Pijany Ukrainiec z zakazem prowadzenia pojazdów. Pędził autem przez Krupówki, turyści uciekali w popłochu.

Pijany Ukrainiec z zakazem prowadzenia pojazdów:

Pędził autem przez Krupówki, turyści uciekali w popłochu.

23.05.2023 .tvp.info-pedzil-autem-przez-krupowki-turysci-uciekali-w-poplochu

26-latek z Ukrainy jechał rozpędzonym samochodem po Krupówkach, zmuszając przechodniów do ucieczki. Na szczęście nikogo nie potrącił. Nie reagował na próby zatrzymania go przez policję.

Asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik tatrzańskiej policji, poinformował, że pirata drogowego funkcjonariusze zauważyli na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Alei 3 maja w Zakopanem. Czerwony Renault Scenic na krakowskich numerach pędził między pojazdami stojącymi w zatorze drogowym. Zmierzał w stronę ul. Zaruskiego. 

– Przejeżdżając przez ul. Krupówki sprawił, że wielu pieszych musiało uciekać. Po chwili zawrócił, a sytuacja na Krupówkach powtórzyła się – wyjaśnił policjant. 
 Pobrano krew do badań 
Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania. Ale kierowca nie reagował i z dużą prędkością ponownie przejechał przez skrzyżowanie ul. Kościuszki, tym razem kierując się w stronę ul. Nowotarskiej. Po krótkim pościgu radiowóz zablokował drogę piratowi drogowemu tuż przed rondem. Kierowca i pasażer zostali zatrzymani. 
– Zachowanie kierowcy sugerowało, że jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków, więc pobrano mu krew do dalszych badań. Okazało się, że 26-latek z Ukrainy niemający stałego miejsca zamieszkania ma obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – informuje policjant. 
Kierowca został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.