LECZENIE kovida , sprawdzone, skuteczne. [poprawione!]
Wpisał: Lekarze - praktycy.   
28.08.2021.

 

 

LECZENIE kovida , sprawdzone, skuteczne.


Lekarze - praktycy.


Wirostatyki:


1. amantadyna

- chlorowodorek amantadyny (Viregyt K na receptę)

Dawkowanie wg dra Włodzimierza Bodnara: pierwsza dawka 2 tabletki, potem przez pierwsze 3 dni (do uzyskania poprawy) 1 tabletka co 6 godzin, potem przez 10-12 dni 1 tabletka co 12 godzin.

Powyżej 70 r. ż. i poniżej 40 r. ż. zacząć od 3 tabletek na dobę. (Dzieci: 3-7 mg/kg dziennie podzielone na 2 dawki, zacząć od 7 mg/kg, po 2 dniach stopniowo obniżać do 3 mg/kg, czas leczenia 7-8 dni). Nasycanie organizmu amantadyną trwa 3 doby i przez ten czas objawy mogą się nasilać. Po maksymalnie 3 dobach następuje spektakularna poprawa ze spadkiem gorączki. Jeśli nie wystąpi, patrz Nadkażenie bakteryjne.

Interakcje: wymagające odstawienia amantadyny - wg inf. dr Bodnara sporadyczne (poniżej 1%) ze względu na krótki okres stosowania - w pojedynczych przypadkach u osób stosujących plastry przeciwbólowe. [ChPL] Przy lekach o pobudzającym działaniu na ośrodkowy układ nerwowy może nasilić się nerwowość, bezsenność, ew. ryzyko drgawek, zaburzeń rytmu serca.

Objawy uboczne: u 10% bezsenność wymagająca leków nasennych. W pojedynczych przypadkach (młodzi mężczyźni z labilnym układem wegetatywnym) – arytmie ze skokami ciśnienia wymagające odstawienia amantadyny. W razie przedawkowania (wąskie okno terapeutyczne) mogą sporadycznie wystąpić omamy wzrokowe, ustępujące po zmniejszeniu dawki do 200 mg na dobę zgodnie ze schematem.

Przeciwwskazania [ChPL]: niewydolność nerek, ciężkie arytmie, czynna choroba wrzodowa, nadwrażliwość na amantadynę, ciąża, padaczka. (Okres karmienia nie jest przeciwwskazaniem). Ostrożnie w niewydolności serca, hipotonii, obrzękach obwodowych. Preparat Viregyt K zawiera laktozę. W czasie stosowania nie spożywać napojów alkoholowych.

Dużo pić - 3-4 litry dziennie.

Nie odstawiać w sposób nagły.

LUB

- siarczan amantadyny (Amantix)

Dawkowanie jak wyżej. Wg dra Bodnara wolniej się wchłania, nadaje się „na statystyczne” przypadki covid. „Dla umierających” Viregyt K (chlorowodorek amantadyny).


W razie niedostępności amantadyny można stosować

- chlorowodorek rymantadyny (Rimantin)

50 mg, 3x dziennie po 2 tabletki przez 1-2 dni, następnie 2x 2 tabletki przez kolejne 5-7 dni minimum. Na leczenie 1 osoby potrzebne są 2 opakowania po 20 tabl.


2. witamina C

- kwas askorbinowy w proszku - czubatą łyżkę stołową lub więcej (do „progu biegunkowego”) rozpuścić w 1 l soku pomarańczowego (pomidorowego, z buraków i jabłek, itp.). Co 3 godziny 1/2 szklanki. Uwaga na tańsze preparaty. Sprawdzona jakość – „z kapusty”. W razie nietolerancji kwasu askorbinowego (choroba wrzodowa itp.) zastąpić doustnym askorbinianem sodu.

