Moda na łyse dziewczyny. Krok w kierunku trans-humanizmu. “Historia skretynienia w dobie po lądowaniu człowieka na Księżycu”

Moda na łyse dziewczyny. Krok w kierunku trans-humanizmu. “Historia skretynienia w dobie po lądowaniu człowieka na Księżycu”

Francuski bezbożnik i sodomita Michel Foucault napisał kiedyś książkę pod tytułem “Historia szaleństwa w dobie klasycyzmu”. Być może nadszedł czas, aby jakaś mądra głowa napisała kontynuację pod tytułem “Historia skretynienia w dobie po lądowaniu człowieka na Księżycu”

https://www.traditioninaction.org/Cultural/C077_Shav.htm

Do Redakcji www.traditioninaction.org dotarło takie pytanie:
“Z niepokojem obserwuję wzrost liczby kobiet, które rezygnują z naturalnych długich włosów i decydują się na golenie głowy. Dlaczego tak się dzieje? Nie rozumiem tego “trendu” ani jego źródeł.  “M.D.”

Odpowiedzi udziela Pani Elizabeth Lozowski

Ma Pan, Pani rację, niepokojąc się wzrostem liczby kobiet odrzucających naturalną fryzurę na rzecz nowej przerażającej mody. Jest to kolejny znak czasów. Oznacza, że rewolucja ma pod swoją kontrolą większość społeczeństwa. Jeśli chodzi o pochodzenie tego trendu, postaram się go wyjaśnić poniżej.

Współczesne kobiety golące swoje głowy, wskazują na starożytne Egipcjanki jako dowód na to, że ich trend nie jest nowy. Często jednak przyjmują jednak zbyt daleko idące założenia, które nie są oparte na faktach. To prawda, że w pogańskim kulcie starożytnych Egipcjan, niektóre kobiety rzeczywiście goliły głowy, aby być modnymi. Jednak dzisiejsi propagatorzy golenia głów próbują twierdzić, że wszystkie Egipcjanki tak robiły, podczas gdy w rzeczywistości większość z nich zachowywało swoje naturalne włosy.

Co więcej, kobiety, które zgoliły włosy, nosiły grube peruki na gołych głowach, co wskazuje, że włosy kobiety (naturalne lub nie) były niezbędne w egipskiej koncepcji piękna. Niedopuszczalne było, aby kobiety pojawiały się w miejscach publicznych z ogolonymi  głowami.

Jedynymi społeczeństwami, które promowały ogolone głowy u kobiet były, i w wielu miejscach nadal są, niektóre plemiona afrykańskie. Nie trzeba dodawać, że chrześcijańskie społeczeństwo nie powinno podążać za modami wymyślonymi przez pogan, zwłaszcza tymi, które są sprzeczne z katolickim obyczajem.

Przez wszystkie wieki historii ogolone głowy były uważane za symbol wstydu, o czym pisze Św. Paweł w Liście do Koryntian:
A każda niewiasta modląca się albo prorokująca nie nakrytą głową, sromoci głowę swą: boć jedno jest, jakoby ogolona była.
Abowiem niewiasta, jeśli się nie nakrywa, niechże się strzyże. Lecz jeśli sromota niewieście strzyc się abo golić, niechże nakrywa głowę swoję. Kor 11, 5-6 (tłum Biblii. Ks. Jakuba Wujka). 
Tłumaczenie w/g Biblii Tysiąclecia: Każda zaś kobieta, modląc się lub prorokując z odkrytą głową, hańbi swoją głowę; wygląda bowiem tak, jakby była ogolona. Jeżeli więc jakaś kobieta nie nakrywa głowy, niechże ostrzyże swe włosy! Jeśli natomiast hańbi kobietę to, że jest ostrzyżona lub ogolona, niechże nakrywa głowę!

Zakonnice i niektóre inne pobożne dziewice katolickie, jak np. Św. Róża z Limy, goliły głowy na znak pokuty i odrzucenia świata. Było to dla nich poświęcenie i stanowiło część ich pokutnego powołania do ubóstwa lub sposób na zachowanie skromności i czystości. Nigdy jednak nie widziano ich publicznie z gołymi głowami. Zawsze zakrywały głowę pełnym nakryciem i w ten sposób nie były zhańbione przed światem.

Kobiety, które żyją w świecie bez nadprzyrodzonego wezwania Boga do rezygnacji z włosów, nigdy nie golą głowy. Włosy kobiety są znakiem jej piękna i kobiecości. Częścią powołania kobiety jest upiększanie społeczeństwa, w którym żyje, poprzez swój wygląd, bez zwracania na siebie nadmiernej uwagi swoją ekstrawagancją. Współczesne kobiety, które golą głowy, robią coś dokładnie przeciwnego: Bezczelnie paradują z tym wyglądem, który jest obiektywnie brzydki i zwraca uwagę swoim szokującym  nonkonformizmem.

Trend inspirowany feminizmem
Skąd zatem wziął się ten nowoczesny trend? Odpowiedzią jest Ruch Feministyczny. W artykule z portalu Glamour, przeprowadzono wywiady z kilkoma kobietami na temat “Jak to jest golić głowę?”. Podane powody są wystarczające, aby potwierdzić występowanie  ideologii feministycznej w odniesieniu do golenia niewieścich głów.Morgan Calvert, 25-letnia nauczycielka z Teksasu, zgoliła wszystkie włosy, aby uwolnić się od bycia definiowaną przez swój wygląd fizyczny.

