Blackrock, Vanguard, State Street zdobyły ogromny wpływ na światowe banki, rządy i organizacje. Co z tego wynika?

Blackrock Vanguard, State Street zdobyły ogromny wpływ na światowe przedsiębiorstwa, banki, rządy i organizacje. Co z tego wynika?

22 minuty

——————————————

Po dzisiejszym felietonie opowiadam o firmach z branży zarządzania aktywami takich jak BlackRock, Vanguard, State Street. Przez ostatnie kilkanaście lat firmy te posiadły gigantyczny kapitał a co za tym idzie gigantyczny wpływ na rynek finansowy świata. Za pomocą systemu analizy finansowej Alladin BlackRock wypływa już nie tylko na przedsiębiorstwa w których jest udziałowcem ale również na banki centralne i rządy na całym świecie. Pojawia się pytanie w jakim celu, w czyim interesie działają wielkie firmy zarządzające aktywami.

A zaraz potem drugie pytanie jaką przyszłość nam szykują co podadzą unii europejskiej komisji europejskiej bankowi Europejskiemu jaki będzie kształt świata w którym już za parę lat przyjdzie nam żyć. Jak bardzo zmieni się naszą rzeczywistość i ile z tej zmiany będzie skutkiem wpływu zupełnie prywatnych praktycznie niekontrolowanych przedsiębiorstw. Zapraszam.

=====================

Mój film o cyfrowych pieniądzach: https://youtu.be/Do6KW916cLQ Książka o Blackrocku: https://www.amazon.de/BlackRock-Co-en… Kanał Ernsta Wolffa: https://www.youtube.com/c/ErnstWolff1

================================================

10 bilionów – to 10^13 !!