
Konfederacja Korony Polskiej @KoronyPolskiej
Dziś w Kielnie na Kaszubach pod szkołą podstawową im. Bohaterów Westerplatte na pikietę-protest, z inicjatywy Konfederacji @KoronyPolskiej okręgu Korona Gdynia pod przewodnictwem @KonradNiznik_
Stawiły się setki osób – uczniowie, rodzice, nauczyciele, parafianie, lokalna społeczność, reprezentanci różnych partii politycznych lub stowarzyszeń oraz indywidualni uczestnicy, ci miejscowi, jak i przybyli z daleka specjalnie dla udziału w tej niezmiernie ważnej inicjatywie.
Wybrzmiały liczne głosy sprzeciwu względem bezczeszczenia w tejże szkole krzyża przez jedną z nauczycielek, która w czasie lekcji wbrew protestowi młodzieży zdjęła krzyż ze ściany i wyrzuciła go do śmieci… Uczniowie i rodzice stanowczo zareagowali, dzięki czemu sprawą tego przestępstwa zajmie się prokuratura. O małej kaszubskiej wsi Kielno jest dziś głośno na całą Polskę… Szkoda tylko, że z powodu tak haniebnego czynu!
Korona Gdynia: Pod krzyżem – pod tym znakiem – kształtowała się polska tożsamość. To tam uczyliśmy się, czym jest odpowiedzialność, solidarność i szacunek dla drugiego człowieka. I tylko wtedy, gdy o tym pamiętamy, Polak pozostaje Polakiem, świadomym swoich korzeni i sensu wspólnoty. Nasza codzienność nie jest oderwana od wiary. Praca, rodzina, wychowanie dzieci, troska o ojczyznę – wszystko to możemy i powinniśmy odnosić do krzyża, bo on nadaje znaczenie temu, co robimy. Bez tego znaku łatwo się pogubić, łatwo zapomnieć, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy.
Dlatego dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy jedności, odwagi i wierności temu, co naprawdę ważne. Dziękujemy wszystkim za obecność. #BronimyKrzyża #TuJestPolska #WiaraRodzinaWłasność #Kielno #KonfederacjaKoronyPolskiej
