej powstanie jest wynikiem prawdziwej psychologicznej nauki manipulacji i z tego powodu zadbaliśmy, by mieć przedstawiciela podczas każdej koncepcji Konstytucji każdego państwa. Konstytucje muszą mieć stosunkowo złożoną formę humanitarną, która głęboko ukrywa skuteczne środki kontroli populacji.

Tworzenie konfliktów etnicznych i gospodarczych

Jest to z pewnością najbardziej rozpowszechniona metoda, którą stworzyliśmy i utrzymywaliśmy pośrednio w czasie, konfliktach, rewolucjach i wojnach w różnych częściach świata. Konfrontacje zbrojne zawsze były dla nas prawdziwą szansą na zarobienie pieniędzy, poza wpływem, jaki przynoszą nam na całym świecie. Wykorzystujemy każdą trudność gospodarczą lub społeczną, szczególnie w krajach trzeciego świata.

Ze względu na nasze wpływy finansowe działamy w cieniu na poziomie kierownictwa państwa docelowego i robimy to samo w państwie przeciwnym. Nigdy nie idziemy w jednym kierunku, ponieważ wynik jest niepewny. Naciskając obie strony, jesteśmy zwycięzcami, obojętni na wynik końcowy. Obecny okres dobrze nadaje się do tworzenia konfliktów etnicznych i gospodarczych. Są proste do założenia, trwają długo i przyciągają interesy innych potężniejszych, lecz rywalizujących ze sobą państw, tak że ostatecznie wojna małego kraju staje się wojną między wielkimi potęgami świata, a tym bardziej sprawą narodową. Prawie wszystkie główne organizacje międzynarodowe – zarówno polityczne, jak i wojskowe – mają masońskie korzenie. Nasi czcigodni są na kluczowych pozycjach i precyzyjnie realizują nasze plany. Mówiłem ci, że jesteśmy bardzo cierpliwi. Choroba gryzie delikatnie, ale z pewnością nawet największy pień. ONZ i NATO – by wymienić tylko dwie z najbardziej wpływowych z naszej „broni” – z czasem okazały się zbawiennymi decyzjami.

– „Monsieur Massini, jest coś, czego wciąż nie rozumiem”, powiedział Cezar, ukazując zirytowany wyraz twarzy. Jak możemy wierzyć, że wszystko, co ważne na świecie, jest bezpośrednią konsekwencją działań i planów Światowej Organizacji Masońskiej? To absurdalne i nie do pomyślenia!

Signore Massini zaśmiał się serdecznie i zapalił kolejnego papierosa. Spojrzał na Cezara w milczeniu przez dym papierosa. Przez sekundę Cezar myślał, że przesadził i że został odsłonięty. Ale jego obawy wkrótce zostały rozwiane.

Nigdy nie działamy w interesie indywidualnym

– Mój drogi, jest to istotny punkt naszej doktryny. Gdy przedstawiam ją tobie, rzeczy wydają się absurdalne i zdobią się groteskowym płaszczem, tak bardzo, że oskarżenia, które możemy wysunąć, stają się zabawne! W pewnym sensie stanowi to rdzeń naszej ideologii: działać w kierunku wyznaczonego celu, ale jednocześnie upewnić się, że prowadzimy działania przeciwne do tego celu. W ten sposób możesz lepiej zrozumieć, dlaczego nie chcemy żadnego przekazu medialnego ani żadnej formy publicznego uznania, ponieważ wszystko to jest tylko wabikiem prowadzonym przez nas przez kontrolę środków masowego przekazu. Sukces naszej organizacji polega głównie na tym, że tworzymy grupę i nigdy nie działamy w interesie indywidualnym. Nasze działania są zawsze powiązane i dążą do określonego celu, a oferowana przez nas pomoc, a także całkowita dyskrecja są niezbędne do ogólnego sukcesu. Ponadto zasady i przysięga naszego zakonu są bardzo surowe, a sankcje dostosowane do indywidualnych potrzeb… Musisz zadać sobie pytanie, co skłania mnie do otwartej rozmowy, bez strachu i z pewnością siebie. Zapewniam cię, że robiąc to, poprawnie oceniłem sytuację. A może wyobrażasz sobie, że słysząc te wszystkie rzeczy, możesz je ujawnić całemu światu?

W tym momencie Signore Massini zaśmiał się, ale natychmiast jego oczy stały się zimne i ostre.

