Davos 2023 – podsumowanie sabatu.

Davos 2023 – podsumowanie sabatu

Kategoria: Archiwum, Biologia, medycyna, Co piszą inni, Gospodarka, Polecane, Polityka, Polska, Pudło, Świat, WażneAutor: AlterCabrio, 21 stycznia 2023

Dziś dobiega końca coroczny tygodniowy szczyt Światowego Forum Ekonomicznego. Nie wiedziałbyś tego, gdybyś czytał gazety głównego nurtu, które ‘zakopały’ to pod doniesieniami o Ukrainie.

Ale dla tych z nas, którzy uważali, to było pracowite pięć dni w Davos. Przyjrzyjmy się kilku kluczowym rozmowom wyznaczającym agendę na nadchodzący rok.

−∗−

Tłumaczenie artykułu z serwisu Off-Guardian podsumowującego główne wydarzenia właśnie zakończonego szczytu w Davos. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

_____________***_____________

Najważniejsze wydarzenia w Davos 2023

Dziś dobiega końca coroczny tygodniowy szczyt Światowego Forum Ekonomicznego. Nie wiedziałbyś tego, gdybyś czytał gazety głównego nurtu, które ‘zakopały’ to pod doniesieniami o Ukrainie.

Ale dla tych z nas, którzy uważali, to było pracowite pięć dni w Davos. Przyjrzyjmy się kilku kluczowym rozmowom wyznaczającym agendę na nadchodzący rok.

Nieufność i dezinformacja

We wtorek doszło do epickiego podwójnego uderzenia z redaktorką opinii z New York Timesa, Kathleen Kingsbury, prowadzącą „Disrupting Distrust” [Przerwać nieufność] i byłym redaktorem CNN Brianem Stelterem, który przewodniczył „The Clear and Present Danger of Disinformation”.

W ogromnej mierze dwie strony tego samego medalu. Zasadniczo „jak sprawić, by ludzie nam wierzyli” i „cenzurować ludzi, którzy się z nami nie zgadzają”.

Panel ‘Distrust‘ to 45 minut najgorszego rodzaju korporacyjnych sloganów, jakie kiedykolwiek słyszałeś. Katorga, przez którą trzeba przejść, ale z pewnością da się zauważyć niewypowiedziany strach – „Jak powstrzymać ludzi przed zwróceniem się przeciwko nam, gdy gospodarka się załamie?

Najciekawszą częścią jest dyskusja na temat organizacji pozarządowych (NGO) i tego, jak mogą one wykorzystywać politykę tożsamości, aby podstępem skłonić ludzi by im zaufali i – między innymi – wciskać szczepionki biednym mniejszościom.

Prowadzi to do tego, że dyrektor generalny firmy zajmującej się sondażami korporacyjnymi, Richard Edelman, lamentuje nad upadkiem zaufania do organizacji pozarządowych:

„Grupy prawicowe wykonały naprawdę dobrą robotę pozbawiając organizacje pozarządowe praw obywatelskich. Rzucili wyzwanie grupom finansującym, powiązali cię z Billem Gatesem i George’em Sorosem, powiedzieli, że jesteś wielkim światowcem, w przeciwieństwie do tego, czym jesteś, a przecież działamy lokalnie.”

Według Edelmana, pięć lat temu organizacje pozarządowe znajdowały się na szczycie rankingu zaufania, teraz są na dole. To zwycięstwo mediów alternatywnych, które prowadzą skrupulatne badania źródeł finansowania i polityki dla wszystkich dobroczynnie brzmiących organizacji pozarządowych, które pojawiają się obecnie wszędzie.

Panel ds. dezinformacji jest znacznie bardziej bezpośredni, a przewodniczący z „New York Timesa” stwierdził w swoim wystąpieniu otwierającym, że dezinformacja „odwzorowuje każde inne główne wyzwanie, przed którym stoimy jako społeczeństwo” .

Większość dyskusji można przewidzieć. Post-prawda to, cenzura tamto. Wielokrotne wezwania do reklamodawców do wycofania pieniędzy na promocję z platform, które rozpowszechniają „dezinformację”.

Ale jeśli wysłuchasz całych 90 minut obu rozmów – co zrobiłem, nie ma za co – zauważysz nowy powracający temat: lokalizacja. Powtarza się to ad nauseam. Ludzie bardziej ufają lokalnym wiadomościom, lokalne wiadomości mają większe zastosowanie w codziennym życiu ludzi, organizacje pozarządowe odnoszą sukcesy, gdy ludzie myślą, że są lokalne. I tak w kółko.

