Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 90 gości
S T A R T arrow Kościół arrow Malachi Martin arrow Pius X - papież polskiego pochodzenia
Tuesday 24 November 2020 15:16:01.31.
migawki
 

27/28.11.2020 Jasna Góra – comiesięczne Czuwanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

-------------------

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

                                                                         Przeoraty i kaplice Bractwa Świętego Piusa X w Polsce

                                                                         ==================

Koniecznie: Godzinnik czyśćcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Pius X - papież polskiego pochodzenia Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
18.03.2007.

Pius X - papież polskiego pochodzenia

Śmierc papieża Leona XIII nastąpiła 20 lipca 1903 r. Na konklawe, które rozpoczęło się 1 sierpnia, ilość głosów potrzebną do wyboru na papieża i na zastępcę Chrystusa na ziemi, dość szybko otrzymał Mariano kardynał Rampolla del Tindaro. Był to watykański Sekretarz Stanu oraz - czynny członek loży masońskiej (wolnomularzy).
Wtedy właśnie "papabile" stała się kandydatura Patriarchy Wenecji Giuseppe Melchiore Sarto. Po siedmiu kolejnych głosowaniach został on papieżem i przyjął imię Piusa X. W ciągu swegi 11 letniego pontyfikatu przeprowadził wiele reform umacniających Kościół. Został kanonizowany w 1954r. przez papieża Piusa XII.

Dalej jest też Jego drzewo genealogiczne i nazwiska i nazwy miejscowości.

 

Mirosław Dakowski

Poniżej prezentuję tekst, którego nigdzie przez cztery lata (czy pięć) nie mogłem opublikować. W „katolickich” pismach mówiono nam (po sprawdzeniu przez Prałatów w archiwach) że to jest wiadomość „prawie pewna”, ale.. nie możemy robić przykrości „naszemu Papieżowi”. Znajomy ksiądz Polak studiujący w Watykanie – po miesiącach obietnic – zamilkł. „Nie chcę w TO wchodzić...”. W pismach Tradycji mówiono mi, że Niemcy już uznali Świętego za swego, nie możemy robić przykrości przyjaciołom. Niedawno znajomy Redaktor-Patriota solennie obiecał opublikowanie tekstu – ale nie opublikuje, bo... wg. Jego informatorów św. Pius X był Żydem. Chyba jednak ciekawe, no i ważne, czy ojciec Świętego to był Sarto, czy Krawiec, czy Schneider? Czemu możemy robić przykrość Prawdzie?
Apeluję więc do Czytelników tych stron, by pomogli, by spowodowali poszukiwania w Archiwach Watykanu lub cesarza Franciszka Josefa, w pamiętnikach Kard. Puzyny. Wykładał o tym w seminariach (Poznania, lecz czy tylko?) Kard. Dalbor. Jan Krawiec pochodził gdzieś spod Piły. Artykułów popularnych zebraliśmy już z siedem. Ale dowodów historycznych brak. ...
Proszę o informowanie mnie o wynikach poszukiwań. Z Panem Bogiem MD

Pius X - papież polskiego pochodzenia

1. Konklawe 1903r.
Śmierc papieża Leona XIII nastąpiła dnia 20 lipca 1903 r. Na konklawe, które rozpoczęło się 1 sierpnia, ilość głosów potrzebną do wyboru na papieża i na zastępcę Chrystusa na ziemi, dość szybko otrzymał Mariano kardynał Rampolla del Tindaro. Był to watykański Sekretarz Stanu oraz - czynny członek loży masońskiej (wolnomularzy).
Pamiętać należy, iż najważniejszym celem wielkich mistrzów masońskich, sformułowanym na piśmie jeszcze w 1819-29r. (t.zw. Instrukcja Wieczysta) jest "wychowanie sobie" spośród kleru - członków lóż - papieża.
W tych dramatycznych dniach 1903r. Jan kardynał Puzyna z Krakowa skorzystał z watykańskich przywilejów przysługujących wtedy Najbardziej Katolickiemu cesarzowi Austrii . W imieniu cesarza Franz Josefa Kardynał Puzyna wyraził dnia 2 sierpnia 1903r. veto cesarza Austro-Węgier przeciw wyborowi kardynała Rampolli.
Cesarz Franz Jozef wiedział o członkostwie kardynała Rampolli w loży masońskiej, lecz poza względami religijnymi istotne dla niego były też powiązania polityczno-finansowe kardynała Rampolli z grupami rządzącymi Francją. Kardynal Rampolli nie zdecydował się wypowiedzieć słowa "accepto", które uczyniłoby z niego papieża. Jego "non accepto" było jakby wolnym wyborem, wobec zważenia perspektywy odrzucenia przez konklawe veta cesarza Austrii dla przyszłości Kościoła w Europie Centralnej, a może i na świecie.
Wtedy właśnie "papabile" stała się kandydatura Patriarchy Wenecji Giuseppe Melchiore Sarto. Po siedmiu kolejnych głosowaniach został on papieżem i przyjął imię Piusa X. W ciągu swegi 11 letniego pontyfikatu przeprowadził wiele reform umacniających Kościół. Został kanonizowany w 1954r. przez papieża Piusa XII.