LUB

- askorbinian sodu dożylnie w wodzie do wstrzykiwań w zależności od saturacji 25 g albo 50 g dziennie (duszność lub oddech ≥ 30/min. lub SaO2 ≤ 93%) przez 7-10 dni. Podczas wlewu pić wodę w ilości co najmniej podwójnej (roztwór wit. C jest hiperosmotyczny). Problemem bywa odczyn ze strony żył, zwłaszcza po chemioterapii. Wlewać do większych żył (zgięcie łokciowe), wtedy mniejsza obawa wynaczynienia/niedrożności. Ważne są przerwy. Typowo podaje się porcjami po 25 g w 500 ml wody (roztwór 4%) z przerwami 0,5 godziny po każdej porcji. Prędkość podawania 0,5 g askorbinianu na minutę, tj. 4 krople/sekundę roztworu 4%. Czas infuzji 40-45 min. W ciężkich stanach, gdy chodzi o utrzymanie większego stężenia askorbinianu we krwi przez dłuższy czas, po podaniu jw. dawki nasycającej 25 g przerwy można nie robić, a kontynuować wlew w wolniejszym tempie - np. 1 kropla/sekundę.

Wlewać do dużych żył (w zgięciu łokciowym). Podczas przerwy przepłukać żyłę. W razie bólu można podać dożylnie 1-2 cm 20% roztworu MgCl2 albo MgSO4 między infuzjami w bolusie. Można ew. podać trochę rozcieńczonej do 0,5% lidokainy do zaciśniętej stazą żyły. Po kilku minutach puścić stazę. Wtedy nie powinno boleć podczas iniekcji.

Po odstawieniu dożylnej wit. C przejść na doustną w ilości min. 4 g/dz., aby uniknąć efektu „z odbicia”.

Przeciwwskazania: fawizm i niewydolność nerek.

Roztwór askorbinianu sodu można sporządzić ex tempore (bezpośrednio przed podaniem) z askorbinianu sodu czystego do analizy (cz.d.a.), dostępnego w sklepach z suplementami, oraz wody do wstrzykiwań (na receptę), używając 100 ml strzykawki Janeta i wagi, nawet niekoniecznie precyzyjnej (wystarczy dokładność ± 2 g). Większy otwór w butelce nakłuć grubą igłą. Naczynie do rozrabiania dobrze zdezynfekować 70% spirytusem. Gotowy roztwór można przechowywać do 24 godzin.

Wg zaleceń http://orthomolecular.org/resources/omns/v16n07.shtml do ww. roztworu można dodać 6 ml 20% roztworu MgCl2 lub MgSO4.

Wg https://wellnesspharmacy.com/wp-content/uploads/2015/01/myers_cocktail.pdf można również dodać po 1 ml wit. B12 1,000 mcg/ml, wit. B6 100 mg/ml, wit. B5 250 mg/ml i wit. B complex 100 (zawierającej w 1 ml po 100 mg B1 i B3 oraz po 2 mg B2, B5 i B6).


Immunostymulacja:

- bańki 1 - 3 - 5 dzień na noc, 10-20 min., 20-40 szt. Odczyn powinien być wyraźny, ale bez pęcherzy. Przeciwwskazanie: stan ciężki (samą gorączkę nie w stanie ciężkim obniżyć farmakologicznie i wtedy bańki można) oraz zaburzenia krzepliwości - INR>3.

- inhalacje z aptecznej 3% wody utlenionej, ew. rozcieńczonej 50/50 solą fizjologiczną. Inhalator lepiej ultradźwiękowy, 3-4 x/dz. po 10-15 min.

- czosnek pół główki (przeciętnie 5 ząbków) pokrajać w drobną kosteczkę, połknąć zmieszane z niewielką ilością mleka i zapić szklanką ciepłego mleka. Powtórzyć za 12 i za 24 godz. (immunostymulacja dojelitowa).


Wspomagające (wg dra Richarda Chenga):

- wit. D3 + K2MK7 - 20.000 j.

