Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 19 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow "Starsi bracia" ?? arrow Reaktywacja masonerii żydowskiej (B'nai B'rith)-lista założycieli
Tuesday 21 September 2021 04:34:17.40.
migawki

Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas "zalać" w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

===============
 
W Y S Z U K I W A R K A
Reaktywacja masonerii żydowskiej (B'nai B'rith)-lista założycieli Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
18.12.2007.

Reaktywacja masonerii żydowskiej B’nai B’rith

 

 [Umieszczam listę założycieli. Kopiuję z Raportu Nowaka. Proszę o poprawki, bo w tekście, z którego czerpię, jest sporo literówek. Nie mogłem uwierzyć, że wśród założycieli jest KSIĄDZ KATOLICKI. A jest - Waszkinel-Weksler z Lublina. Wg. forum.Krzyż.ota.pl   to TW Roman nr. 24963. Jest z otoczenia Arcybiskupa Życińskiego... Udział w „rasowej” loży to apostazja i bluźnierstwo (w innych –też..) ].

 

Po prawie półwieczu nieobecności w Polsce reaktywowano żydowską organizacje B’nai B’rith. Poniżej przedstawiono wykaz osób założycieli tej [zdelegalizowanej w 1938 roku] organizacji oraz zapisane w statucie cele. Dane z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS).


Orzekająca w sprawie rejestracji: sędzia Małgorzata Raut

Siedziba  organizacji - Warszawa ul. Twarda 6

Wniosek  rejestracyjny złożył - Lesław Piszewski i Małka Kafka

Stowarzyszenie jest wolnym samorządnym trwałym zrzeszeniem humanitarnym, charytatywnym, społecznym i kulturalnym, kultywującym tradycje działającego przed II wojną światowa  stowarzyszenia B’nai B’rith (BB)

Cele, między innymi - nie wszystkie:

Przeciwstawianie się kampaniom nienawiści wobec państwa Izrael

Opiniowanie i wspieranie finansowe projektów bliskich celom stowarzyszenia

Ochrona interesów członków  stowarzyszenia

Członkostwo w BB.

Członkiem może zostać osoba fizyczna, która:  ma i deklaruje  tożsamość żydowską, świecką  bądź religijną, opartą na pochodzeniu żydowskim (z ojca lub matki) bądź na konwersji na judaizm.  Uzyskała rekomendacje dwóch członków stowarzyszenia i została zaakceptowana przez zarząd w 2/3.

Członkowie założyciele, którzy złożyli podpisy  pod deklaracją rejestracyjną to:

Łukasz Biedka, Anna Dudziuk, Andrzej Friedman, Lidia Goldberg, Paweł Goldstein, Jan Hartman, Artur Hofman, Piotr Kandlick, Małka Kafka, Alicja Kobus, Michał Korzec (to chyba obecny mąż Jadwigi Staniszkis), Halina Kossowska, Sergiusz Kowalski (podpowiadają mi, że były mąż Kingi Dunin), Stanisław Kowalski, Agnieszka Mildbradt, Krystyna Piotrowska, Lesław Piszewski, Zofia Radzikowska, Michał Samet, Michael Schudrich, Jarosław Szczepański, Krzysztof Szwejca, Maria Turska
Romuald Jakub Weksler - Waszkinel (ksiądz, wykładowca KUL)
Piotr Wiślicki, Katarzyna Zimmerer (pierwsza żona Jana Rokity), Andrzej Zozula, Jan Woleński, faktycznie  Jan Hertrich - Woleński   (osoba ta próbowała się zarejestrować w KRS pod  pierwszym nazwiskiem, jednak system zgodności danych osobowych używany przez KRS, wykazał panu Janowi, że nazywa się trochę inaczej). 

Komentarz St. Michalkiewicza z listopada 2008

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=572

Humaniści” nie tylko twierdzą, że Boga „nie ma”, ale również – że bez Niego jest „lepiej ...

Oto za pierwszej komuny pan Jan Woleński, który tak naprawdę nazywa się Jan Hetrich, działał aktywnie w Stowarzyszeniu Ateistów i Wolnomyślicieli. Mógłby więc i dzisiaj, oczywiście już jako „humanista”, taką kampanią wprawnie pokierować. Szkopuł wszelako w tym, że pan Hetrich, nadal jako Jan Woleński, przed dwoma laty został wiceprezydentem żydowskiej loży B’nai B’rith, co oznacza Zakon Synów Przymierza. Czy wiceprezydentowi Zakonu Synów Przymierza wypada prowadzić kampanię, że „Boga nie ma”? Przecież jeśli Boga nie ma, to również cały „zakon”, podobnie jak i „przymierze” nie są warte funta kłaków, a najgorsze jest to, że nie ma również „narodu wybranego”, bo niby przez kogo? Więc może lepiej nie ryzykować, co? 

Osoby wykazane w zestawieniu obok wyżej  wymienionych osób, od których jednak nie uzyskano  podpisu (powód lub przyczyna nieznane) to:

Eleonora Bergman, Roman Byczuk, Edmund Cybulski, Lejb Fogelman, Jarosław Górnicki Grzegorz Gembala, Jerzy Halberstadt (od b. wielu lat tworzy Muzeum żydostwa w Polsce, za pieniądze podatnika) , Hubert Izdebski, Maciej (chyba Marek?) Jeżowski, Andrzej Janas (Jonas?), Henryk Kozłowski, Jan Lityński, Grażyna Mayer, Małgorzata i Wojciech Ornat, Piotr Paziński (naczelny Midrasz, z GazWyb-u, czy to syn tego politruka zaganiającego ludzi do boju pod Lenino?)
Ryszard Schnepf (doradca Marcinkiewicza, w 2008 ważna postać w rządzie Tuska, mąż dziennikarki Doroty Wysockiej) 

Bella Szwarcman (GazWyb., Midrasz)
Paweł Śpiewak (poseł na Sejm V kadencji z ramienia PO),  Paweł Wildstein (BP pułkownik doc., chyba tatuś Bronisława)

Poniżej adres do listu Prezydenta RP napisany z okazji rejestracji BB

http://www.prawica.net/node/8506

W zasobach Archiwum Państwowego w Krakowie znajduje się kilka metrów bieżących (sic!)  archiwaliów, będących dokumentacją wewnętrzną  BB. Po przeprowadzeniu analizy tych materiałów, te   najbardziej interesujące zostaną  tutaj ujawnione, w szczególności przyczyny delegalizacji  tej organizacji. Zbigniew NOWAK info@raportnowaka.pl

od 22 lutego 2009:

Członek Zarządu: Segiusz Kowalski

 

======================

Obrazy dla B'nai B'rith, lista członków

 

List gratulacyjny Lecha Kaczyńskiego do członków B’nai B’rith Polin 

Zmieniony ( 06.07.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.