Duży Miś chodzi po Nowym Sączu. Prezydent dzielnie wydaje oświadczenia i wdraża procedury.

Miś chodzi po Nowym Sączu. Prezydent dzielnie wdraża procedury.

Prezydent Nowego Sącza zaapelował do mieszkańców, by nie wychodzili z domów. „Sytuacja rzeczywiście poważna”

ytuacja-rzeczywiscie-powazna

Niecodzienne sceny rozegrały się rano na ulicach Nowego Sącza. Zaobserwowano tam bowiem niedźwiedzia. Lokalne władze apelują do mieszkańców, by nie wychodzili z domów do czasu wyjaśnienia sytuacji.

We wtorek rano ulicami Nowego Sącza przechadzał się niedźwiedź. O sprawie poinformował w mediach społecznościowych radny tego miasta Leszek Gieniec. Jak zaznaczył, zwierzę było widziane na ulicach Leśnej i Chruślickiej.

Głos w sprawie zabrał także prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. Poinformował, że miasto wdraża odpowiednie procedury. Jednocześnie zaapelował do mieszkańców, by zachowali ostrożność, ponieważ „sytuacja rzeczywiście jest poważna”.

Sytuacja rzeczywiście poważna, wdrażamy stosowne procedury, proszę Mieszkańców o zachowanie ostrożności. Proszę by osoby, szczególnie Mieszkańcy os. Chruślice, którzy nie muszą opuszczać domów, pozostali w domach do wyjaśnienia sytuacji” – napisał.

Według portalu dts24.pl młody niedźwiedź brunatny był wczoraj widziany w leśnictwie Szczawnik, a później także w leśnictwie Maciejowa. Nie bał się podchodzić do zabudowań.