- Mg - 1.000 mg

- Zn - 100 mg

- melatonina - 10 mg


Objawowe:

- mikrowykrzepianie wewnątrzwłośniczkowe (objawy: duszność, spadek saturacji poniżej 93% – kupić pulsoksymetr) – heparyna drobnocząsteczkowa 0,06/0,6 ml (np. Clexane) podskórnie 1 x/dz.

W razie rozpoczęcia leczenia amantadyną po 5 dniach lub więcej od początku trwania objawów heparyna podskórnie obligatoryjna (gwałtowne pogorszenie w 2. tygodniu zdarza się zwłaszcza w cukrzycy i nowotworach).

- objawy zapalenia płuc (gorączka, męczący kaszel, duża duszność) - inhalacje na ciepło wg dra Bodnara:

litr wody + łyżeczka soli kuchennej, zagotować. Wziąć strzykawkę 2 ml (po to by nie wyparowało). Wlać 1/3 2-mililitrowej ampułki Dexaven 4 mg/ml na jedną inhalację.

Wdychać nosem, potem nosem i ustami z wolnej pary, mieszając łyżeczką aż wystygnie (5-7 min.). Dwa razy dziennie. Z wolnej pary, nie nakrywać się.

- uszkodzenie mitochondriów, zlepy mitochondrialne (objawy: osłabienie, męczliwość, spadek kondycji, prawdopodobny spadek frakcji wyrzutu) - koenzym Q10 nawet 300 mg/dz (sprawdzoną skuteczność ma ubichinol, wg niektórych relacji ubichinon tak samo skuteczny) + wit. B comp.

- tlen z koncentratora, w razie gdyby ww. środki włącznie z wlewem wit. C nie dały wystarczającej poprawy saturacji. Nie podawać non stop - uszkadza surfaktant płuc.


Nadkażenie bakteryjne:

W razie braku poprawy po 2-3 dniach przyjmowania amantadyny konieczna kontrola osłuchowa oraz RTG/TK na okoliczność (bakteryjnego) zapalenia płuc. Wynik ujemny pewny daje tylko badanie TK. W razie potwierdzenia antybiotyki pozajelitowo:

- Biofuroksym 750 mg + Gentamicin 80 mg co 12 godzin domięśniowo (gentamycynę wstrzyknąć do proszku biofuroksymu, dodać 2,5 ml wody do wstrzyknięć i opcjonalnie 0,7 ml 1% lidokainy). Dawkę gentamycyny dostosować do masy ciała. Przeciwwskazanie do gentamycyny – ostre ucho;

- albo Biotrakson domięśniowo lub lepiej dożylnie co 12 godz. 1 g, maksymalnie co 12 godz. 2 g;

- albo Meronem w infuzji co 8 godz. 0,5 g, maksymalnie co 12 godz. 1 g.

+ probiotyk Vivo-Mixx w saszetkach 450 mld między dawkami antybiotyku


Postać krtaniowa covid

Podejrzewać w razie utrzymującego się kaszlu bez zmian w płucach, gorączki i spadku saturacji. Objawowo kompresy ze 30 ml spirytusu kamforowego na wacie, szyja koniecznie natłuszczona, owinąć szalikiem, albo termoforek dziecięcy na krtań.


Siatki jodowe

Stosuje się tu 5% spirytusowy roztwór jodu z jodkiem potasu (jodynę). Przy zastosowaniu zewnętrznym działa drażniąco i przeciwzapalnie. Podrażnienie receptorów skóry wywołuje odruchową reakcję narządów wewnętrznych – rozszerzenie włośniczek i zmniejszenie zastoju zapalnego w tkankach.

Infekcje dróg oddechowych do zapalenia płuc włącznie: patyczek higieniczny z wacikiem zanurzać w jodynie i rysować na całej klatce piersiowej ze wszystkich stron (u kobiet nie na samych gruczołach) linie pionowe i poziome co 1 cm. Powstaje kwadratowa „siatka jodowa” o oczku 1 cm. Po kilkunastu minutach odczuwa się ciepło na skórze. Stosuje się 1 raz na dobę przez kilka dni pod rząd. Suchy kaszel przechodzi w produktywny. Nie ma obawy przedawkowania, organizm sam reguluje wchłanianie przez skórę. Malowanie całej powierzchni „na gładko” nie daje efektu.