W wywiadzie mówi: “Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, jak bardzo będzie to wyzwalające. Spędziłam większość mojego życia patrząc na innych ludzi, aby potwierdzili moje piękno i określili moją wartość. W żadnym wypadku nie uważam, że golenie głowy było konieczne, aby się od tego uwolnić, ale był to symboliczny krok we właściwym kierunku. Śmiałam się na głos przez cały czas, kiedy goliłam głowę, ponieważ czułam się jakbym uwolniła się od presji bycia określoną osobą i wyglądania w określony sposób, by być uważaną za piękną.
“Nie miałam pojęcia, jak bardzo ukrywałam się za swoimi włosami przed ich zgoleniem. Były one jak metaforyczna tarcza, którą wznosiłam, kiedy czułam, że nie jestem wystarczająco dobra. Były czymś więcej niż tylko włosami; stanowiły skorupę, którą się zasłaniałam, aby ukryć prawdziwą siebie. Teraz tarcza zniknęła, a kiedy teraz patrzę w lustro, wchodzę w interakcje z ludźmi lub pokazuję się publicznie, jest to najbardziej prawdziwa wersja mnie samej.”
Inna młoda kobieta, Jacey Julep, mówi: “Czuję się zabawnie pewna siebie, silna, i dumna z tego, że mam ogoloną głowę w czasach, kiedy kochanie siebie jest aktem buntu…
“Kiedy zdecydowałem się ogolić głowę, było to coś, nad czym miałam kontrolę. Zgolenie włosów dało mi uczucie podobne do tego, które, jak mi się wydaje, odczuwają naukowcy, gdy dokonują jakiegoś przełomowego odkrycia: zapierało mi dech w piersiach. Czułam się tak silna i tak pewna swojej decyzji, że przeniosło się to na moje codzienne życie. Kilka osób powiedziało mi, że zainspirowałam ich do tego, aby żyli tak, jak chcą, niezależnie od tego, co myślą inni ludzie lub co społeczeństwo próbuje im wmówić.”
Ajé Alford, 20-letnia modelka opisuje swoją pierwszą reakcję po ścięciu włosów:
“Początkowo byłem zdenerwowana –  ekstremalnie zdenerwowana. Zanim jeszcze maszynka do strzyżenia dotknęła mojej głowy, pytałam siebie kilka razy: ‘Co ty robisz?’. Moja mama płakała, gdy fryzjerka ścinała coraz więcej włosów. Byłam zaskoczona, że faktycznie wyglądałam ładnie. Spojrzałam w lustro i powiedziałam: “Wow”, po czym pstryknęłam selfie. W ciągu kilku minut otrzymałam 100 polubień.

“Z każdym dniem czuję się coraz bardziej wolna. Chcę robić coraz bardziej ekscytujące rzeczy,  więcej podróżować, a świadomość, że nie muszę budzić się godzinę wcześniej, by czesać włosy, jest dla mnie wszystkim. Czuję, że mogę podbić świat …
“Ideał i postrzeganie długich włosów jako kobiecych atrybutów zdecydowanie się zmienia dzięki filmom takim jak Czarna Pantera, które pokazują, jak silne są kobiety z krótkimi włosami. Modelki wywierające przełomowy wpływ na branżę. Od Ohwawy po Slick Woods, lista kobiet z ogolonymi głowami w branży ciągnie się w nieskończoność. Nie jesteś swoimi włosami”.Te kobiety zgoliły wszystkie włosy. Inne decydują się na zgolenie tylko części włosów. Tak czy inaczej, zasady stojące za ich działaniami są takie same: rzekome “upodmiotowienie” kobiet poprzez łamanie stereotypów.

Choć niektóre z tych kobiet próbują udawać, że kobieta może nadal być kobieca, pomimo  ogolonej głowy i że nie umniejsza to jej kobiecości, jamajska modelka i ikona popu Grace Jones, ogłasza prawdziwy koniec tradycyjnych fryzur: oznacza to transgenderyzm i w konsekwencji,  transhumanizm.
Jones pisze w swoich wspomnieniach: “Moja ogolona głowa sprawiła, że wyglądałam bardziej abstrakcyjnie, mniej przywiązana do konkretnej rasy, płci czy plemienia. Jestem  czarna, ale nie czarna; kobietą, ale nie kobietą; Amerykanką, ale Jamajką; Afrykanką, ale nie z tego świata.

Artykuł z serwisu Vice.com wyraźniej określa cel golenia głów przez kobiety:
“Włosy kobiece od dawna uważane są za klucz do jej kobiecości i silny symbol jej seksualności. Niezależnie od tego, czy włosy są długie, krótkie, naturalne, zaplecione czy farbowane, kładzie się na nie ogromny nacisk. Z tego powodu, obraz ogolonej głowy oznacza pewną de-feminizację i nadal jest wyglądem, który może szokować…
“Podczas gdy fryzura “na jeża” może różnie wyglądać, to jednak efekt jest potężny: Łysa głowa wywraca do góry nogami to, co do tej pory tradycyjne i patriarchalnie wyobrażano sobie, jako wygląd kobiecy.”

Ogolone głowy: krok w kierunku trans-humanizmu

W sposób wyraźny, trend ogolonych głów nie jest inspirowany zasadami katolickimi, a raczej zasadami samouwielbienia. Jest to spojrzenie w kierunku trans-humanistycznej przyszłość, ku której Rewolucja chciałaby poprowadzić całą ludzkość.

Aby walczyć ze złem narzucanym przez mody, katolickie kobiety powinny starać się zapuszczać długie włosy, skromnie ułożone i zachować swój naturalny kolor włosów, jako symbol akceptacji tego, jakimi Pan Bóg je stworzył, w przeciwieństwie do tego, co mówi im świat. U kobiet pożądana jest pokorna uległość, a nie śmiała nowość.

Elizabeth Lozowski
tłum. Sławomir Soja