Jesteśmy autorami większości idei, nurtów i ideologii

Pan nie ma władzy ani wpływu na zewnątrz, panie Brad! [?md] Od momentu, gdy zwrócimy na kogoś uwagę, nie można uciec. Możliwości dostępne dla ciebie są bardzo konkretne: albo bezwarunkowo podążasz za mną, albo stajesz się persona non grata. Przeanalizuj nieco sytuację: jesteś sam, odcięty od świata zewnętrznego i pod dowództwem najwyższego bezpieczeństwa. Czy naprawdę uważasz, że łatwo jest uciec, jeśli naprawdę chcesz? Ale po co robić coś takiego, kiedy możesz nam pomóc? Ponadto poznasz nieoczekiwane tajemnice i będziesz mieć absolutną ochronę i odporność. W pewnym stopniu masz wartość, ale musisz ją pokazać. Z tego względu nie widzę powodu, aby ukrywać przed tobą zasady i metody działań masońskich. W przeciwnym razie oznaczałoby to, że uważam cię za zwykłego naśladowcę, o słabym duchu – co nie jest prawdą. Ponadto, ponieważ nie uważasz tego podejścia za zbyt brutalne, mam nadzieję, że okażemy sobie wzajemny szacunek i będziemy kontynuować tę dyskusję w cywilizowany sposób. Chcę nawet stworzyć ramy dla pozornego wyboru i zaoferować okres refleksji. Ale powiem ci jeszcze raz, że nie masz tego, ponieważ moc to my. Praktycznie nie masz już nic oprócz pójścia za mną. Oceń sytuację dobrze. Jak myślisz, co możesz zrobić? Kto mógłby cię słuchać, nie biorąc cię za głupca? Masoneria zawsze była ukryta. Byłoby sprzeczne z naszymi prawdziwymi celami przypisywanie nam wielkich idei i nurtów społeczno-kulturowych, awangardowych ideologii lub zasad świata, nawet jeśli jesteśmy twórcami zdecydowanej większości z nich. Zamiast tego wybraliśmy dyskrecję, tajemnicę, rekolekcje i mroczne działania. Jest tylko kilka osób, które słyszały o „masonach” lub „masonerii”, a nawet jeśli brzmi to dla nich nieco znajomo, nie mają pojęcia, co to jest. To ukrycie, które utrzymujemy z uwagą, z czasem bardzo nam pomogło. W tych warunkach wyobraź sobie, że ktoś rozpowszechnia informacje, które ci właśnie przekazałem: kto by w to uwierzył, kto by tego wysłuchał?

„Być może ma Pan rację, ale zdaje Pan sobie sprawę z siły uogólnionego nurtu opinii, który może zniszczyć wszystko, nad czym tak ciężko Pan pracował” – zauważył Cezar.

– Wiemy, że jest już wielu, zwłaszcza intelektualistów, którzy znają przynajmniej część naszej prawdy i wobec których nie możemy kłamać. Ale w porównaniu z resztą świata – ogłupionego przez stworzony przez nas system społeczny – stanowią prawdziwą mniejszość. Ponadto są zdesperowani i czują się zagrożeni, a nawet jeśli niektórzy znają nasze prawdziwe intencje, przyjmują postawę pasywną, uważając się za bezsilnych i niezdolnych do skutecznego działania. Przyjmują wiktymizację: „Wiem, ale co robić? Co możemy zrobić? Są związani rękami i stopami. „Jesteśmy kontrolowani i monitorowani na każdym kroku. Nie będziemy mieli szans!„

W ten sposób duża część populacji – która może przysporzyć nam wielkich trudności – złożyła ręce jeszcze przed rozpoczęciem bitwy. Kiedy ktoś próbuje nas zaatakować i przedstawić rzeczywistość naszych działań, dysponujemy pełnią środków, aby go „uspokoić”. Nasze wstrząsy wtórne są dobrze przemyślane i oparte na dogłębnej wiedzy na temat psychologii człowieka. Zawsze zaczyna się od fałszywej, negatywnej plotki o osobie, ponieważ – jak już wspomniano – mamy kontrolę nad informacją. Załóżmy, że ta plotka została opublikowana w krajowych gazetach. Czytelnicy uczą się tej fałszywej plotki. Nawet jeśli następnego dnia zostanie ona w całości odrzucona, fakt ten jest już skonsumowany. Po pierwsze, kto przeczyta fałszywą pogłoskę, nie przeczyta sprostowania, pozostanie przy swoim negatywnym wyobrażeniu o tej osobie. Po drugie, spekulujemy na temat błędnej tendencji współczesnego człowieka do zwracania się do sensacyjnych informacji o bardzo wyraźnym smaku negatywnym. Zbyt dobrze znamy wpływ i udział negatywnych sugestii na emocjonalną naturę człowieka. Wiemy, że niszczą harmonijną strukturę energetyczną człowieka, wiemy, że przynosi subtelną formę stresu psychicznego i wiemy, że obniża wibrację pozytywnych postrzegań i korzystnych intencji. Wszystko to doskonale służy naszym interesom, ponieważ męczy ludzi, pozbawia ich czujności i stają się powierzchowni.

Nasz cel: wzrost entropii społecznej

W ten sposób osiągamy ważny cel: wzrost entropii społecznej, odważę się nawet powiedzieć, że to my doprowadziliśmy tę naukę do perfekcji. Aby dojść do tej entropii społecznej, która powoduje stan niemal całkowitego zamieszania, stale rozpowszechniamy sprzeczne informacje, którym często towarzyszą złowrogie i głęboko negatywne treści. Wspieramy książki, które dotyczą dziecięcych lub fantastycznych tematów, z ciekawą notatką, aby uchwycić zainteresowanie słabych umysłów szukających sensacji. To my zadbaliśmy o rozpowszechnianie takich dzieł i ich akceptację przez społeczeństwo, które teraz uważa je za wartościowe.

System gospodarczy i społeczny, który narzuciliśmy, sprzyja konkurencji w jej niezgodnej naturze, stymuluje nieuczciwą konkurencję i zwiększa konsumpcję marek. Wszystko to jest uzasadnione interesem humanitarnym, szkoleniem człowieka i motywowaniem go do wyruszenia w eksplorację „dżungli” życia, która grozi uduszeniem go, ale w rzeczywistości powoduje, że jest szalenie wzburzony i pozostaje stale zajęty i pod napięciem. To sprowadza go z powrotem do konsekwentnego spadku prawdziwych wartości moralnych i etycznych, a zatem do wypaczenia charakteru istoty ludzkiej.