Spodziewajcie się odrodzenia „lokalnych wiadomości” jako odpowiedzi na rozprzestrzenianie się niezależnych wiadomości. Organizacje pozarządowe i fundacje mogą równie dobrze zacząć przelewać pieniądze do małych lokalnych gazet, aby stworzyć iluzję wspólnoty i niezależności. To chyba już się dzieje.

[UWAGA: Jeśli możesz przetrwać monolog Setha Moultona o nauczaniu okupowanych Irakijczyków, że propaganda jest zła, bez odruchów wymiotnych i plucia inwektywami w monitor, to jesteś silniejszym człowiekiem niż ja.]

Szczepionki. Wszędzie szczepionki

Wcale się temu nie dziwię. We wtorek zostaliśmy zaproszeni na panel z udziałem dyrektora WHO Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa na temat wyeliminowania gruźlicy, ze szczególnym uwzględnieniem nowych „bezpiecznych i skutecznych” szczepionek.

Najwyraźniej od ponad stu lat nie były dostępne żadne nowe szczepionki przeciw gruźlicy, ale obecnie opracowywanych jest szesnaście nowych produktów.

Trochę jak koronawirusy, przeciwko którym nie można było się zaszczepić przez dziesięciolecia, tylko po to, by prawie każda firma farmaceutyczna na świecie zrobiła zwrot i wypluła działającą szczepionkę na covid w nieco ponad rok.

Dobrą wiadomością jest to, że przynajmniej te szczepionki przeciw gruźlicy (jeśli kiedykolwiek trafią na rynek) nie zostały stworzone, przetestowane i zatwierdzone w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Bo taki jest plan na „następną pandemię”.

Tak, wracamy do „Misji 100 dni” – inicjatywy WHO mającej na celu stworzenie systemu, w którym każda przyszła epidemia choroby będzie miała nową szczepionkę gotową do użycia w ciągu 100 dni.

======================================

Tedros Adhanom Ghebreyesus@DrTedros·ObserwujWe know that #COVID19 will not be the last Disease X. That’s why @CEPIvaccines‘ 100-day mission is so important. Ambitious partnerships like this are crucial for ensuring that when the next Disease X arrives, the world is more ready than it was this time. #wef2

======================================

Wczoraj kolejny panel omawiał przyszłość gotowości na wypadek pandemii i „misję 100-dniową”. Z gwiazdorską obsadą, w którym udział wzięli dyrektor generalny firmy Pfizer, Tony Blair oraz Helen Clark, główna autorka analizy covid przeprowadzonej przez ONZ.

Clark wspomina o planowanym przez WHO Traktacie Pandemicznym i zreformowanych Międzynarodowych Przepisach Zdrowotnych, co jest ważnym przypomnieniem, że globalne ustawodawstwo jest już na horyzoncie.

Dyrektor generalny firmy Pfizer, Albert Bourla, opłakuje „upolitycznienie” szczepionek na covid i granice państwowe, które pomniejszyły możliwości rozpowszechniania ich produktów na całym świecie.

Ale cytaty dnia należą do Blaira, który radośnie ogłasza, że ​​na horyzoncie pojawia się „cały nowy zestaw szczepionek i preparatów do wstrzykiwania”, a covid dał możliwość stworzenia „infrastruktury cyfrowej”.

==================

Disclose.tv@disclosetv·ObserwujNEW – Tony Blair calls for a “digital infrastructure” to monitor who is vaccinated and who is not for the “vaccines that will come down the line” at Klaus Schwab’s World Economic Forum.

============================================================

Żeby było jasne, 100-dniowe szczepionki nie są możliwe. Ale to nie powstrzyma ich przed forsowaniem tego.

I w końcu…

Kanadyjska aktorka Evangeline Lilly (znana z Zagubionych i Ant-Mana) na początku tego tygodnia obrała ciekawy sposób na zakończenie swojej kariery, kiedy promowała transmisję na żywo o tematyce Davos Russella Branda na swoim Instagramie:

W ciągu zaledwie jednego dnia pojawiły się artykuły oskarżające ją o rozpowszechnianie dziwacznych „teorii spiskowych”.

To zabawne, szczerze mówiąc. Co roku najbogatsi i najpotężniejsi ludzie na świecie – korporacyjni giganci, politycy, miliarderzy i potentaci medialni – spotykają się na tydzień, aby porozmawiać o tym, jak planują rządzić światem, ale zwrócenie uwagi na to ludziom sprawia, że stajesz się ​​„teoretykiem spiskowym”.

