Tym „ekumenistom” od paczamamy odje..chało. Razem z heretykami od Lutra wspierają Owsiaka.. pieniędzmi naiwnych wiernych. O2 w euforii.

Poruszający gest duchownych. Oddali całą tacę. – Ten gest pokazał, że w Jaworzu możemy grać razem –

https://www.o2.pl/informacje/poruszajacy-gest-duchownych-oddali-cala-tace-6861183075195552a

Duchowni z Jaworza (woj. śląskie) zdecydowali się na poruszający gest. Księża ewangeliccy i katoliccy postanowili przekazać pieniądze zebrane na tacę podczas niedzielnej mszy do puszki jednego z wolontariuszy WOŚP. – Ten gest pokazał, że w Jaworzu da się, że możemy grać razem – komentuje szefowa sztabu WOŚP w Jaworze Joanna Ewa Buzderewicz.

Poruszający gest duchownych. Oddali całą tacę

Nie od dziś wiadomo, że Kościół nie ma najlepszej opinii na temat Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie raz słyszano o przypadkach, kiedy wolontariusze WOŚP byli przepędzani spod świątyń, a duchowni w niepochlebny sposób wyrażali się o całej akcji. Zdarzają się jednak wyjątki. Tak było m.in. w Jaworzu.

29 stycznia, w dniu 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w kościele ewangelickim w Jaworzu odbyło się nabożeństwo ekumeniczne. Tamtejsi duchowni postanowili wykorzystać je do zrealizowania wyjątkowej, chwytającej za serce inicjatywy. [—]