Wykorzystujemy te możliwości na wszystkich poziomach rozpowszechniania. To prowadzi nas do zachęcania i wspierania rozprzestrzeniania się seksualności w jej najbardziej nienormalnych formach, a także pornografii do prawie niewyobrażalnych granic, ponieważ zauważyliśmy, że siła i męskość mężczyzny – ale także wrażliwość i intuicja kobiety – maleją w obliczu i na skutek złych praktyk. W tych warunkach człowiek staje się plastyczny i szybciej ulega pokusom, dzięki czemu łatwiej go kontrolować. Aby zrealizować nasze plany, potrzebowaliśmy jak najmniejszego sprzeciwu. Dlatego po pierwsze, oferujemy ludziom pomysły i możliwości, abyśmy mogli w pełni wykorzystać ich słabości lub pewne postanowienia umowne, które zaakceptowali z zamkniętymi oczami. Nasze obecne społeczeństwo doskonale nadaje się do tego modelu działania. Oferujemy coraz więcej pokus ludziom, którzy łatwo wpadają w pułapkę stymulantów i przyjemności. Wiemy, że to miażdży wolę, a bez woli człowiek jest jak nieświadome zwierzę, które idzie na rzeź.

Pobudziliśmy do maksimum tendencję do konsumpcji

Szczególną uwagę zwraca się na młodych ludzi, ponieważ jeśli nie chcesz, aby drzewo miało owoce, musisz je wysuszyć, gdy jest młode. Wszystko, co może wzmocnić występki dzieci i młodzieży, jest przedstawiane przy użyciu bardzo atrakcyjnych środków: zmierzamy w kierunku rozpowszechniania filmów, w których przemoc jest trywializowana, horrorów podkreślających sadyzm i głęboko negatywny charakter scen. Aby je promować, korzystamy z reklam – reklama jest duszą handlu. Dlatego pobudziliśmy do maksimum tendencję ludności do konsumpcji. Stało się to „współczesną chorobą”, ponieważ nawet jeśli człowiek niczego nie potrzebuje, musi nadal kupować, konsumować nieistotne rzeczy, a nawet gromadzić nadwyżki.

Z drugiej strony istnieje silny związek między pokusą wykorzystywania pieniędzy i sposobami ich uzyskania, a narzuconym przez nas systemem gospodarczym i prawnym; ponieważ wzbogacenie się nie jest łatwe, jest praktycznie niemożliwe w uczciwy sposób. W rezultacie ogromna większość zamożnej klasy jest zboczona i okrutna.

Nieuczciwość i perwersja zamożnych doprowadziła ich do posiadania własnych tajemnic, a gdy człowiek ma tajemnice, ma także obowiązki wobec innych – zwłaszcza poprzez szantaż. Wiemy bardzo dobrze, jak wykorzystać tę sytuację, ponieważ sami jesteśmy architektami.

– Myślę jednak, że nie wszyscy ludzie zachowują się w ten sposób. Jeśli to prawda, co Pan z tym robi, Panie Massini? – zapytał Cezar.

Signore pokiwał nonszalancko głową.

– Ocalało ich za mało, nie zasługują na naszą uwagę. Weźmy na przykład twój kraj. Osiedliliśmy się tutaj bardzo łatwo, ponieważ wiedzieliśmy, jak przewidzieć przejście od reżimu totalitarnego, którego fundamenty położyliśmy, do pozornej swobody działania. Prawidłowo oszacowaliśmy chciwość i brak skrupułów, które pojawiają się u człowieka poddanego przez długi czas różnym lękom i deprywacjom. Taki człowiek jest jak spragniony podróżnik na Saharze, który przybywszy do oazy, rzuca się do wody, nie martwiąc się o swoje nagie ciało i wzrok innych. Po rewolucji tylko czekaliśmy i zachęcaliśmy do katastrofy gospodarczej, a zwłaszcza do korupcji i pokusy do pieniędzy. Po długim okresie niedostatku i wszelkiego rodzaju niedociągnięciach, które spowodowały wielkie cierpienia, oczekiwano, że ludzie bardzo szybko ulegną pokusom. I rzeczywiście, prawie wszyscy wpadli w sieć. Wtedy zaczęliśmy działać na scenie politycznej. Nie martw się – jest to metoda, którą stosujemy w prawie wszystkich krajach. Musimy dopilnować, aby główne stanowiska w parlamentach i rządach zajmowali ludzie starsi, o słabych charakterach i łatwych do manipulacji. Tym, którzy są dojrzali i dynamiczni, zaszczepiliśmy w nich dumny charakter i fałszywe poczucie siły, aby podkreślić ich samolubstwo, niegodziwość i hipokryzję. Konieczne było obsadzenie kluczowych stanowisk ludźmi łatwo ulegającymi wpływom, którzy zrobiliby wszystko, aby zachować swoją moc. Nasze wysiłki w tym kierunku były minimalne, ponieważ chciwość w połączeniu z wielkim tchórzostwem i dwulicowością sprawiły, że prawie wszyscy twoi politycy byli godni pogardy. Z nami w porządku, ale nie sądzę, aby trzeba było dalej rozwijać ten temat.

Zdobycie władzy i dominacji nad całym światem

– I po co to wszystko Signore Massini? Czego tak naprawdę chce masoneria? Z tego, co zrozumiałem, nie widzę tego, czego brakuje, a mimo to mam wrażenie, że ma Pan cel końcowy?