*

Inne potencjalnie odkrywcze rozmowy w programie obejmowały:

  • Transformacja Medycyny, Przedefiniowanie Życia – Podczas którego panel omawia między innymi bioinżynierię i „zmieniającą się definicję bycia człowiekiem”.
    .
  • Rewolucja w bezpieczeństwie żywnościowym – obalanie mitów o mięsie i zmianach klimatycznych oraz programu dot. zmian klimatycznych, a także omówienie „wzmacniania” żywności i reformowania rolnictwa.

A co wy sądzicie? Czy przegapiliśmy coś ważnego?

Pięć dni rozmów to napięty harmonogram, więc zachęcamy do dzielenia się wszelkimi znaleziskami, kąskami lub rewelacjami w komentarzach poniżej.

________________

Highlights of Davos 2023, Off-Guardian, Jan 20, 2023

−∗−

Powiązane tematycznie:

Nowa Normalność – 100 dni na szczepionkę
Starannie ulokowane za ukraińskimi nagłówkami rozklejonymi na pierwszych stronach, w zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie Światowej Organizacji Zdrowia w celu omówienia globalnego ustawodawstwa mającego na celu upoważnienie WHO do zwalczania […]

________________

„Traktat Pandemiczny” czyli kto ma klucze do WHO
„Traktat Pandemiczny”, który unieważnia lub uchyla decyzje rządów krajowych lub lokalnych, przekazałby ponadnarodowe uprawnienia niewybieralnemu biurokracie lub „ekspertowi”, który mógłby z nich korzystać całkowicie według własnego uznania i w oparciu […]

________________

Great Reset czyli prawdziwym wrogiem jest sama ludzkość
Globaliści od wielu lat próbują zmienić nazwę i przepakować swój program Nowego Porządku Świata, a Wielki Reset był tym, co wymyślili. Zamiast brzmieć nieszkodliwie, termin ten grozi systemowymi wstrząsami i […]

________________

Great Reset czyli co szykują ludzkie paniska
Nadzór na każdym kroku, powszechny dochód gwarantowany powiązany z oceną kredytu społecznego, likwidacja własności prywatnej, masowa cenzura, zamrożenie i zajęcie rachunków bankowych, technologie wdrożone w celu przeprogramowania ludzi — ten […]Tagi:100-dniowe szczepionki, Albert Bourla, bioinżynieria, Brian Stelter, Davos 2023, dezinformacja, Evangeline Lilly, gates, Kathleen Kingsbury, Off-Guardian, polityka żywnościowa, Przedefiniowanie Życia, rolnictwo, sabat, Soros, szczepionki, Tedros Adhanom Ghebreyesus, teorie spiskowe, Tony Blair, traktat pandemiczny WHO, Transformacja Medycyny, tyrania, who

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!

3 komentarze

  1. AlterCabrio 21 stycznia 2023 Warto zajrzeć: Tony Blair w Davos: musimy stworzyć „cyfrową infrastrukturę” celem ustalenia „kto został zaszczepiony, a kto nie”. Konieczne podczas „następnej pandemii”
  2. AlterCabrio 21 stycznia 2023
  3. Kłopoty w globalistycznym raju: wybuch buntu na Światowym Forum Ekonomicznym
  4. Klaus Schwab stoi na czele Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) od ponad pół wieku. Niemniej jednak istnieje ostra krytyka jego pozycji we własnych szeregach.Grupa obecnych i byłych pracowników WEF skontaktowała się z brytyjską gazetą The Guardian, aby wyrazić swoje zastrzeżenia. Piszą, że 84-letni Schwab działa na własną rękę i otacza się „wałkoniami” [good-for-nothings], którzy nie są w stanie kierować organizacją, którą założył na początku lat 70. Ocenzurowane Nie jest w żaden sposób odpowiedzialny przed ludźmi wewnątrz i na zewnątrz organizacji, mówi grupa, która chce pozostać anonimowa. „Wahamy się, czy się ujawnić, ponieważ Klaus ma bardzo dobre koneksje i może bardzo utrudnić nam życie, nawet po opuszczeniu WEF”.
  5. Grupa pracowników WEF twierdzi, że opublikowała krytyczny artykuł na LinkedIn, ale został on usunięty na prośbę Światowego Forum Ekonomicznego, czemu organizacja zaprzecza.„Gniazdo żmij”W artykule czytamy między innymi, że WEF jest niczym bez Klausa, a zarząd to „gniazdo żmij”. Pracownicy oczekują, że członkowie zarządu będą skakać sobie do gardeł, gdy tylko Klaus odejdzie.Były premier Wielkiej Brytanii, socjalista Tony Blair, został wskazany jako potencjalny następca Schwaba. Trouble in Globalist Paradise: Mutiny Erupts Within the World Economic Forum