2. Pochodzenie
Na początku XIX w. przybył do Włoch z Wielkopolski niejaki Jan Krawiec. Szukał pracy w Godero blisko Treviso, wreszcie osiedlił się w miasteczku Riese w Północnych Włoszech. Ożenił się i pracował jako pocztylion. Jego żona Margherita była szwaczką. Zmienił (przetłuma-czył) swe nazwisko i żył już jako Giovanni Battista Sarto (czyli Krawiec). W 1835 urodził im się synek, ochrzczony jako Giuseppe Melchiore. W domu wołano nań Pepi. Chłopak uczył się w w Castelfranco i Asolo, w 1858 r. został księdzem. Przed pięćdziesiątką świątobliwy ksiądz został biskupem Mantui, a przed sześćdziesiątką (w 1893r.) otrzymał kapelusz kardynalski i został patriarchą Wenecji. Resztę znamy z początku tej notki.

3. Tuszowanie
Ale nie całą resztę. Zaraz po wyborze patriarchy Giuseppe Melchiore Sarto na papieża zaczęto nerwowo lecz starannie tuszować jego polskie pochodzenie. Prym w tym tragi-komicznym wyścigu wiedli wysocy urzędnicy monarchii austro-węgierskiej, wspomagani przez urzędników watykańskich. Usuwano wszelkie dokumenty, metryki i inne świadectwa polskiego pochodzenia papieża. Udało sie to w znacznym stopniu, gdyż jeszcze ostatnio, poza mętnymi wzmiankami, nie udało mi się dotrzeć do oficjalnych danych na ten temat.
Informacje, które podaję, znalazłem w bardzo ciekawej i ważnej książce Malachi Martina "The keys of this Blood". Jest to książka o współczesnych zmaganiach trzech potęg: Kościoła Katolickiego (z papieżem Janem Pawłem II na czele), sił ateistyczno-komunistycznych oraz masońsko- mundialistycznych. Malachi Martin zna dobrze kulisy Watykanu, gdzie był doradcą kardynała Bea. Pracuje w Stanach Zjednoczonych. Na język polski przetłumaczono jego "Jezuitów" oraz wstrząsającą książkę "Zakładnicy diabła" (wyd. Exter, Gdańsk).
Dane o polskim pochodzeniu św. Piusa X zostały potwierdzone przez badaczy polskich. Nie znaleziono jednak dotąd wioski w Wielkopolsce, skąd pochodził Jan Krawiec, ojciec Józefa Krawca, czyli potem św. Piusa X. Nie pochodził z miejscowości Jamielnica (obecnie kod 47-133), jak wydawało się nam jeszcze niedawno. Warto, byśmy pochylili się nad dokumentami dotyczącymi pochodzenia Giuseppe Sarto. Po prawie stu latach dokumenty te powinny chyba przestać być "tajnymi specjalnego znaczenia"? Publicyści w Polsce jakby bali się, nawet w ostatnich dziesięciu latach, tę sprawę poruszyć.
A rola pontyfikatu św. Piusa X i konsekwencje tego pontyfikatu dla nas są przecież ogromne.

 Poniżej przedstawiam drzewo genealogiczne Piusa X. Spisane po niemiecku, przez gałąź rodziny, która sie w XX wieku zniemczyła. Pochodzą z Boguschuetz . Rodzina Krawietz, co najmniej dwóch uciekło uciekło po wojnie 1812/13 z tego  Boguschuetz do Włoch, Jan osiadł w Riese. To ojciec Józefa, przyszłego Piusa X.

Miejscowości, gdzie można szukać śladów w księgach parafialnych lub u ludzi, to (po niemiecku) Boguschuetz, Dolna, Klodnitz, Wischnitz... 

Krewni to Barteczko, Krawietz, Cedzik, Moczygemba, Piontek... Tyle śladów..............

Drzewo genealogiczne Piusa X 

Zmieniony ( 16.01.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.