Kobiety w „polskim Kościele” będą mogły od 12 grudnia udzielać Komunii. Straszna decyzja KEP .

Kobiety w „polskim Kościele” będą mogły od 12 grudnia udzielać Komunii. Straszna decyzja KEP . [Oczywiście chodzi o “kościół posoborowy”, postępowy, franciszkowy. MD]

Powinny być przede wszystkim osobami ochrzczonymi [do tego, panie, stopnia… MD]

=================================

Kobiety w polskim Kościele będą mogły udzielać Komunii. Ważna decyzja KEP

https://deon.pl/kosciol/kobiety-w-polskim-kosciele-beda-mogly-udzielac-komunii-wazna-decyzja-kep,1733333

12 grudnia zacznie obowiązywać dekret, który dopuszcza kobiety do urzędowej posługi lektoratu i akolitatu. Dokument dotyczy osób, które nie są kandydatami do święceń – poinformowało w piątek biuro prasowe KEP.

“Dekret ogólny Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wieku i przymiotów kandydatów do posługi stałego lektoratu i akolitatu, nie będących kandydatami do święceń” został wydany przez Konferencję Episkopatu Polski 11 czerwca 2021 r.

W dekrecie czytamy, że w związku z Listem Apostolskim w formie motu proprio “Spiritus Domini” papieża Franciszka o zmianie kanonu 230 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego na temat dopuszczenia osób płci żeńskiej do urzędowej posługi lektoratu i akolitatu, ustala on wiek i przymioty osób, mających przyjąć posługę stałego lektoratu i akolitatu. “Dekret niniejszy dotyczy osób, które nie są kandydatami do święceń” – wyjaśnili autorzy.

“Wzorowe życie moralne” i “apostolskie oddanie”

Tu dodali, że kandydaci i kandydatki do posług stałego lektora i akolity powinni być przede wszystkim osobami ochrzczonymi i bierzmowanymi. Ponadto muszą “odznaczać się wzorowym życiem moralnym, apostolskim oddaniem, bezinteresownością, szczerą pobożnością i gorliwym życiem sakramentalnym, szczególnym umiłowaniem Pisma Świętego i Eucharystii oraz duchem posłuszeństwa Kościołowi”.

“Muszą oni posiadać także odpowiednie przymioty intelektualne, wystarczającą wiedzę o tej posłudze w Kościele, wyróżniać się solidnością w pracy oraz umiejętnością współpracy z innymi. Winni cieszyć się dobrą opinią i być akceptowani przez wiernych wspólnoty, do której należą i w której będą wypełniać powierzone im zadania” – zastrzegli autorzy dokumentu. [bla-bla.. ]