– Mój drogi, to bardzo proste. Naszym zadaniem jest zdobycie władzy i dominacji nad całym światem. W końcu to pragnienie władzy jest główną motywacją dla polityków, urzędników państwowych i biznesmenów, którzy dołączają do naszych szeregów. Ale ponad wszystkim jest nasza Oświecona elita, która ma w swoim planie podbój światowej władzy i doskonałą kontrolę nad każdą jednostką na tej planecie. Metody realizacji tego planu są bardzo różnorodne, potrzebuję dużo więcej czasu, aby ci je wyjaśnić. Oferuję ci trochę, resztę zrozumiesz sam po dołączeniu do naszej organizacji.

Wpływ i kontrola nad ludzkością nie są tak naprawdę aktywne, dopóki wszystkiego nie nadzorujemy. Siły i moce wszystkich członków naszych organizacji prowadzą nas stopniowo do totalitaryzmu, wolność i autonomia jednostki są duszone i obserwowane od urodzenia. Aby mieć pewność wyniku i przetestować jego żywotność, wymyśliliśmy komunizm. Odkryliśmy jednak, że brak, lęki i kult osobowości obecne we wszystkich krajach komunistycznych wywołały pewne napięcia i sprzyjały jasnej wizji tej sytuacji u niektórych ludzi, co może stanowić niemiłe niespodzianki. Komunizm okazał się tym, czego szukaliśmy przez pewien czas. Stał się wówczas niewystarczający, a nawet niebezpieczny dla naszych interesów.

Kiedy to zrozumieliśmy, postanowiliśmy zamknąć eksperyment i dać „zielone światło” zmianom politycznym. Musieliśmy stworzyć iluzję „czegoś innego”, ale od dawna wiedzieliśmy, że nic nie zrobiono z dnia na dzień. Czekaliśmy więc na społeczne i mentalne „konwulsje” umysłów. Propagowaliśmy podstawowe pomysły na nowy status społeczny, wykorzystując różne środki masowego przekazu, polityków oraz tworzenie nowych pęknięć w systemie finansowym, aby stworzyć napięcie między ludźmi i rządem.

Dobrobytu nie należy analizować na poziomie ogólnym, ale na pewnym poziomie społecznym jest mile widziane, że skorumpowani ludzie wydają się być tymi, którzy działają i decydują, a naszą rolą jest wspieranie ich. Taki jest sens.

To, co mówię, to jeden z mało znanych aspektów masonerii. Nie myśl, że każdy członek zna nasze tajemnice i nasze plany. Dostęp do naszych pomysłów odbywa się etapami, a każda informacja jest uporządkowana według progu ważności. Z reguły zawsze działamy na trzech kolejnych poziomach. Nawet jeśli poziomy te wydają się niezależne, mają niezbędne linki do zrozumienia naszych projektów w skali globalnej. Połączenia te znane są tylko naszej elicie, wielkim iluminatom.

Pierwszy poziom składa się z tych, którzy właśnie dołączyli do naszych lóż masońskich lub tych, którzy nie są szczególnie zainteresowani i którzy nie otrzymają trudnej misji. Są to „robotnicy” – ci, którzy robią wiele bardzo przydatnych drobiazgów i którzy ogólnie przygotowują grunt pod wielkie działania, takie jak różne konflikty zbrojne, rewolucje, długi narodowe. Te zakrojone na szeroką skalę działania powracają na scenę po przygotowaniu ziemi, po pracach przygotowawczych naszych „robotników”. Ta kategoria obejmuje tych, którzy szybko się wzbogacili, ale mają słabego ducha, którzy szukają tytułów i uznania społecznego. Mówiąc ogólnie – snoby i ci, którzy mają kompleksy niższości, które chcą wypełnić, wyobrażając sobie, że są częścią wyższego społeczeństwa. Muszą być dumni, obłudni i samolubni, o pewnej sile finansowej, ale niewystarczająco bogaci, aby mieć tęsknotę za „królewskim” życiem, którego potajemnie pragną. Ponadto istotne jest, aby pełnili ważne funkcje w aparacie państwowym, ponieważ musimy wywrzeć wpływ na manipulowanie ludźmi, zarówno na wysokim poziomie decyzji, jak i na najniższym lokalnym szczeblu administracyjnym, ponieważ tutaj zaczyna się intryga. Z tych powodów zwracamy się zasadniczo do profesorów uniwersyteckich, prawników, lekarzy, burmistrzów, inspektorów i niektórych lokalnych biznesmenów.

Dla wszystkich tych osób stworzyliśmy motywacje, aby ich przyciągnąć, a tym samym wykorzystać w naszych projektach. Istnieją wybrane kluby, takie jak Rotary lub Lion’s, które dają poczucie bycia częścią wielkiej arystokracji, ale kluby te są jedynie złudzeniem, ostoją przed atakami zewnętrznymi, ponieważ ich członkowie będą walczyć o utrzymanie swoich przywilejów. Przyciągamy ich i stymulujemy, aby nadali obraz elitarnemu społeczeństwu, śmietance społeczeństwa, która ma wpływ na różne organy państwowe. Ten atrakcyjny wizerunek jest utrzymywany przez luksus, możliwość posiadania ważnych relacji i pomoc finansową, ale przypominam – wszystko to rodzi obowiązki.