Ćwiczenie oddechowe wg dra Bodnara:

Kupić najcieńszy cewnik w aptece (np. aparat do kroplówek), obciąć końcówki. Położyć wygodnie poniżej kolan (na ziemi) 5-litrowy baniak z wodą (np. po butelce). Delikatnie, powoli wydychać powietrze w cewnik przez 3-5 minut dziennie (w ostrym okresie zapalenia płuc przez 2-3 minuty dziennie) przez 30 dni.

Zespół pokowidowy, zespoły poszczepienne:

Na wszystkie komponenty - uszkodzenie mitochondriów, zwłóknienie płuc i in. narządów, autoagresja różnego rodzaju, w tym zapalenie mięśnia sercowego - leczeniem z wyboru jest powtarzany post (głodówka na wodzie lub post Buchingera na wywarach i sokach lub jarzynowy „post Daniela”, szczegóły: Ewa Dąbrowska „Ciało i ducha ratować żywieniem”, „Dieta dr Ewy Dąbrowskiej”, ewadabrowska.pl). Mechanizm: autofagia oraz fagocytoza patologicznych białek i patologicznych klonów limfocytów przez komórki żerne. Post działa przeciwzapalnie.


Profilaktyka - przeciętne zagrożenie (wg Chenga):

- witamina C w proszku rozpuszczona w soku pomarańczowym lub innym, ew. do ssania – 10 g/dz., rozłożyć na kilka dawek. W razie nietolerancji kwasu askorbinowego (choroba wrzodowa, nadżerki) zastąpić doustnym askorbinianem sodu lub wit. C rozpuszczalną (musującą). Objawowo na dolegliwości żołądkowe – przecier (papka) z surowego ziemniaka po 3/4 szklanki rano na czczo i na noc.

- D3 + K2MK7 - 10.000 j.

- Mg - 1.000 mg

- Zn - 100 mg

- melatonina - 10 mg

- inhalacje z aptecznej 3% wody utlenionej, ew. rozcieńczonej 1/1. Inhalator lepiej ultradźwiękowy, 3-4 x/dz. po 10-15 min.


Prewencja - zwiększone zagrożenie, np. kontakt z chorującymi w domu/pracy:

- wit. C w proszku rozp. w soku pomarańczowym lub innym, ew. do ssania – 15-20 g/dz., rozłożyć na kilka dawek. W razie nietolerancji kwasu askorbinowego (choroba wrzodowa, nadżerki) zastąpić doustnym askorbinianem sodu lub wit. C rozpuszczalną (musującą). Objawowo – przecier (papka) z surowego ziemniaka po 3/4 szklanki rano na czczo i na noc.

- D3 + K2MK7 - 10.000 j.

- Mg - 1.000 mg

- Zn - 100 mg

- melatonina - 10 mg

- inhalacje z aptecznej 3% wody utlenionej, ew. rozcieńczonej 1/1. Inhalator lepiej ultradźwiękowy, 3-4 x/dz. po 10-15 min.


Dłuższy post (np. 6 tyg. jarzynowy post Daniela, co odpowiada 3 tyg. głodówce zupełnej) wg doświadczeń sprzed pandemii chroni przed infekcją wirusową przez ok. pół roku. Mechanizm – autofagia.


Witamina C ratuje rodzinę w Wuhan przed COVID-19

Vitamin C Saves Wuhan Family from COVID-19

(Orthomolecular Medicine News Service 5 marca 2020 r., http://orthomolecular.org/resources/omns/v16n17.shtml )

dr n. med. Richard Cheng


Pani Niu Niu mieszka w Wuhan w Chinach. Dba szczególnie o dobre samopoczucie całej swojej rodziny, w tym swojej przewlekle chorej matki w wieku 71 lat. Pani N. zawsze interesowała się żywieniem, a ostatnio dowiedziała się o działaniu przeciwwirusowym witaminy C.


