Titan jak Titanic. Pycha, bogactwo i rasizm.

Titan jak Titanic. Pycha i rasizm.

Ceo-of-now-doomed-oceangate-sub-said-he-didn-t-want-to-hire-any-white-guys
CEO skazanego na porażkę OceanGate Sub powiedział, że nie chce zatrudniać “50-letnich białych facetów”.


Stockton Rush, dyrektor generalny OceanGate, firmy obsługującej zaginiony [już znaleziono szczątki md] turystyczny statek podwodny Titanic, przyznał, że unika zatrudniania doświadczonych “50-letnich białych facetów”, ponieważ nie są oni “inspirujący”. Zamiast tego zdecydował się zatrudnić młodszych, niedoświadczonych pracowników, którzy mogliby zostać przeszkoleni w pracy.
Rush jest [był…] jednym z pięciu pasażerów na pokładzie Titan, podwodnego statku, który stracił kontakt ze światem zewnętrznym mniej niż dwie godziny po operacji nurkowania do wraku Titanica znajdującego się 12 500 stóp pod poziomem morza.[ok 3 700 m]
W wywiadzie przeanalizowanym przez weterana amerykańskich okrętów podwodnych Aarona Amicka, dyrektor generalny OceanGate wyjaśnił, że wolał zatrudniać absolwentów szkół wyższych, których można było przeszkolić, niż byłych wojskowych ekspertów od okrętów podwodnych, których nazywał “50-letnimi białymi facetami”.
“Kiedy założyłem firmę, jedną rzeczą, którą można znaleźć, jest to, że są inni operatorzy łodzi podwodnych, ale zazwyczaj mają dżentelmenów, którzy są byłymi wojskowymi okrętami podwodnymi, a zobaczysz całą masę 50-letnich białych facetów” – powiedział Stockton.

“Chciałem, aby nasz zespół był młodszy i inspirujący. Nie zainspiruję 16-latka, by zajął się technologią morską, ale 25-latek, który jest podpilotem, operatorem platformy czy kimkolwiek innym, może być inspirujący. Więc naprawdę staraliśmy się zaangażować bardzo inteligentne, zmotywowane, młodsze osoby, ponieważ robimy rzeczy, które są zupełnie nowe.

Brytyjski miliarder, dwóch pakistańskich bogaczy, francuski nurek i współzałożyciel firmy OceanGate zginęli na pokładzie łodzi podwodnej Titan, która od kilku dni była poszukiwana w pobliżu wraku Titanica. O ich śmierci poinformowała w czwartek firma OceanGate w oświadczeniu, cytowanym przez CNN.
Telewizja potwierdziła też, że w pobliżu wraku Titanica znaleziono części łodzi.
„Uważamy, że nasz dyrektor wykonawczy Stockton Rush, Shahzada Dawood i jego syn Suleman, Hamish Harding i Paul-Henry Nargeolet niestety zginęli” – przekazała firma odpowiedzialna za rejs na miejsce wraku Titanica.


Brytyjski miliarder i podróżnik Hamish Harding prowadził biznesy w branży lotniczej, był znanym odkrywcą i poszukiwaczem przygód. Przedsiębiorca odbył komercyjny lot w kosmos, dzierżył też trzy rekordy Guinnessa, w tym za najdłuższy czas spędzony w najgłębszym miejscu światowych oceanów – Rowie Mariańskim, wielokrotnie podróżował też na biegun południowy.
Paul-Henry Nargeolet był francuskim nurkiem. Był jednym z największych światowych ekspertów w kwestii katastrofy Titanica, spędził we francuskiej flocie wojennej 25 lat.
Shahzada Dawood i jego syn Suleman pochodzili z jednej z najbogatszych pakistańskich rodzin. Stockton Rush był współzałożycielem OceanGate.
Titan, mała komercyjna łódź podwodna firmy OceanGate, poszukiwana była od niedzieli, kiedy straciła łączność 105 minut po rozpoczęciu 4-kilometrowej podróży na dno Atlantyku, by zwiedzić wrak Titanica.

============================

Amerykańska marynarka zarejestrowała sygnał implozji łodzi Titan tuż po tym, jak łódź straciła kontakt z powierzchnią – przekazał “Wall Street Journal”.