Likwidacja klasy średniej

Naszym celem jest stworzenie ogromnych dysproporcji między różnymi warstwami społecznymi, to znaczy bardzo bogatymi ludźmi i innymi bardzo biednymi, bez klasy średniej. W ten sposób utrzymujemy stan społeczny, który człowiek cały czas próbuje przezwyciężyć i nieustannie stara się gromadzić coraz więcej bogactwa. Ten napięty i niespokojny stan umysłu napędza uczucie strachu a dopóki nie ma strachu może przynieść dobrą, harmonię i prawdziwą wiarę religijną, ponieważ mogą one utrudnić naszą skuteczną kontrolę.

– Co to znaczy? Że nie ma Pan wiary i że stara się ją osłabić? – zapytał zirytowany Cezar.

– Religia? Przyjrzyj się, co dzieje się na świecie. Weź pod uwagę nienawiść rasową, aberracje sekciarskie w imię jednego Boga, niekończące się konflikty, które w przeważającej części mają wymiar religijny, nie zapominając o zepsuciu, tchórzostwie i dumie Kościoła. Prawdą jest, że my wszyscy to zorganizowaliśmy, szczególnie poprzez wdrażanie intryg i przewrotnych pomysłów w kluczowych momentach.

W zamian oferujemy światu królestwo Universalnego Architekta, tego, który naprawdę może się nimi zająć. Nazywasz go Księciem Ciemności? Cokolwiek! Po pierwsze, musisz podążać za osobistym zainteresowaniem wszystkimi swoimi działaniami, co wymaga wielkiego wysiłku. Na przykład może to oznaczać zaprzeczenie religii, a nawet porzucenie duszy, ale doświadczysz władzy, bogactwa i niezwykłych wpływów w wyższych sferach.

– Ciekawe. Miałem inną filozofię, ale to, co mi Pan mówi, jest bardzo atrakcyjne – skomentował Cezar z drobną ironią, podążając zgodnie ze swym planem.

– Nie możemy sobie wyobrazić, że problemy te są znane wszystkim, kontynuował z rozmachem Signore Massini. Daleko od tego wszystkiego, mówiłem ci o trzech poziomach ważności w organizacji masońskiej. Teraz wyraźnie widać, że na pierwszym poziomie „pracowników” nie ma dostępu do tego rodzaju informacji.

Członkowie drugiego poziomu mają okazję poznać niektóre z naszych intencji na poziomie globalnym, aby bardziej aktywnie uczestniczyć w międzyrządowych ustaleniach politycznych i są wspierani przez nasze najbardziej wpływowe loże. W szczególności dla nich mamy hierarchię ocen, aż do oceny trzydziestej trzeciej. Bardzo ciekawe jest to, jak ludzie przywiązani są do tytułów, funkcji i szukania uznania. Mason stopnia trzydziestego trzeciego reprezentuje pionka podstawowego w naszej ogólnej strukturze. Z czasem chcieliśmy sprawiać wrażenie, że jest to do pewnego stopnia szczyt piramidalnej hierarchii naszej organizacji. Ale muszę przyznać, że ten drugi poziom to tylko przegląd naszej elity masońskiej. Staramy się zachować to w tajemnicy, ale niektórzy rozmawiają. Musisz zrozumieć, że ci, którzy tworzą wierzchołek piramidy, nie mogą być pozwani przez jakiekolwiek ciało – bez względu na jego naturę – z prostego powodu, że stworzyliśmy wszystkie te ciała.

Pokazujemy siłę decyzyjną na najwyższym poziomie – powiedział Cezar z namysłem. Jak to możliwe, że trzeci poziom w masonerii, który opisuje Pan jako światową elitę, ma decydujący wpływ, nie będąc znany?

– Nie musimy być znani dla twojego sposobu myślenia. Jesteśmy obecni dzięki odziedziczonym tytułom szlachty lub jako wielcy bankierzy, a także dbamy o to, by przywiązywać wielką wagę do tak zwanych aktów dobroczynności i życzliwości dzięki stworzonym przez nas fundacjom. W rzeczywistości pozwala to nam legalnie rozprowadzać duże sumy pieniędzy. To my mamy globalny monopol finansowy, kontrolując wszystkie rynki akcji. Projekt dominacji nad światem jest bardzo dobrze zorganizowany.

Niszcząca rola zadłużenia

– Ale jak udało się wam kontrolować finanse świata? – zapytał Cezar. Nikt nie może mieć dostępu do wszystkich przepływających pieniędzy!

W dużej mierze kontrolujemy te pieniądze, ale rzeczywisty wpływ wywierają duże kredyty, za pomocą których zmuszamy różne rządy świata do działania w dziedzinie gospodarczej i społecznej zgodnie z naszą wolą. Jest to w rzeczywistości główny cel, dla którego sfinansowaliśmy dwie największe organizacje finansowe na świecie: Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW). Ale naszym największym osiągnięciem był dług Stanów Zjednoczonych, który prawie całkowicie zależy od ustalonej przez nas polityki finansowej. Jak już mówiłem, istotą tej polityki są kredyty i obligacje państw zadłużonych. W ten sposób możemy stworzyć rzeczywistą nierównowagę, a nawet niezdolność do zapłaty tam, gdzie znajdziemy nasze zainteresowanie. „Bankrutujące” kraje są naszą specjalnością, ponieważ pośrednio pozostawiają nam kontrolę nad swoim ludem. Dzięki dezinformacji dobrze przygotowujemy się do tych strategii. Jest to system, który z czasem okazał się bardzo skuteczny i opanowaliśmy go do perfekcji. Jeśli ktoś wyrazi sprzeciw, usunięcie go z areny politycznej lub społecznej nie stanowi problemu – dzięki naszym relacjom, korupcji i systemowi finansowemu. Ale w szczególnych przypadkach – takich jak Stany Zjednoczone – nie możemy dopuścić do błędów lub działań zewnętrznych. Z tego powodu każdy amerykański prezydent jest wynikiem naszego wyboru i musi pochodzić z naszych lóż, często na drugim poziomie.