Pani N. mieszka z dzieckiem w epicentrum pandemii COVID-19. Jest blisko swoich rodziców, brata i jego żony. Sześcioro z nich odwiedza się regularnie. Jej matka ma cukrzycę i chorobę serca z założonymi stentami, a także kilka innych chorób przewlekłych, w tym refluksowe zapalenie przełyku.


Tuż przed chińskim Nowym Rokiem, około 21 stycznia, u jej matki wystąpiły objawy grypopodobne, z niską gorączką 38 °C. W oparciu o swą wiedzę, pani N. poradziła wszystkim członkom rodziny, aby przyjmowali doustnie witaminę C. Ona sama przyjmuje około 20 000 mg dziennie w podzielonych dawkach. Matka niechętnie przyjmowała mniejszą dawkę, prawdopodobnie połowę lub mniej tego, co brała jej córka.


Stan jej matki był stabilny przez 9-10 dni. Ale 30 stycznia, bez pogorszenia stanu, jej matka postanowiła udać się do szpitala Wuhan Union Hospital, Tongji College of Medicine, The Science and Technology University of Central China, szpitala znanego nie tylko w Wuhan, ale we w całych Chinach. Chciała sprawdzić, czy została zarażona wuhańskim wirusem zapalenia płuc. Jej domniemanie potwierdziło się. W szpitalu zdiagnozowano u niej zapalenie płuc Covid-19. Drugiego dnia po przyjęciu gorączka zaczęła rosnąć aż do 39,6 ° C. Po około 10 dniach 10 lutego została przyjęta na Oddział Intensywnej Terapii i została podłączona do respiratora w charakterze ostatniej próby uratowania jej życia.


W tym czasie Pani N. dowiedziała się o badaniach klinicznych z witaminą C podawaną w kroplówce (IVC: dożylna witamina C). Natychmiast poprosiła lekarza odpowiedzialnego na oddziale intensywnej terapii o zastosowanie dużej dawki IVC u matki. Lekarz prowadzący zgodził się, ale zastosował dawkę tylko do około 10 000 mg. Tak się stało. Po 20 dniach na OIOM jej matka uległa poprawie i kilka dni temu została przeniesiona na zwykły oddział, kontynuując leczenie IVC, jak nalegała pani N.

W szpitalu pani N., jej brat i szwagierka na zmianę odwiedzali i opiekowali się matką. Nosili bardzo prostą ochronę: rękawiczki i maski. Zauważono również, że podczas gdy jej matka zachorowała w domu, żaden z pięciu innych członków rodziny nie nosił żadnej maski przez kilka dni. Ale wszyscy stosowali doustne tabletki witaminy C. U żadnego z nich nie rozwinęła się infekcja COVID-19.


Skuteczność dożylnej wit. C w zaawansowanym COVID-19

Z kolei wg newsa z 18.03.2020 (http://orthomolecular.org/resources/omns/v16n18.shtml) - na OIOMie w Szanghaju leczono ~50 pacjentów z covid, którzy otrzymywali wit. C dożylnie przez 7-10 dni (10 g/dz. w stanach średnio ciężkich, 20 g/dz. w stanach cięższych). Nikt nie umarł, u wszystkich poprawa, skrócenie przeciętnego czasu hospitalizacji 30 dni o 3-5 dni. Przedstawiono jeden ciężki przypadek, gdzie stan szybko się pogarszał. Podano 50 g wit. C w bolusie przez okres 4 godzin. Saturacja ustabilizowała się i poprawiła. Nie odnotowano niekorzystnych skutków ubocznych.

Skuteczność amantadyny

Patrz dane dra Bodnara na przychodnia-przemysl.pl i wielkie mnóstwo doniesień z całej Polski na tej witrynie.

