Ci zzieleniali czerwoni to skrajni IDIOCI; Kanadyjscy lekarze nie mogą używać słowa „macica”. I przepraszają !!

Kanadyjscy lekarze nie mogą używać słowa „macica”

8.06.2024 nczas/wariactwo-kanadyjscy-lekarze-nie-moga-uzywac-slowa-macica

[GŁUPKI? NIE WIDZĄ, ŻE MACICA TO NIE “OTWÓR Z PRZODU” ! md]

Poprawność polityczna galopuje. Kanadyjskie Towarzystwo Zwalczania Raka właśnie zmuszone zostało do przeproszenia za użycie terminu „macica” w swoich publikacjach naukowych.  

Na stronie internetowej poświęconej rakowi szyjki macicy Kanadyjskie Towarzystwo ds. Walki z Rakiem przeprasza za określanie szyjki macicy jej nazwą techniczną, a nie eufemizmami takimi jak „przedni otwór”.

Agencja przyznała również, że „mężczyźni też mogą mieć te części ciała”.

Informacje te zamieścił na portalu X Adam Gwiazda, polski publicysta i bloger na stałe mieszkający we Francji.

„Osoby trans, niebinarne i zróżnicowane pod względem płci napotykają znaczne bariery w dostępie do opieki zdrowotnej i rzadziej niż osoby cis-płciowe poddawane są badaniom przesiewowym w kierunku raka” – podała organizacja Canadian Cancer Society na stronie poświęconej badaniom przesiewowym w kierunku raka szyjki macicy dla osób LGBTQ.

W sekcji „Słowa mają znaczenie” na oficjalnej stronie internetowej organizacji Kanadyjskie Towarzystwo ds. Walki z Rakiem oficjalnie przeprosiło za możliwość wystąpienia sytuacji, że niektóre osoby niebinarne i transpłciowe mogą uznać termin „szyjka macicy” za obraźliwy i wolały używać terminu „przedni otwór” w odniesieniu do żeńskie genitalia.

„Wiemy, że wielu transseksualnych mężczyzn i osób niebinarnych może mieć mieszane uczucia lub czuć dystans do słów takich jak „szyjka macicy”. Możesz preferować inne słowa, takie jak „otwór z przodu”. Zdajemy sobie sprawę z ograniczeń tych słów, które mamy stosowane, jednocześnie uznając potrzebę prostoty”– napisało Canadian Cancer Society.

==============================

Adam Gwiazda @delestoile

🇨🇦 Pod naciskiem transaktywistów Kanadyjskie Towarzystwo Zwalczania Raka przeprosiło za użycie słowa „macica” zamiast „otwór przedni”. Tłumaczy się: „Użyliśmy słowa ‘macica’ właśnie po to, by znormalizować fakt, że mężczyźni też mogą posiadać ten organ”

Ze strony tnc.news

====================

mail:

Dentyści też używają języka nienawiści!!

Należy nakazać używania : przedni otwór dolny” oraz przedni otwór górny”