Ku przestrodze Polek które zadają się z negrami. Akpomedaye zabił 21-letnią studentkę z Polski

Ku przestrodze Polek które zadają się z negrami

Wielka Brytania. Dożywocie dla 30-latka, który zabił 21-letnią studentkę z Polski

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-05-31/wielka-brytania-dozywocie-dla-30-latka-ktory-zabil-21-letnia-studentke-z-polski/

30-letni Dennis Akpomedaye usłyszał w środę przed brytyjskim sądem wyrok dożywotniego pozbawienia wolności za zamordowanie Anny, polskiej studentki. Mężczyzna w maju ubiegłego roku zaczaił się na 21-latkę w ciemnej uliczce, gdzie zadał byłej dziewczynie ponad 40 ciosów nożem.

Sędzia Rajeev Shetty [oh, co za Brytyjczyk… md] z Kingston Crown Court ogłosił w środę, że Dennis Akpomedaye zostaje skazany na dożywocie z możliwością warunkowego zwolnienia po 29 latach.

Shetty podkreślał, że atak na Annę był “okrutny i dziki”. Dodał, że nie widzi żadnych okoliczności łagodzących, nie ma też dowodów, by 30-latek cierpiał na jakieś zaburzenia psychiczne.

Podczas ogłaszania wyroku odczytano także oświadczenie matki zamordowanej Anny. Kobieta napisała, że “barbarzyński” sposób, w jaki zginęła jej córka, sprawił, że jej serce “złamało się z żalu i rozpaczy”.

Zadał jej ponad 40 ciosów nożem

Akpomedaye i Anna poznali się przez internet w styczniu 2021 roku i spotykali się przez rok. Kobieta jednak zdecydowała zakończyć ten związek.  Mężczyzna nie dawał za wygraną i jeszcze kilka tygodni przed zabójstwem szantażował 21-latkę, pisząc, że popełni samobójstwo. Jedna z wiadomości, którą wysłał do niej, brzmiała: “Będziemy razem bez względu na wszystko. Znajdę cię”.

17 maja 2022 roku Dennis przyjechał do Londynu z Newport w południowej Walii, gdzie mieszkał. Ubrany w kominiarkę i kaptur, Akpomedaye czekał, aż Anna skończy zmianę w restauracji w dzielnicy Ealing, gdzie pracowała. Następnie poszedł za nią i jej kolegą z pracy. W jednej z alejek zaatakował 21-latkę. Zadał jej ponad 40 ciosów nożem, w tym w szyję. Śledczy uznali, że była to próba odcięcia głowy kobiecie. 

21-letni Jack Maskell, który towarzyszył wówczas Annie przed sądem mówił: “Zostałem z nieopisanymi wspomnieniami, których nigdy nie wymażę. Nigdy nie zapomnę tego, co jej zrobił”. Dodał, że widok zabójstwa i to, że nie udało mu się pomóc koleżance, spowodowały u niego poważne problemy emocjonalne, w tym depresję. [O, biedaczek.. Zamiast bronić dziewczyny, np. zabić murzyna – popada w depresję md]

Udawał w szpitalu, że jest szermierzem

Akpomedaye uciekł z miejsca zdarzenia, ale podczas ataku został ranny. Zgłosił się do szpitala, a lekarzom powiedział, że jest szermierzem, stąd u niego rany cięte. 

Policja zatrzymała mężczyznę 22 godziny po zabójstwie na dworcu autobusowym Victoria w Londynie, kiedy próbował wrócić do domu.

Akpomedaye nigdy nie okazał skruchy za morderstwo. Odmówił też składania zeznań, nie stawiał się także na rozprawy, ani na ogłoszenie wyroku.