Marsz Polaków 11 listopada we Wrocławiu pod hasłem: Polak w Polsce gospodarzem

Marsz Polaków 11 listopada we Wrocławiu pod hasłem „Polak w Polsce gospodarzem” [PLAKAT, TRASA]

21 paźdz. , 2022 https://wprawo.pl/marsz-polakow-11-11-2022-we-wroclawiu-przejdzie-pod-haslem-polak-w-polsce-gospodarzem-plakat-trasa/

11 listopada 2022 roku ulicami Wrocławia przejdzie Marsz Polaków. To największa patriotyczna manifestacja w stolicy Dolnego Śląska, w której co roku uczestniczą tysiące osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się wysokiej frekwencji, a przed wymarszem szykują prezentację wspomnień Świadków ludobójstwa na Polakach.

Hasło

Manifestacja przejdzie pod hasłem Polak w Polsce gospodarzem.
To hasło nie jest pobożnym życzeniem! To żądanie ze strony Polaków, którzy nie godzą się na to, aby we własnym kraju traktowano nas jak ludzi drugiej kategorii. W ubiegłym roku maszerowaliśmy pod hasłem “Polska antybanderowska”. W obliczu narastającej banderyzacji Ukrainy to hasło nadal jest aktualne i tegoroczny marsz również do niego nawiązuje. Marsz pod hasłem „Polak w Polsce gospodarzem” dedykuję nie tylko Ojcom polskiej niepodległości, ale również  ofiarom ukraińskiego ludobójstwa oraz polskiej samoobronie utworzonej na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, która – mimo przewagi liczebnej wroga – mężnie odpierała ataki ukraińskich ludobójców z gloryfikowanej dziś na Ukrainie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii. Gdy władze Rzeczypospolitej nie chcą mówić o polskich ofiarach na Kresach, naszym obowiązkiem jest o nich krzyczeć – mówi organizator marszu, Jacek Międlar.

Trasa, rozpoczęcie i wspomnienia Świadków

Marsz wystartuje o godzinie 17 spod Dworca PKP i dotrze na Plac Katedralny na Ostrowie Tumskim. Jednak zgromadzenie zacznie się już godzinę wcześniej. W tym czasie, między godziną 16.00 a 17.00, przed dworcem (od strony ul. Piłsudskiego) zostaną zaprezentowane wspomnienia Świadków ludobójstwa na Polakach oraz pieśni patriotyczne.

Zapraszamy!

W manifestacji mogą wziąć udział wszyscy, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny.
Zapraszamy polskie rodziny z dziećmi, patriotów, nacjonalistów oraz kibiców z całej Polski. Zachęcamy do wzięcia udziału w marszu oraz prezentacji wspomnień, która będzie miała miejsce już godzinę wcześniej – mówi Jacek Międlar.

Wydarzenie na Facebook’u – TUTAJ

POBIERZ plakat do druku i publikacji w Internecie

Plakat w mniejszym rozmiarze:

Marsz Polaków - Polak w Polsce gospodarzem