Nigeryjczyk Olugbenga Olurinde, który podawał się za Igę Świątek, skazany.

Internetowy oszust Olugbenga Olurinde został skazany przez nigeryjski sąd na 10 miesięcy po tym, jak podszywał się polską tenisistkę. Jako „Iga Świątek” wyłudził… 300 dolarów.

Sędzia Uche Agomoh z Federalnego Sądu Najwyższego w Ibadan skazał Olugbengę Olurinde na 10 miesięcy więzienia za ponad 300 dolarów wyłudzonych w ramach cyber-oszustwa. Sędzia uznała za winnego Olurinde na podstawie przedstawionych jej dowodów, a także ugody skazanego z Komisją ds. Przestępstw Gospodarczych i Finansowych.

– Mam nadzieję, że skazany naprawdę ma wyrzuty sumienia z powodu swojego czynu i otworzył nową kartę [ w życiu?? md]. Jednakże, aby odstraszyć innych oszustów internetowych, Olurinde zostaje skazany na 10 miesięcy więzienia, a wyrok rozpoczyna się od dnia, w którym został aresztowany. – orzekła.

Skazany został zatrzymany przez agentów komisji przeciw przeszczepom [ ?? google?? md] 12 marca w Ibadanie i od tamtego dnia przebywa w areszcie. Oznacza to, że na wolność wyjdzie w styczniu 2022 roku. Prokurator ujawnił materiał dowodowy pozyskany ze skrzynki mailowej Olurinde, który działał tam jako Iga Świątek. Liczba oszukanych cudzoziemców nie została ujawniona, jednak na jaw wyszła kwota, której dorobił się oszust – 300 dolarów. Pieniądze zostały już zwrócone.

/Polskie Radio 24/ https://www.magnapolonia.org/nigeryjczyk-ktory-podszywal-sie-pod-ige-swiatek-zostal-skazany/