Postępy eutanazji w “Europie”: duszą poduszką.

Horror w Belgii. Podali za mało środków, więc dokończyli eutanazję poduszką

Redakcja 8 września 2023 afirmacja

Fot. Shutterstock/Abul Husein Photography

Według doniesień portalów 7sur7 i RTL Info, wykonawcy eutanazji nad 36-letnią Alexiną z Oupeye w północnej Belgii użyli poduszki, aby zakończyć jej życie. Okazało się, że podano jej niewystarczającą dawkę środków mających zakończyć jej życie.

Zdarzenie miało miejsce w zeszłym roku. Według relacji mediów, kobieta z Oupeye, która cierpiała na raka, podjęła decyzję o zakończeniu swojego życia. Eutanazja miała zostać przeprowadzona pod koniec marca 2022 roku w jej własnym mieszkaniu przez lekarza oraz dwie pielęgniarki.

Makabryczne. Mordercy.

Według informacji zawartych na stronie 7sur7, procedura nie przebiegła zgodnie z planem, ponieważ dostępne środki do zakończenia życia okazały się niewystarczające, co zmusiło “wykonawców” do skorzystania z poduszki.

– To, co się wydarzyło, nie jest eutanazją. Określanie tej okropnej sytuacji w ten sposób dewaluuje gest eutanazji, jakim jest towarzyszenie człowiekowi do końca bez bólu – skomentował sprawę belgijski lekarz i polityk Jacques Brotchi, cytowany przez stację RTL Info.

Media podają, że prokuratura została poinformowana o tym incydencie dopiero dwa dni przed planowanym pogrzebem. Lekarz sądowy, który badał zwłoki, stwierdził, że ich stan “wskazywał na oznaki uduszenia”. Partner zamordowanej kobiety złożył skargę do prokuratury w Liège i wniosła pozew sądowy przeciwko lekarzowi oraz dwóm pielęgniarkom, które przeprowadzały eutanazję. “Prześladuje mnie płacz i krzyk Alexiny” – powiedział dziennikowi “Le Soir”.