To świnie ! Dziki rozbiły gang narkotykowy. Zećpały cały towar.

To świnie ! Dziki rozbiły gang narkotykowy. Zećpały cały towar.

Magdalena Mateja-Furmanik 5 lipca dziki-rozbily-gang-narkotykowy

Okazuje się, że dziki są zmorą nie tylko rolników, ale także dilerów. Dzięki swojemu zamiłowaniu do rycia w ziemi dziki z Włoch przyczyniły się do rozbicia mafii narkotykowej. Dilerzy kokainy przetrzymywali towar lesie, gdzie został znaleziony i skonsumowany przez zwierzęta.

Albańsko-włoski gang narkotykowy wpadł na pomysł rozdzielenia dwóch kilogramów kokainy do mniejszych woreczków i zakopania ich w lesie we włoskiej dolinie Val di Chiana. Grupa składała się z trzech Albańczyków i jednego Włocha.  

Dziki wytropiły kokainę w lesie

Dilerom udało się zabezpieczyć skutecznie towar przez ludźmi, lecz nie przed zwierzętami. Na ich trop trafiły dziki, które lubią ryć w ziemi. Zwierzęta po odkryciu narkotyków zjadły ich zawartość, przez co wprawiły się w stan odurzenia.
Dilerzy szybko odkryli “dziką imprezę”, co wywołało ich wściekłość i brak ostrożności. Dzięki temu zdarzeniu policji udało się podsłuchać, jak dilerzy rozmawiali ze sobą o zdarzeniu i “naćpanych dzikach” w lesie. W efekcie funkcjonariusze zebrali ostateczne dowody obciążające handlarzy i doprowadzili do ich zatrzymania. Nie doszłoby do tego gdyby nie dziki. 

Dzikie straty

Dziki zjadły dwa kilogramy kokainy, której wartość hurtowa oceniana jest na 900 tys. , ponieważ dilerzy liczyli sobie za gram 450 zł. Dwa kilogramy potrafili sprzedać w ciągu miesiąca.

Policja zabezpieczyła puste paczki pozostawione przez dziki, a resztki niezjedzonych narkotyków zostały skonfiskowane. Pomimo konsumpcji tak dużej ilości narkotyków, zwierzęta nie ucierpiały na zdrowiu ze względu na dużą masę.

{Nie jest to racjonale wyjaśnienie: Ostre zatrucie u człowieka występuje po pół grama [na pierwszy raz, więc u dzika – po gramie. Ta ilość starczyłaby na ponad tysiąc dzików. Najpewniej – zećpały, zniszczyły]}

Zdaniem policji dziki wytrzeźwiały już w ciągu kilkunastu godzin.

Działalność grupy przestępczej trwała zaledwie pół roku. Rozpoczęła się we wrześniu 2018 r. i została rozbita przez dziki w marcu 2019 r.