Destrukcyjna rola demokracji

Aby lepiej ukryć nasze manewry polityczne i finansowe, wykorzystaliśmy najbardziej spektakularny pomysł od ponad dwustu lat. Jest to prawdopodobnie jedna z najlepszych dokonanych przez nas akwizycji. Zaskoczy Cię jego znakomita nazwa: demokracja. To samo w sobie jest bezwartościowe; ale nadal jest to najlepsza część naszego planu, odnosząca ogromny sukces wśród mas. Głównym powodem jest to, że budzi w nich poczucie dumy i mocy, ale w rzeczywistości wywołuje jedynie gniew, zmagania i pokusy, oferując w ten sposób możliwość manipulacji. Najwyraźniej tajne gry polityczne i wielkie interesy finansowe są wyborem wyborców. Musisz dokonać drobnych kompromisów, aby móc później korzystać z tej przewagi. Jakie są zalety tak zwanej demokracji? Przede wszystkim prowadzi to do niezgody między różnymi warstwami społecznymi i konfrontacji populacji. Idea, którą oferujemy i która faktycznie kryje wszystkie nasze intencje, polega na złudzeniu, że dajemy wybór. Ale kiedy mówimy o dziesiątkach milionów różnych ludzi, zestresowanych i wypaczonych, łatwo można wpłynąć na ich tak zwany „wolny” wybór.

Burza musi uderzyć w bardzo określone obszary, aby lepiej chronić innych. Znaleźliśmy najłatwiejszy i najpewniejszy sposób na doprowadzenie do chaosu i niezgody, ponieważ pomimo wysoce humanitarnego wyglądu i wartości moralnych, którymi polerowaliśmy demokrację, przesłania to jedynie istotę naszego działania: wrogość ludzi, ślepa walka o łatwą i efemeryczną moc, brak jedności. Dla nas jedność w pożytecznych pomysłach i koncepcjach jest niebezpieczna, ponieważ wtedy masy mogą stać się potężne w działaniu. Z tego powodu systematycznie powoduje się fragmentację terytoriów w obrębie kilku grup etnicznych, z których każda ma swoje zainteresowania, kulturę, przekonania i religię. Naszym ostatecznym celem jest zakończenie tradycji kulturowych i religijnych różnych krajów, dopóki nie utracą wszelkiej mocy indywidualizacji. Następnie stają się one łatwe do kontrolowania i łatwiej przyswajają unikalną formę rządu, która będzie kierowana przez naszą masońską elitę na poziomie globalnym. Jedną z największych przeszkód do pokonania są różne tradycje narodów i ich aspiracje. Chcemy mieć automatyczne „stado zwierząt” karmionych o określonych porach i które bezwarunkowo za nami podążają. W tym celu, jak powiedziałem, musimy położyć kres tradycjom przodków, musimy zignorować ludzkie wartości, musimy wypaczać duszę i zatruwać młode pokolenia fałszywymi ideami, kłamstwami i różnymi pokusami oraz złymi przyzwyczajeniami i do tej pory mamy się całkiem dobrze.

Przypadek Ameryki był łatwy, ponieważ praktycznie nie ma tradycji – to miejsce, w którym nasz plan poszedł najlepiej: całkowita zależność od systemu ekonomiczno-społecznego, całkowita kontrola władzy finansowej, wszystko ubrane w niezwykły technologiczny miraż, któremu towarzyszy duma wiodącej potęgi świata. Ludzie potrzebują pewności, nawet jeśli pochodzi ona od fałszywej siły, rodzaju nieświadomości, do której są przywiązani, aby stworzyć życie z fałszywego ubezpieczenia wewnętrznego. Mamy tę koncepcję władzy w umysłach Amerykanów, ponieważ utrzymuje ich w systemie – obraz supremacji jest dla nas wielką pomocą. Niezbyt czujni, służą jako „latarnia morska” w naszym planie absolutnego podboju ludzkości.

– Jeśli to okaże się blefem, dlaczego tak silny nacisk kładziony jest na demokrację?

– Mój drogi, demokracja wydaje się jedynie zyskiem, w rzeczywistości pozwala wyrazić najgorsze nadużycia i konflikty – odpowiedział Signore Massini. Czy nie ma ludzi, którzy umarli lub umierają w imię demokracji? Czy wszystkie prawa i zasady obecnej kawitacji nie są zbudowane zgodnie z demokratycznymi prawami? Pojawienie się tego demokratycznego bieguna sprowokowało również pojawienie się sprzecznej idei i możliwości walki z demokracją, nad którą mamy kontrolę. Konflikt stanowi solidną bazę do kontrolowania całego świata. Przypominam wam o podstawowej zasadzie naszej metody masońskiej: służeniu obu obozom w tajemnicy. Bądź blisko każdego z wojowników – dzięki umiejętnym manewrom politycznym i gospodarczym – a zapewnisz sobie sukces. Słowo i fałszywe pojęcia „demokracji” stały się zatem tarczą dla rządów, które działają bez kontroli w kierunku, który im odpowiada, a zatem służą ich własnemu interesowi. Prawie wszystkie państwa pogrążone są w długach na wsparcie wydatków wojskowych, nawet jeśli nie są w stanie wojny. Udzielamy tych pożyczek, ale prosimy rządy, aby zagwarantowały nam te pożyczki u wielu partnerów: kopalni, lasów, kolei i niektórych ważnych sektorów przemysłowych. Jest to główny sposób, w jaki stopniowo monopolizujemy bogactwo państw i kontrolujemy ich ludność.

