DWAJ sportowcy poparli Novaka Djokovica. Nie wszyscy nabrali wody w usta…

Novak Djokovic ostatecznie został zmuszony do opuszczenia Australii. Więkoszość sportowców, także tenisistów nabrała wody w usta, są jednak tacy, którzy stanęli w obronie serbskiego tenisisty. Piłkarz Realu Madryt Luka Jović zamieścił na przyklad w mediach społecznościowych grafiki dotyczące Djokovica.

Hiszpański dziennik „As” zwrócił uwagę, że napastnik Realu Madryt Luka Jović mocno wsparł swojego rodaka, Novaka Djokovicia, w mediach społecznościowych.

24-letni piłkarz „Królewskich” na swoim profilu na Instagramie dodał grafikę – na ilustracji po jednej stronie siatki znajdują się postacie symbolizujące australijskie władze, ludzie trzymający transparenty przeciwko Djokoviciowi, wyobrażenie koronawirusa itd., a z drugiej strony siatki znajduje się sam serbski tenisista, próbujący podjąć „wymianę piłek” z tymi siłami.

Dodatkowo, na Instagramie Jovicia znalazły się wyliczenia przedstawiające ważne gesty Djokovicia jako filantropa, czyli m.in. datki na szpitale we Włoszech czy w Serbii, na rzecz walki z COVID-19 czy kwoty, które wydał na walkę z pożarami pustoszącymi swego czasu Australię.

Serbskiego tenisistę poparł także znany chorwacki piłkarz Dejan Lovren, który zamieścił na Twitterze tę samą grafikę, co Jović na swoim Instagramie.

https://nczas.com/2022/01/17/oni-poparli-novaka-djokovica-nie-wszyscy-sportowcy-nabrali-wody-w-usta/