Po przejściu huraganu… płoną samochody elektryczne.

Po przejściu huraganu… płoną samochody elektryczne. „Nasi strażacy nie mieli wcześniej z tym do czynienia”

https://nczas.com/2022/10/08/po-przejsciu-huraganu-plona-samochody-elektryczne-nasi-strazacy-nie-mieli-wczesniej-z-tym-do-czynienia-video/

Po przejściu potężnego huraganu Floryda walczy z… płonącymi samochodami elektrycznymi. Dochodzi do samozapłonów po zalaniu wodą. Strażacy mówią, że mają do czynienia z nową sytuacją.

Floryda liże rany po przejściu huraganu Ian. Jakby nieszczęść było mało, strażacy muszą dodatkowo walczyć z płonącymi elektrykami.

Powodzie sprawiły, że mnóstwo samochodów zostało zalanych. W niektórych pojazdach elektrycznych doszło do korozji baterii, w następstwie czego auta płoną.

„Gdy słoneczny stan dochodzi do siebie po groźnej burzy, ratownicy stanęli w obliczu zniszczeń spowodowanych przez pojazdy elektryczne, które zalane wodą w wyniku rozległej powodzi, zapaliły się” – pisze Jimmy Patronis, dyrektor finansowy Florydy.

„To nowe wyzwanie, z którym nasi strażacy nie mieli wcześniej do czynienia. Przynajmniej na taką skalę” – podkreśla.

„Potrzeba specjalnego szkolenia i zrozumienia pojazdów elektrycznych, by pożary szybko i bezpiecznie gasić” – dodaje Patronis.

Do ugaszenia jednego samochodu elektrycznego potrzeba setek litrów wody i dużo czasu – nawet kilka godzin.

ZOBACZ TAKŻE: Tak płonie elektryk. Niezwykle trudna i czasochłonna akcja gaśnicza [VIDEO]

„To problem, który doświadcza aktualnie wiele straży pożarnej w południowo-zachodniej części Florydy. Te pojazdy zostały zanurzone w słonej wodzie. Mają rozległe uszkodzenia i mogą potencjalnie stanowić poważne zagrożenie pożarowe” – ostrzega straż pożarna na Florydzie.