„Wydaje mi się jednak, że idea demokracji jest dobra, ale sposób jej stosowania okazuje się zboczony” – powiedział Cezar, chcąc zobaczyć reakcję Signore Massiniego.

– To prawda, demokracja sama w sobie ma wartość tylko wtedy, gdy cywilizacja osiągnęła już wysoki poziom zrozumienia i zastosowania tajemnic wszechświata i życia. Nawet wtedy powinna być używana tylko przez ograniczoną grupę osób, które podejmują ważne decyzje na poziomie społeczności lub kraju. Demokracja – w prawdziwym tego słowa znaczeniu – nie może skutecznie funkcjonować z dużym, niejednorodnym tłumem. Wiemy, że jest to realna koncepcja tylko w przypadku społeczeństwa zorientowanego na dobro, w którym ludzie myślą i działają zgodnie z sumieniem, czego nie ma we współczesnej cywilizacji.

Kościół chrześcijański – najniebezpieczniejszy wróg masonerii.

– Ale Kościół nie ma nic do powiedzenia w tym względzie? Wiem, że masy ludzi bardzo wierzą w Kościół i stosują się do jego rad – powiedział Cezar.

Signore Massini wykonał nerwowy gest.

– Kościół chrześcijański jest jednym z naszych najniebezpieczniejszych wrogów. Jego wpływ jest wciąż dość wysoki, ale zawsze działamy z wytrwałością, aby go zmniejszyć. W tym celu skupiamy naszą uwagę głównie na młodym pokoleniu, które kształcimy na swój obraz. Koncentrowaliśmy się głównie na wprowadzaniu do umysłów idei wolności i demokracji, wiedząc, że człowiek współczesnej cywilizacji nie może ich zrozumieć i właściwie nimi zarządzać. Wszyscy mówią o poparciu dla wolności i demokracji, ale nikt nie zastanawia się, jak to możliwe, że pomimo dobrych intencji humanitaryzmu i pragnienia pokoju, jest jeszcze więcej wojen, konfliktów, napięć i nieporozumienia w każdym regionie globu. W ten sposób podnieśliśmy hipokryzję do najwyższej rangi wśród klasy rządzącej i w pełni wykorzystujemy zalety tej sytuacji. Liczymy na brak zdrowego rozsądku, dumy i entuzjazmu przeważającej większości ludzi, którzy wyobrażają sobie, że w pełni rozumieją aspekty i mechanizmy demokracji i wolności słowa. Otrzymując taką możliwość, zwykli ludzie mają poczucie własnej wartości. Politycy dają ludziom poczucie, że ich opinia ma znaczenie, gdy chcą mieć jak największy wpływ na opinię wyborców, nie w kierunku prawdy i użyteczności publicznej ale w interesie ukrytym przez zwodnicze obietnice polityczne – w ten sposób jesteśmy zajęci tymi, których staramy się ujarzmić.

Jeśli z ogólnego konglomeratu widzimy postawę, która wydaje się sprzeczna z naszymi intencjami, wówczas szybko ją neutralizujemy, zwykle techniką dyskredytacji w mediach. Następnie nadal używamy satyry i ośmieszania, budząc podejrzenia w zachowaniu ludzi, więc cel stopniowo traci wszelkie uznanie. Ponieważ nasz atak jest skoordynowany i wytrwały, metodzie tej czasami towarzyszy szantaż, a cel jest porzucany przez wszystkich, a nawet obwiniany, jeśli odważy się obronić. Będzie zagrożony, uwięziony w życiu zawodowym, zmarginalizowany w społeczeństwie, dopóki nie zrezygnuje z początkowego aktu odwagi, chcąc odzyskać utracone korzyści, a w niektórych przypadkach może nawet stać się naszym sojusznikiem.

To jest główny dramat społeczeństwa, które stworzyliśmy: większość ludzi jest słaba i tchórzliwa. Bardzo niewielu opiera się naszym atakom i naszym metodom. Mogą jednak utrudniać nasze działania, co nie jest dla nas bardzo przyjemne, mogą cieszyć się sympatią i pomocą innych ludzi. Oznacza to jedność i zbiorową siłę opinii, a tego właśnie chcemy uniknąć. Poważniejszy jest fakt, że niektóre osoby lub grupy osób znają bardzo dobrze pewne ezoteryczne metody i techniki, które stosują w celu udarem- nienia naszych działań. Prawdą jest, że nasze wielkie oświecone elity stosują tajne procedury wpływu z precyzyjnym wpływem na płaszczyznę fizyczną. Dlatego ważne jest, aby mieć w swoich szeregach kogoś, kto ma już niezwykłe moce – takie jak ty. Jesteśmy gotowi zaoferować ci dużo; tylko wtedy naprawdę poznasz życie.

– Ale czy ataki na masońską organizację nie ujawniają jej planów i zamiarów na świecie? – zapytał Cezar, unikając bezpośredniej odpowiedzi.

