Zamiast pomóc chcą zabijać.

Zamiast pomóc chcą zabijać.

Istnieją też doniesienia o osobach otrzymujących zgodę na wspomagane samobójstwo z powodu cukrzycy lub bezdomności.

Andrzej Kumor https://www.goniec.net/2022/12/05/zamiast-pomoc-chca-zabijac/

Niepełnosprawna weteranka Armii Kanadyjskiej i paraolimpijka otrzymała od ministerstwa propozycję eutanazji, kiedy skarżyła się, ile czasu zajmuje zainstalowanie windy schodowej w jej domu. Christine Gauthier zeznawała w parlamencie w Ottawie w czwartek.
Gauthier,  szukała pomocy w przemieszczaniu na piętro wózka inwalidzkiego w swym domu. Powiedziała, że ​​zamiast tego pracownik ds. weteranów zaproponował medycznie wspomagane samobójstwo
Rządowe śledztwo wykazało, że co najmniej czterem innym weteranom również zaproponowano samobójstwo.

Eutanazja jest legalna dla nieuleczalnie chorych pacjentów w Kanadzie od 2016 roku
Ale w zeszłym roku prawo rozszerzyło się o osoby z długotrwałą niepełnosprawnością.
Niepełnosprawna weteranka skrytykowała   rząd  w Ottawie za propozycję eutanazji, kiedy była sfrustrowana opóźnieniami w zainstalowaniu windy dla wózków inwalidzkich w jej domu.

Pracownik opieki społecznej dla weteranów powiedział jej: „Proszę pani, jeśli naprawdę jest pani tak zdesperowana, możemy udzielić pani pomocy medycznej przy samobójstwie”.

End Wokeness@EndWokeness·FollowCanada offers disabled veteran “aid to die” when she asks for a stairlift

Pracownik, który złożył ofertę, nie został ujawniony, ale istnieje obawa, że ​​zaoferował to samo „rozwiązanie” trzem innym weteranom, którzy zgłosili się do VAC z problemami , donosi Global News .

Premier Justin Trudeau stwierdził, że jest to „absolutnie nie do przyjęcia ” .

Gauthier brała udział w Igrzyskach Paraolimpijskich 2016 i Invictus Games 2016 księcia Harry’ego (powyżej), gdzie zdobyła złoto w wioślarstwie halowym i trójboju siłowym wagi ciężkiej.

Od 2017 roku szuka pomocy VAC w zdobyciu windy schodowej  do swojego domu.

„To bardzo mnie odizolowało, ponieważ muszę czołgać się z wózkiem inwalidzkim przede mną” – powiedziała Global News .

Powiedziała, że ​​była zszokowana propozycją samobójstwa od pracownika socjalnego, która pojawiła się w rozmowie w 2019 roku. Powiedziałam„ Nie mogę uwierzyć, że… zrobisz mi zastrzyk, który pomoże mi umrzeć, ale nie dasz mi narzędzi, których potrzebuję, aby pomóc mi żyć” . „To było naprawdę szokujące, usłyszeć tego rodzaju komentarz”.

Gauthier została ranna w wypadku podczas szkolenia wojskowego w 1989 roku, doznając trwałego uszkodzenia kolan i kręgosłupa.

Zeznania Gauthier i doniesienia o innych podobnych przypadkach wywołały publiczne oburzenie.

Od przyszłego roku nowe prawo pozwoli osobom cierpiącym na choroby psychiczne „uzyskać” samobójstwo wspomagane medycznie.

Dr Trudo Lemmens, profesor prawa i polityki zdrowotnej Uniwersytetu w Toronto, powiedział DailyMail.com, że system może stworzyć „obowiązek wprowadzenia [samobójstwa] jako części” leczenia zdrowia psychicznego; „Wyobraź sobie, że jest to stosowane w kontekście zdrowia psychicznego. Masz osobę cierpiącą na ciężką depresję, która szuka pomocy u terapeuty i otrzymuje propozycję śmierci”

Obawia się, że  pacjenci, którzy  są w odpowiednim stanie umysłu, mogą zostać przekonani, że samobójstwo jest rozsądną opcją. Dr Lemmens nazwał cały system „wypaczoną koncepcją autonomii jednostki”.

Istnieją już  doniesienia o osobach otrzymujących zgodę na wspomagane samobójstwo z powodu cukrzycy lub bezdomności.