Reportaż: https://www.youtube.com/watch?v=7AFVaa8caBY


Dr Tomasz Mirakowski, NZOZ „Chrobry”, Gryfino - poświadczył, że z pensjonariuszy DPS-ów, którym podawał amantadynę, nikt nie umarł, a którym nie podawał - „średnio”.


Mechanizm: hamowanie uwalniania wirusowego RNA z kapsydu, a tym samym replikacji wirusa https://www.nature.com/articles/s41594-020-00536-8.pdf


Po wielomiesięcznych bojach Agencja Badań Medycznych w Warszawie potwierdziła, że sfinansuje dwa wieloośrodkowe projekty „amantadyna w COVID-19“: we wczesnej fazie choroby, tj. do 72 godzin, bez cech niewydolności oddechowej (Lublin, 200 pacjentów, 7 ośrodków, dawkowanie 2 x 100 mg) oraz w populacji pacjentów hospitalizowanych “we wczesnej fazie umiarkowanej lub ciężkiej postaci COVID-19”, tzn. czas trwania choroby do 7 dni, duszność, spadek saturacji. (Katowice, 500 pacjentów, 20 covidowych oddziałów chorób płuc, dawkowanie wg zaleceń dra Bodnara, infolinia 668 691 799 przez cały tydzień 7:00-19:00).


https://www.spsk4.lublin.pl/index.php/oszpitalu/aktualnosci/1248-badania-nad-amantadyna-w-leczeniu-covid-19-beda-realizowane-umowa-z-agencja-badan-medycznych-podpisana

https://abm.gov.pl/download/1/2277/26SPSK4.pdf

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04854759


https://www.gcm.pl/index.php/strona-432-skutecznosc_leczenia_amantadyna_chorych.html

https://abm.gov.pl/download/1/2244/24GCM.pdf


https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04894617


Terapia ortomolekularna

Jako alternatywę amantadyny można stosować w początkowym okresie choroby, a w późniejszym jako uzupełnienie terapii.

1. Wit. D3 150-200 tys. - 3-4 dni, potem 20-30 tys. - tydzień, potem 5-7 tys** (jako stała suplementacja).

Jeśli w kroplach, to z tłuszczem np. na olej, na plaster polędwicy, boczku, słoniny czy nawet kromkę chleba z masłem.

2. Wit. K2Mk7 400 mg - 3-4 dni potem jak w suplementacji 100-200mg

3. Wit. A 100 tys. - 4-5 dni ..w postaci retinolu - wchłania się lepiej. Beta-caroten dobry w suplementacji

4. Jod 50 mg - 3-4 dni ..jesli nadal walczymy z infekcją jeszcze kilka dni ale po 5mg na dobe

5. Cynk 40 mg - 3-4 dni, potem norma wg przepisu na opakowaniu

6. Magnez 3x50 mg - 3-4 dni

7. Selen 1 mg - 7 dni ..selen nie brać z cynkiem, poczekać z 6 godz. i dopiero przyjąć selen

8. Węgiel drzewny (aktywny) 6 x łyżka stołowa

9. 4 l wody mineralnej ze szczyptą soli kamiennej “Kłodawskiej”

10. Krzem organiczny

Temperatury nie zbijać do 39 stopni.

================

** Wit.D3 to absolutnie podstawa wszelkiej odporności. i powinniśmy ją brać cały czas. Ile? to zależy od naszego metabolizmu. Dlatego powinno się zrobić test z krwi tzw. metabolitu 25(OH). W PL ostatnio podwyższano normę kilka razy. Obecnie górna granica wynosi 100 ng/ml i my powinniśmy tyle brać D3 by osiągnąć stężenie 70-80 ew. do 90 ng/ml. Podane wyżej duże ilości witamin odnoszą się do czasu walki z chorobą. Tylko.

*Charakterystyka Produktu Leczniczego

 

Zmieniony ( 28.08.2021. )