Metody pozyskiwania zaufania przez masonerię

– Niektórzy ludzie, którzy zdecydowanie sprzeciwiają się naszym planom, dobrze znają prawdę. Ponieważ w takich przypadkach zwykłe metody anihilacji działają powoli, znaleźliśmy odpowiedź: niektórzy członkowie, których wybieramy, szczególnie z drugiego poziomu, przedstawiają światu aspekty naszej organizacji za pomocą prasy. Udzielają wywiadów i piszą książki lub artykuły, które przedstawiają niektóre prawdziwe, ale nieszkodliwe aspekty naszej struktury i naszej działalności. Rozpowszechniamy część prawdy, jedną część prawdy i cztery kłamstwa. Tak więc w połączeniu prezentowanych informacji istnieje ich prawdziwa część, której nie możemy kwestionować, ujawniana przez naszych członków. Jak więc możemy odgadnąć nasze kłamstwa, od momentu przedstawienia się? Oczywiście, te prawdy są obleczone w kłamstwa, aby nikt nie mógł zrozumieć, w wyniku czego podmiot zostaje porzucony. W końcu jesteśmy zwycięzcami, ponieważ nasi przeciwnicy nie mogą przedstawić innych prawd oprócz tych, które zostały już ujawnione w bardziej wypaczonej formie, a jeśli podchodzą do innych aspektów naszej działalności, jesteśmy postrzegani jako uciskane i niewinne ofiary, przy wsparciu dojrzałych i wpływowych ludzi. Teraz często stosujemy tę metodę, ponieważ musimy uciec od anonimowości narzucanej od wieków. Ze względu na coraz bardziej intensywną walkę, działanie z ukrycia stwarza więcej problemów niż korzyści. Właśnie dlatego przez ostatnie piętnaście lub dwadzieścia lat dyskretnie pokazaliśmy się, podkreślając odrobinę prawdy pod warstwą kłamstw. Wiemy bardzo dobrze, że powtarzając kłamstwo, stanie się ono w końcu prawdą, w ten sposób usypiając ludzi. Jednak walki się nasilają i popularne reakcje mogą być nieoczekiwane. Musimy stworzyć wrażenie pomagania ludziom, bycia blisko ich bólu i cierpienia. Nasze działania, dzięki polityce, mają na celu symulowanie dużego zainteresowania obecnymi problemami społecznymi, nieszczęściami ludności spowodowanymi światową recesją kierowaną przez naszą organizację. I dzięki naszym „pracownikom” rozpowszechnianie idei, że jesteśmy bardzo zaniepokojeni tymi aspektami i że walczymy o ich dobro.

W rzeczywistości cały ten „spektakl” ma na celu pozyskanie zaufania mas, abyśmy we właściwym czasie mogli kontrolować politykę gospodarczą planety poprzez ustanowienie rządu światowego pod naszą całkowitą kontrolą. Musimy zatem zdobyć to zaufanie, aby stworzyć iluzję naturalnej sekwencji rzeczy po strasznym światowym kryzysie, który nastąpi, a tym samym wyłonić się jako wielki zwycięzca i wybawca ludzkości. Mamy środki finansowe, aby osiągnąć ten wynik, zadanie nie jest bardzo skomplikowane, czujność ludności jest bardzo osłabiona przez stosowane od dawna metody: rutyna, programy telewizyjne, zatrute jedzenie, narkotyki, i wszelkiego rodzaju choroby.

– Myślę, że czas przestać. Liczymy na twoją niezwykłą umiejętność dostosowania się i osobiście uważam, że udało mi się dość dobrze wyjaśnić podstawowe aspekty pracy naszej organizacji? Dzisiaj jadę do Amsterdamu, gdzie muszę rozwiązać niektóre problemy. Między innymi będę świadczyć o naszym spotkaniu i wrażeniu, jakie na mnie wywarłeś. Doceniam wynik naszego spotkania jako pozytywny i oczekuję od ciebie znacznej pomocy. Musisz znać większość prawdy o organizacji masońskiej, aby uniknąć wszelkich zahamowań w twoim umyśle, które dotyczą nas. Za pewien czas wrócę Cię odwiedzić i będzie to ważny moment. Mógłbym nawet powiedzieć, że będzie to dla ciebie trudny test. Do tego czasu przygotujemy wszystko, co konieczne, aby zintegrować Cię z naszą organizacją.

Signore Massini już stał, wspierając się na swojej wspaniale rzeźbionej lasce. Cezar towarzyszył mu do helikoptera. Jego strategia wydawała się opłacalna, ponieważ udało mu się go przekonać bez wielkiego wysiłku. To prawda, że Signore Massini był tak pewny siebie i tak entuzjastyczny w swoich wyjaśnieniach, że zgoda Cezara wydawała się oczywista. Jego subtelna siła była ogromna, a Cezar zawdzięczał swój opór wobec wpływu masona tylko wielkiej równowadze i panowaniu umysłowemu. Cezar przyznał, że w pewnych momentach psychiczny blask masona był tak silny, że bez wątpienia mógł mieć hipnotyczny wpływ na normalną osobę, która nie kontrolowała wyższych poziomów mentalnych.

Czytelnik może powierzchownie rozważyć znaczenie spotkania między dwoma postaciami. Teraz, gdy znam wszystkie tajniki tej sytuacji, mogę przyznać, że dla samego Cezara prawdziwą niespodzianką było poznanie rzeczywistego powodu dyskusji. Jednak kolejne wydarzenia miały przynieść sukces Cezarowi ze względu na jego niezwykłą umiejętność radzenia sobie w dramatycznej sytuacji wymagającej poważnych decyzji na szczeblu państwowym.