Zagadka “samobójstwa” rosyjskiej modelki: Okazuje się, że bywała na wyspie Epsteina

Zagadka samobójstwa rosyjskiej modelki: Okazuje się, że była na wyspie Epsteina

Data: 10 gennaio 2024Author: Uczta Baltazara babylonianempire

W swoim krótkim życiu Korsunova osiągnęła wiele w trakcie kariery modelki i zdobyła sławę w branży mody. Stała się twarzą magazynu Vogue i marek takich jak perfumy Nina Ricci, Vera Wang i innych.

Nowo ujawnione dokumenty sądowe ujawniły wiele na temat przestępcy seksualnego Jeffreya Epsteina, jego życia i powiązań z wysoko postawionymi osobami z różnych sektorów społeczeństwa. Niedawno opublikowany dokument sądowy ujawnił powiązania między Ruslaną Korsunovą, znaną top modelką, która odebrała sobie życie w 2008 roku w wieku 20 lat, a Epsteinem.

Ruslana odebrała sobie życie w 2008 roku, skacząc z dziewiątego piętra budynku, w którym mieszkała na Wall Street. Młoda modelka odebrała sobie życie zaledwie dwa lata po tym, jak poleciała z przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem jego prywatnym odrzutowcem znanym jako Lolita Express na jego prywatną wyspę.

Jej wizyta na wyspie została potwierdzona po znalezieniu jej nazwiska w rejestrach lotów Epsteina. Epstein, jego ochroniarz Igor Zinoviev i szef kuchni Lance Calloway byli razem z nią na pokładzie samolotu.

Virginia Giuffre, jedna z najbardziej otwarcie wypowiadających się ofiar, złożyła pozew, twierdząc, że Jeffrey i brytyjski książę Andrzej napastowali ją seksualnie. Została zapytana o Rusłanę Korszunową i o to, czy ją znała.

“Myślę, że to mało prawdopodobne, abyś ją rozpoznała, ale przeczytaj artykuł, który załączyłem, a następnie spójrz na zdjęcia i zobacz, czy ją rozpoznajesz” – napisał wtedy adwokat Brad Edwards.

“Przykro mi słyszeć wieści o Ruslanie i składam kondolencje jej rodzinie i przyjaciołom. Mogę powiedzieć, że nigdy się z nią nie spotkałem, więc przykro mi, że nie mogę pomóc”.

Według relacji jej przyjaciółki Kiry Titenevej dla New York Post, Ruslana Koršunova co tylko wróciła z pokazu mody w Paryżu i nie miała powodu, by się zabić (“Nie brała narkotyków, nie piła, była aniołem, zawsze pracowała. Właśnie wróciła z Paryża, była w siódmym niebie, plotkowałyśmy przez telefon”). https://www.wionews.com/entertainment/ruslana-korshunova-20-year-old-model-who-died-by-suicide-after-visiting-epsteins-island-677196

…………………………

Ruslana Korshunova urodziła się w Ałmaty, Kazachskiej SRR.[4] Jej ojciec, Sergey Korshunov, zmarł w 1992 roku, gdy miała pięć lat.[5] Matka Korshunovej Valentina (z domu Kutenkova) i jej starszy brat Ruslan mieszkają w Kazachstanie.[potrzebny przypis] Z różnym stopniem płynności mówiła po rosyjsku, kazachsku, angielsku i niemiecku.[1].

Korshunova została odkryta w 2003 roku, kiedy magazyn All Asia wydrukował artykuł o lokalnym klubie języka niemieckiego w Ałmaty, do którego wówczas uczęszczała Korshunova. Jej zdjęcie, które znalazło się w artykule, przyciągnęło uwagę Debbie Jones z Models 1; Jones wyśledziła i podpisała kontrakt z 15-letnią wówczas Korshunovą,[6] która była nazywana rosyjską Roszpunką ze względu na jej sięgające kolan kasztanowe włosy we wczesnych pracach.[5] Korshunova była reprezentowana przez IMG (Nowy Jork, Paryż, Londyn i Mediolan),[7] Beatrice (Mediolan), Traffic Models (Barcelona), Marilyn Model Agency i iCasting Moscow, która była jej agencją macierzystą. Brytyjski Vogue okrzyknął Korshunovą “twarzą, którą warto się ekscytować” w 2005 r.[4] Korshunova była modelką na okładkach francuskiego Elle i rosyjskiej wersji Vogue. Była także modelką w reklamach drukowanych dla Nina Ricci, Blugirl by Blumarine, Clarins, Ghost, Girbaud, Kenzo Accessories, Marithé & François, Max Studio, Moschino, Old England, Pantene Always Smooth, Paul Smith i bielizny Vera Wang.[1]

W dniu 28 czerwca 2008 r., około godziny 14:30, Korshunova zmarła po upadku z balkonu na dziewiątym piętrze swojego mieszkania przy 130 Water Street w Financial District na Manhattanie w USA. Policja stwierdziła, że w jej mieszkaniu nie było śladów walki i doszła do wniosku, że śmierć Korshunovej była pozornym samobójstwem. Jeden z przyjaciół Korshunovej stwierdził, że właśnie wróciła z pracy modelki w Paryżu, zauważając, że wydawała się być “na szczycie świata” bez wyraźnego powodu, dla którego miałaby popełnić samobójstwo.[8] Korshunova planowała świętować swoje 21. urodziny w środę w Pensylwanii. Były chłopak Korshunovej, Artem Perchenok, stwierdził, że podrzucił Korshunovą do jej mieszkania kilka godzin przed jej śmiercią po tym, jak wspólnie obejrzeli film “Ghost” Patricka Swayze i Demi Moore[9]. “Czuję, że przyszła się pożegnać”, powiedział Perchenok[10]. Jednak Korshunova wydawała się załamana i zła w niektórych swoich postach na portalu społecznościowym. Najbardziej wymowna wiadomość Korszunowej pojawiła się w marcu 2008 roku: “Jestem taka zagubiona. Czy kiedykolwiek się odnajdę?”[11].

