Czy, formalnie rzecz biorąc, Ukraina jest nadal administracyjną prowincją Rosji?

Czy, formalnie rzecz biorąc, Ukraina jest nadal administracyjną prowincją Rosji?

https://niemcy.neon24.info/post/169941,ukrainy-nigdy-nie-bylo-nie-ma-i-nie-bedzie

  • Joanna M.Wiórkiewicz

“Ukrainy nigdy nie było, nie ma i nie będzie”.To tytułowe zdanie wygłosił na spotkaniu z publicznością 7 lat temu ppłk. (wówczas kapitan) Konstanty Kopf, żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych

Polecam uwadze Czytelników poniższą wypowiedź  ppłk. (wówczas kapitana) Konstantego Kopfa, wygłoszoną 7 lat temu na spotkaniu z publicznością: 
https://youtu.be/PCFYBTEm1go
=====================================

]Czy wiadomo Państwu, że w formalnym sensie takiego państwa jak Ukraina w ogóle nie ma?

Kilka  lat temu, w kwietniu 2014 r.  Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki – Moon przyznał publicznie, że od roku 1991, czyli od ogłoszenia się przez Ukrainę suwerennym państwem, aż po dzień dzisiejszy Ukraina nie była w stanie określić swoich granic, dlatego nie złożyła akcesu  o członkostwo w ONZ.
Dziwna rzecz –  według Wiki rzekomo Ukraina przystąpiła do ONZ już 24 września 1945 roku, (w tym samym dniu, co i Polska)  kiedy bynajmniej nie była wtedy suwerennym krajem, a  jedynie administracyjną prowincją ZSRR.
Czyli formalnie rzecz biorąc, Ukraina jest nadal administracyjną prowincją Rosji (tak, jak wcześniej ZSRR).

Za tym przemawia również jeszcze jeden fakt: Otóż w 1991 r. prowincje- kraje  ZSRR, które się odłączyły od tego państwa  i ogłosiły suwerenność założyły wspólnie  tzw. Commonwelth of Independent States (CIS) .
Ukraina nigdy do niego nie przystąpiła pozostając tylko niecałe 4 lata w latah 2014-2018 członkiem niezrzeszonym, po czym kompletnie się odłączając w r. 2018 z powodu wojny z Rosją. 
Tak więc  wygląda na to zdaniem  ekspertów, że zawierucha wojenna na Ukrainie z prawnego punktu widzenia to wojna domowa w Rosji. A wtrącanie się państw NATO do tej zawieruchy i podtrzymywanie jej to atak sił zacjodnich na Rosję. 
Czy tak jest faktycznie? 
_________________
The Commonwealth of Independent States (CIS)[a] is a regional intergovernmental organization in Eastern EuropeCentral AsiaEastern Asia, and Western Asia.

Wspólnota Niepodległych Państw, skrót WNP: zawierał dwa synonimy, gdyż państwo z samej swej natury jest niepodległe. [to z viki]