Białystok szykuje się na gigantyczne podwyżki cen prądu. Zalecenia dla szkół: Nie otwierać okien gdy włączone są kaloryfery [czyli – nigdy!!]

Wydatki miasta na energię w 2021 r. wyniosły 16 mln zł; w 2022 r. to 49 mln zł, a prognoza na 2023 r. : ponad 85 mln zł.

„Pakiet ponad 30 działań”: zalecenia dla szkół, by np. nie otwierać okien gdy włączone są kaloryfery dla szkół i wyłączenie co trzeciej latarni

https://nczas.com/2022/09/28/kolejne-miasto-szykuje-sie-na-gigantyczne-podwyzki-cen-pradu

Ograniczenia w podświetleniu budynków, zalecenia dla szkół, by np. nie otwierać okien gdy włączone są kaloryfery czy gasić światło w pomieszczeniach, gdy w środku nikogo nie ma – to niektóre metody na oszczędzanie energii w Białymstoku. Miasto rozważa, czy nie wyłączyć co trzeciej latarni.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski informował w ostatnich dniach, że wydatki miasta na energię w 2021 r. wyniosły 16 mln zł; w 2022 r. będzie to 49 mln zł, a prognoza na 2023 r. mówi o ponad 85 mln zł. Magistrat doprecyzował, że to koszty energii na oświetlenie, także w placówkach oświatowych i w miejskich instytucjach.

Truskolaski ocenił, że tak wysokie podwyżki to „niespotykana sytuacja” i już zostały podjęte różne działania, by oszczędzać. [—-]

=========================

mail:

A tak niedawno zalecane było częste wietrzenie klas z powodu covidka.  To niby jak teraz to pogodzić? Jeżeli covidek jeszcze podobno jest i trzeba przyjmować kolejne dawki 💉 i często wietrzyć, ale nie wietrzyć, bo za drogo.

Węgla nie wydobywać, bo to nieekologiczne i nieopłacalne,  ale importować,  bo to już opłacalne i niewątpliwie tańsze i bardziej ekologiczne.