Eksperci nie znaleźli żadnych śladów cudzej skóry pod jej paznokciami. Matka Korshunovej, Valentina Kutenkova nie wierzy w samobójstwo córki. “Powiedziała mi o swoich problemach w pracy około rok temu. Powiedziała, że chce odejść z branży modelingu. Ostatnio jednak wszystko było z nią w porządku. Gdyby miała problemy w pracy, powiedziałaby mi”, powiedziała[12].

Muhammad Naqib, portier, który pracował w budynku Korshunovej, powiedział: “Byłem zszokowany, gdy zobaczyłem ją na chodniku. Leżała na drodze, mała i żałosna, w kałuży krwi, otoczona przez tłum. Miała złamane ręce i szyję”, powiedział mężczyzna. Naqib natychmiast nabrał podejrzeń. “Dopiero następnego dnia zrozumiałem, co było nie tak. To były jej włosy! Były znacznie krótsze niż wtedy, gdy widziałem ją po raz ostatni tamtej nocy, żywą i szczęśliwą. Wyglądało na to, że zostały obcięte w pośpiechu, ponieważ końcówki były nierówne”. Moskiewski przedsiębiorca pogrzebowy Sergey, który pracował nad jej makijażem w moskiewskiej kostnicy, stwierdził: “Dostałem tylko grzeczne “dziękuję”. Ale nikt nie wezwał mnie na wywiad… [Włosy mogły wypaść z powodu silnego uderzenia, ale nie mogły się skrócić. Kiedy przygotowywałem ciało do pogrzebu, zauważyłem, że włosy były w bardzo złym stanie. Zaproponowałem nawet, że znajdę jej perukę, ale jej krewni odmówili. Końcówki były nierówne, jakby ktoś obciął je nożyczkami”. Według zeznań wielu świadków, w dniu śmierci Korszunowej w jej budynku przy Water Street nie zauważono żadnych obcych ani podejrzanych osób. Tylne wyjście na podwórze jest widoczne dla portiera i nikt nie mógł przejść obok recepcji niezauważony. Podczas ostatniej wizyty matka Korszunowej zatrzymała się w mieszkaniu.

Według przyjaciół Korshunovej, Valentina spędziła kilka godzin pod drzwiami mieszkania. Wciąż ma nadzieję na uzyskanie odpowiedzi od lokalnej policji.[13] W dniu 7 lipca 2008 r. Korszunowa została pochowana na Cmentarzu Chowańskoje w Moskwie.[14] Jej matka oświadczyła rosyjskiej gazecie Komsomolskaja Prawda, że stolica Rosji była jednym z ulubionych miast jej córki i że “[Ona] chciałaby, aby jej ukochana Moskwa była jej ostatnim miejscem spoczynku.”[15][16].

W styczniu 2024 r. opublikowano dokumenty dotyczące seksualnego predatora Jeffreya Epsteina i ujawniono, że Ruslana odwiedziła wyspę dwa lata przed śmiercią. [17] [18]

Brytyjski producent telewizyjny i filmowiec Peter Pomerantsev wysnuł teorię, że samobójstwo Korshunovej było związane z jej zaangażowaniem w Rose of the World, kontrowersyjną moskiewską organizację, która opisuje się jako “szkolenie w zakresie rozwoju osobowości”. https://www.dailymail.co.uk/news/article-2841750/Fast-cars-extravagant-vacations-business-Lavish-lifestyle-cult-leader-linked-death-plunge-Russian-supermodel-New-York-revealed.html

Podczas badań do filmu dokumentalnego o śmierci Korszunowej, Pomerantsev dowiedział się, że modelka spędziła trzy miesiące na sesjach szkoleniowych w Rose of the World. Sesje te – które zachęcają uczestników do dzielenia się swoimi najgorszymi doświadczeniami i przywoływania wypartych wspomnień – są wzorowane na Lifespring, którego kontrowersyjne metody były przedmiotem wielu procesów sądowych o szkody psychiczne w USA w latach 80-tych. Korshunova uczestniczyła w sesjach treningowych z przyjaciółką, ukraińską modelką Anastasią Drozdovą, która popełniła samobójstwo w podobnych okolicznościach w 2009 roku. Przyjaciele obu kobiet zgłosili zmiany w zachowaniu po kilku miesiącach spędzonych w Rose. Korshunova stała się agresywna, podczas gdy Drozdova doświadczyła gwałtownych wahań nastroju i stała się odosobniona; obie straciły na wadze. Po trzech miesiącach szkolenia Korshunova wróciła do Nowego Jorku w poszukiwaniu pracy, gdzie napisała, że czuje się zagubiona i wątpi w siebie.

Rick Alan Ross, szef Cult Education Forum, twierdzi, że organizacje takie jak Rose of the World “działają jak narkotyki: dają ci szczytowe doświadczenia, a ich zwolennicy zawsze wracają po więcej. Poważne problemy zaczynają się, gdy ludzie odchodzą. Szkolenia stały się ich życiem – wracają do pustki. Wrażliwi się załamują”. Zaledwie kilka miesięcy po opuszczeniu Rose, Korshunova została znaleziona martwa[19]. https://en.wikipedia.org/wiki/Ruslana_Korshunova