12-latek zmarł dwa dni po szczepieniu przeciw COVID. Wyniki sekcji zwłok.


Dominik Gołdyn 17.11.2021
https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/12-latek-zmarl-dwa-dni-po-szczepieniu-przeciw-COVID-19.-Sa-wyniki-sekcji-zwlok

12-latek z Niemiec zmarł dwa dni po przyjęciu drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 – poinformowała stacja Deutsche Welle. Instytut Paula Ehrlicha przekazał, że szczepienie nie było jedyną przyczyną zgonu chłopca.

12-latek z okolic Cuxhaven na północy Niemiec w połowie października przyjął drugą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 firmy Pfizer/BioNTech. Jak podaje Deutsche Welle, chłopiec zmarł dwa dni po zaszczepieniu. Instytut Paula Ehrlicha, który odpowiada za dopuszczanie i kontrolę szczepionek w Niemczech, opublikował wyniki sekcji zwłok 12-latka.
Autopsja wykazała, że „szczepionka nie była jedynym powodem śmierci” dziecka. U 12-latka stwierdzono “szczególnie ciężką, niezależną od szczepionki chorobę serca”. “Biorąc pod uwagę wyniki obszernych badań medycznych, szczepionka nie może być uważana za jedyną przyczynę zgonu” – napisano w oświadczeniu.

Starosta powiatu Cuxhaven Kai-Uwe Bielefeld przekazał, że śmierć 12-latka dla rodziny i bliskich “pozostaje nieskończenie bolesna i głęboko dotyka nas wszystkich”. [no proszę…. MD]

W Niemczech około dwa miliony nastolatków w wieku 12-17 lat przyjęły szczepionkę przeciw COVID-19. To prawie 44 procent tej grupy wiekowej. Z oficjalnych danych wynika, że po przyjęciu preparatu firmy Pfizer/BioNTech zmarło pięcioro nastolatków. U co najmniej trzech występowały już wcześniej poważne

MD: Gdy opowiadałem o tym przy Ukraince, powiedziała, że jej ciotka przed kwartałem tak samo straciła syna: Po nagłej śmierci zaszczepionego chłopca, lekarz ofuknął rodziców, że „nie wszystkie choroby są wpisane w listę takich, które są niebezpieczne po szczepieniu”. Za Lwowem.