UE zamawia szczepionki przeciwko ptasiej grypie… dla ludzi….

https://www.farmer.pl/fakty/ue-kupuje-szczepionki-przeciw-ptasiej-grypie-dla-ludzi-finlandia-otrzyma-pierwsza-partie,147212.html

640 000 dawek szczepionki przeciw wirusowi grypy ptaków H5N1 zostanie wysłana już w przyszłym tygodniu do Finlandii. Komisja Europejska podpisuje umowę z dostawcą.

Jak podaje portal Politico, w przyszły wtorek unijny Urząd ds. Gotowości i Reagowania na Kryzysy Zdrowotne (HERA) podpisze umowę z firmą Seqirus, gwarantującą dostawy setek tysięcy dawek szczepionki przeciw grypie H5N1. Chodzi o szczepionki dostosowane do ochrony ludzi przed najnowszym śmiercionośnym szczepem grypy. Pierwsza partia szczepionek zostanie wysłana od razu do Finlandii.

Europejski organ ds. kryzysu zdrowotnego poinformował, że umowa zawarta zostanie w imieniu 15 krajów członkowskich. Do Finlandii trafi już w przyszłym tygodniu 640 tysięcy dawek szczepionki. Dlaczego właśnie tam? Otóż uważa się, że istnieje poważne ryzyko zakażenia dla pracowników zatrudnionych na fermach futerkowych norek. Zwierzęta te mają zaś być szczególnie narażone na zakażenia wirusem H5N1. Zawierana między UE a firmą Seqirus umowa dotyczy wspomnianej partii szczepionek, ale zabezpiecza również możliwość zakupu do 40 milionów dawek w ciągu 4 lat. HERA od miesięcy prowadzi rozmowy z firmą Seqirus. Urząd już w zeszłym roku zwrócił się do firmy z prośbą o aktualizację szczepionki, by chroniła ona również przed dominującym obecnie szczepem grypy odzwierzęcej. Seqirus zażądał wówczas gwarancji minimalnej sprzedaży, aby operacja była ta była opłacalna. Szczepionka została zatwierdzona w kwietniu przez Europejską Agencję Leków (EMA).

Jak widać przewał pieniędzy publicznych trwa. A ludzi “uczą”, że są kurami.